19 listopada 1978 |
Szopka krakowska
Stanisław i Tadeusz Estreicher
forma twórczości: role reżyseria: Radkowski Bohdan teatr: Teatr Lalek „Pleciuga”, Szczecin
|
26 marca 1979 |
Złoty klucz
Jan Ośnica
postać: Duda reżyseria: Dobromilski Włodzimierz teatr: Teatr Lalek „Pleciuga”, Szczecin
|
12 października 1979 |
Tyberiusz
Wojciech Bąk
postać: Strażnik reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
6 stycznia 1980 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Rycerz Czarny reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 lutego 1980 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
postać: Celnik drugi reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
14 czerwca 1980 |
Szkoła żon
Molière
postać: Enryk reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
14 czerwca 1980 |
Szkoła żon
Molière
postać: Horacy reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
20 grudnia 1980 |
Pieszo
Sławomir Mrożek
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
20 grudnia 1980 |
Pieszo
Sławomir Mrożek
postać: Grajek reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
23 maja 1981 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Belial reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 października 1981 |
Ciemny grylaż
Jerzy Dobrowolski, Stanisław Tym
postać: Beleciu reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
14 listopada 1981 |
Jonasz i błazen
Jerzy Broszkiewicz
postać: Hrabia Adiutant reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
20 marca 1982 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Grumio reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
10 czerwca 1982 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Książę Filip reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar, Wojtyszko Maciej teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
5 listopada 1982 |
Leśmian (interpretacje)
Bolesław Leśmian
postać: Alcabon reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
31 grudnia 1982 |
Śpiewnik domowy
Moniuszko Stanisław
forma twórczości: role reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
21 kwietnia 1983 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
postać: Kawaler z pasem reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
19 listopada 1983 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Książę Filip reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
26 maja 1984 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Starzec reżyseria: Ratyński Michał teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
31 sierpnia 1984 |
Muzyka-Radwan
Stanisław Radwan
forma twórczości: role reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
24 kwietnia 1985 |
Gyubal Wahazar, czyli Na przełęczach bezsensu
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: I Pan w cylindrze reżyseria: Ratyński Michał teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
9 listopada 1985 |
Baal
Bertolt Brecht
postać: Piller reżyseria: Cieślak Piotr teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
3 maja 1986 |
Mary Stuart
Wolfgang Hildesheimer
postać: Kent reżyseria: Ratyński Michał teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
28 maja 1987 |
Turandot czyli kongres wybielaczy
Bertolt Brecht
postać: Nu Shan reżyseria: Cieślak Piotr teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
15 stycznia 1988 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Pasterz reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatr Polski ZASP, Londyn
|
8 kwietnia 1988 |
Powróćmy jak za dawnych lat
Hemar Marian
forma twórczości: role reżyseria: Majewska Włada teatr: Teatr Polski ZASP, Londyn
|
9 marca 1990 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Kapelan reżyseria: Nyczak Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
28 kwietnia 1990 |
Dziennik uwodziciela
Sören Kierkegaard
postać: Johannes reżyseria: Gaj Marek teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
11 stycznia 1991 |
Ferdydurke
Witold Gombrowicz
postać: Młodziak reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
12 maja 1991 |
Ghetto
Joshua Sobol
postać: Kruk reżyseria: Korin Eugeniusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
17 listopada 1992 |
Piękna Lucynda
Marian Hemar
postać: Skarbnik reżyseria: Korin Eugeniusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
16 kwietnia 1993 |
Czerwone nosy
Peter Barnes
postać: Grez reżyseria: Korin Eugeniusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
10 września 1993 |
Lot nad kukułczym gniazdem
Dale Wasserman
postać: Dale Harding reżyseria: Hamilton Del teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
31 grudnia 1993 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Doktor Lombardi reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
29 października 1994 |
Kuglarze i wisielcy
Kaczmarski J.,Stanowski J.
postać: Prawnik;Lord Annesley reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
22 września 1995 |
Roberto Zucco
Bernard-Marie Koltès
postać: Melancholijny inspektor reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
12 stycznia 1996 |
Czajka
Antoni Czechow
postać: Eugeniusz Siergiejewicz Dorn reżyseria: Korin Eugeniusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
6 grudnia 1996 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Aligier reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
5 kwietnia 1997 |
Zimowa opowieść
William Shakespeare
postać: Camillo reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
23 maja 1997 |
Ojciec
Czechow Antoni
forma twórczości: realizacja sceniczna teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
23 maja 1997 |
Ojciec
Czechow Antoni
forma twórczości: role reżyseria: Machalica Aleksander teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
18 grudnia 1997 |
Wigilie polskie
Wachowicz Barbara
postać: Franciszek Mickiewicz reżyseria: Wachowicz Barbara teatr: Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
27 marca 1998 |
Parady
Jan Potocki
forma twórczości: role reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
13 listopada 1998 |
Crocodilia
Eugeniusz Korin
postać: Mąż reżyseria: Korin Eugeniusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
12 maja 2000 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Szambelan reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
6 stycznia 2001 |
Cena
Arthur Miller
postać: Walter Franz reżyseria: Korin Eugeniusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
19 stycznia 2001 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Żyd reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
18 maja 2002 |
Oleanna
David Mamet
postać: John reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
21 listopada 2003 |
Król Ryszard III
William Shakespeare
postać: Sir Catesby reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
21 maja 2004 |
Opera Kozła
Janusz Wiśniewski
postać: Biedny Dureń reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
25 lutego 2005 |
Ożenek
Gogol Mikołaj
postać: Anuczkin reżyseria: Wiśniewski Łukasz teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
20 listopada 2005 |
Auteczko
Bohumil Hrabal
forma twórczości: adaptacja, reżyseria reżyseria: Machalica Aleksander teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
20 listopada 2005 |
Auteczko
Bohumil Hrabal
forma twórczości: role reżyseria: Machalica Aleksander teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
1 kwietnia 2006 |
Wujaszek Wania
Antoni Czechow
postać: Ilja Iljicz Tielegin reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
9 listopada 2006 |
Coś ty uczynił ludziom, Mickiewiczu...?
