1960
Santiago de Chile - I Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Eksperymentalnych - Wyróżnienie Honorowe dla filmu "Stal"
|
1960
Mannheim - IX Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Oświatowych - nagroda dla filmu "Stal"
|
1960
Vancouver - Międzynarodowy Festiwal Filmowy - Wyróżnienie Honorowe dla filmu "Stal"
|
1960
Oberhausen - VI Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych - wyróżnienie dla filmu "Stal"
|
1961
Edynburg - Międzynarodowy Festiwal Filmowy - Dyplom Uznania dla filmu "Narodziny statku"
|
1961
Kraków - I Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych - II nagroda w kategorii filmów dokumentalnych dla filmu "Narodziny statku"
|
1961
Lipsko - IV Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych - Grand Prix dla filmu "Narodziny statku"
|
1961
Meksyk - Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych - "Złoty Aztek" w kategorii filmów przemysłowych dla filmu "Narodziny statku"
|
1961
Moskwa - II Międzynarodowy Festiwal Filmowy - Srebrny Medal w kategorii filmów krótkometrażowych i dokumentalnych dla filmu "Narodziny statku"
|
1962
Melbourne - Festiwal Filmowy - "Srebrny Bumerang" za najlepszy film krótkometrażowy dla filmu "Narodziny statku"
|
1962
Poretta Terme - Międzynarodowy Festiwal Filmowy - "Złota Najda" w kategorii filmów dokumentalnych dla filmu "Narodziny statku"
|
1962
Lipsko - V Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych - "Srebrny Gołąb" dla filmu "Suita polska"
|
1962
Kraków - II Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych - nagroda za najlepszy film o sztuce dla filmu "Kolorowy świat"
|
1963
Aleksandria - II Międzynarodowy Festiwal Filmów Telewizyjnych - I nagroda w kategorii filmów dokumentalnych dla filmu "Narodziny statku"
|
1966
Cordoba - II Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych - Nagroda Jury FIPRESCI dla filmu "Ab urbe condita"
|
1968
Kraków - VIII Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych - Nagrod aKlubu Krytyki Filmowej SDP "Syrenka Warszawska" dla filmu "XX Jubileuszowy"
|
1968
Oberhausen - I Międzynarodowy Festiwal Filmów Sportowych - Nagroda Dziennikarzy Sportowych za film "Jubileuszowy"
|
1969
Wenecja - XX MFFD - Srebrny Medal za film "Toast"
|
1969
Oberhausen - II Międzynarodowy Festiwal Filmów Sportowych - Główna Nagroda dla filmu "Gienek"
|
1970
Jugosławia - XI Festiwal Filmów Folklorystycznych - wyróżnienie dla filmu "Ondraszkowe ostatki"
|
1970
Szpinderowy Młyn - III Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych TOURFILM - Nagroda Specjalna Jury dla filmu "Witaminy!"
|
1972
Karlowe Wary - XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmowy - Nagroda Główna "Kryształowy Globus" dla filmu "Poślizg"
|
1972
nagroda Komitetu d/s PRiTV za reżyserię filmu telewizyjnego "Troska i pieśń" - o Władysławie Broniewskim
|
1977
Moskwa - MFF - nagroda Komitetu Obrońców Pokoju i miesięcznika "Iskusstwo kino" dla filmu "Ocalić miasto"
|
1977
Nagroda Ministra Kultury i Sztuki I stopnia za reżyserię filmu "Ocalić miasto"
|
1985
Keszthely - VIII MFF Sportowych - nagroda Węgierskiego Komitetu Młodzieżowego dla filmu "Olimpiada"
|
1988
Złoty Ekran za serial "Dom"
|
1989
Warszawa - nagroda Klubu Krytyki SDPRL "Syrena Warszawska 1988" za serial "Dom"
|
1991
nagroda przewodniczacego Komitetu Kinematografii za reżyserię filmu "Jeszcze tylko ten las"
|