teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Roma Drozdówna

aktor-lalkarz, Teatr im. Hansa Christiana Andersena Lublin

Nagrody

1.

nagroda:nagroda wojewody lubelskiego i lubelskiego oddziału ZASP
rok otrzymania:1995

2.

nagroda:Nancy (Francja) - Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek i Teatrów Animacji - Złoty Arlekin, nagroda główna dla przedstawienia "Mały Książę" w Teatrze Lalki i Aktora im. Andersena w Lublinie
rok otrzymania:1996

3.

nagroda:Łomża - IX Łomżyńskie Spotkania Teatru w Walizce - Nagroda Główna zespołowa za scenariusz, reżyserię i wykonanie przedstawienia "Mały Książę" w Teatrze Lalki i Aktora im. Andersena w Lublinie
rok otrzymania:1996

4.

nagroda:Kłodzko - III Małe Zderzenie Teatrów - nagroda za reżyserię i nagroda Hanny Baltyn dla spektaklu "Mały Książę" w Teatrze Lalki i Aktora im. Andersena w Lublinie
rok otrzymania:1997

5.

nagroda:Lublin - Nagroda Artystyczna dyrektora Teatru im. Andersena za sezon 2000/2001 za rolę tytułową w spektaklu "Pyza na polskich dróżkach"
rok otrzymania:2001

6.

nagroda:Lublin - nagroda prezydenta m. Lublina z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.
rok otrzymania:2004

7.

nagroda:Nagroda Artystyczna miasta Lublina
rok otrzymania:2013

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.