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Dorosławski Robert teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 maja 2007 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Horatio reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
15 marca 2008 |
Burza
William Shakespeare
postać: Alonzo reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
13 września 2008 |
Arka Noego. Nowy koniec Europy
Janusz Wiśniewski
postać: Zając reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
30 maja 2009 |
Don Juan
Molière
postać: Don Luis reżyseria: Kaniewski Aleksander teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
15 maja 2010 |
Lobotomobil
Janusz Wiśniewski
postać: Dr Sztranc reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
22 października 2011 |
Obsługiwałem angielskiego króla
Bohumil Hrabal
postać: Skowronek, Naczelnik stacji, Milioner reżyseria: Cieślak Piotr teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
6 października 2012 |
Firma
Paweł Demirski
postać: Wujek PRL reżyseria: Strzępka Monika teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
16 listopada 2012 |
Dyskretny urok burżuazji
Luis Buñuel, Jean-Claude Carrière
postać: Pan Thevenot reżyseria: Liber Marcin teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
8 stycznia 2013 |
Utøpia
.
forma twórczości: role reżyseria: Pakuła Andrzej teatr: Teatr Polski, Poznań
|
27 kwietnia 2013 |
Wieczór Strawińskiego
Igor Strawiński
postać: Narrator reżyseria: Przybyłowicz Jacek teatr: Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
14 czerwca 2013 |
Historia o Miłosiernej, czyli Testament psa
Ariano Suassuna
forma twórczości: role reżyseria: Brzyk Remigiusz teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
16 listopada 2013 |
Gorączka czerwcowej nocy
Tomasz Śpiewak
postać: Robotnik 1 reżyseria: Brzyk Remigiusz teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
16 listopada 2013 |
Gorączka czerwcowej nocy
Tomasz Śpiewak
postać: Rozerwany niewypałem chłopiec 1 reżyseria: Brzyk Remigiusz teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
24 października 2014 |
Obwód głowy
Zbigniew Brzoza, Wojtek Zrałek-Kossakowski
forma twórczości: role reżyseria: Brzoza Zbigniew teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
24 czerwca 2015 |
Enklawa
.
forma twórczości: role reżyseria: Pakuła Andrzej teatr: Korporacja Teatralna, Poznań
|
9 kwietnia 2016 |
Lear
William Shakespeare
postać: Lear reżyseria: Piaskowski Jędrzej teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
2 czerwca 2016 |
Miłość Fedry
Sarah Kane
forma twórczości: role reżyseria: Cyz Tomasz teatr:
|
17 grudnia 2016 |
Ambona ludu
Wojciech Kuczok
postać: Trener reżyseria: Kruszczyński Piotr teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
30 grudnia 2017 |
Psiunio
Daniel Besse, Agnès Besse
postać: Aleks teatr: Teatr Ino Chichrać, Poznań
|
13 października 2018 |
Pan Tadeusz, czyli Ostatni zajazd na Litwie
Adam Mickiewicz
postać: Protazy reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
21 grudnia 2018 |
Asymilacja
Radosław Paczocha
forma twórczości: role reżyseria: Kruszczyński Piotr teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
11 września 2020 |
Matka
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Cielęciewicz reżyseria: Stępień Radek teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
3 listopada 2020 |
Dialogi o miłości. Szatańskie podszepty i niebiańskie bezkresy
.
forma twórczości: role reżyseria: Przystupa Karolina teatr: Scena na Piętrze, Poznań
|
12 lutego 2021 |
Czerwone nosy
Peter Barnes
postać: Arcybiskup Monselet reżyseria: Klata Jan teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
17 października 2021 |
Kochane pieniążki
Ray Cooney
postać: Davenport reżyseria: Bończak Jerzy teatr: Teatr Capitol, Warszawa
|
23 kwietnia 2022 |
Prawo wyboru
Ferdinand von Schirach
postać: Gärtner reżyseria: Kruszczyński Piotr teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
|
27 sierpnia 2022 |
Irena
Włodek Pawlik
postać: Pan Grinberg senior reżyseria: Kite Brian teatr: Teatr Muzyczny, Poznań
|