teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Andrzej Pieczyński

Nagrody

1.

nagroda:Gdańsk - nagroda artystyczna wojewody gdańskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rolę Disc jockeya w przedstawieniu "Disco Story" Jana Pisty w Teatrze Muzycznym w Gdyni
rok otrzymania:1984

2.

nagroda:Toruń - OFTJA - nagroda publiczności za rolę w monodramie "Disco Story" Jana Pisty
rok otrzymania:1984

3.

nagroda:Gdańsk - nagroda wojewody gdańskiego za rolę Judasza w przedstawieniu "Jesus Christ Superstar" w Teatrze Muzycznym w Gdyni
rok otrzymania:1988

4.

nagroda:Warszawa - VII KTO - nagroda indywidualna za rolę w spektaklu "Zbiór bzdur..." w Teatrze Miejskim w Gdyni
rok otrzymania:1998

5.

nagroda:Gdynia Nagroda Artystyczna prezydenta miasta w dziedzinie teatru
rok otrzymania:2001

6.

nagroda:Warszawa - VII OKNWPSW - nagroda dla zepołu Teatru Miejskiego w Gdyni za przedstawienie "Zabić was to mało" oraz nagroda indywidualna dla autora tekstu i reżysera
rok otrzymania:2001

7.

nagroda:Gdańsk - nagroda teatralna marszałka województwa pomorskiego za najlepszą rolę męską (Arturo Ui w Teatrze Miejskim w Gdyni)
rok otrzymania:2002

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.