teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Jagna Janicka

Nagrody

1.

nagroda:Kraków - Ludwik - nagroda za scenografię do przedstawienia "Idiota" wg Dostojewskiego w T.im. Słowackiego w Krakowie, wyróżnienie przyznaje krakowskie środowisko artystyczne
rok otrzymania:2003

2.

nagroda:Zabrze - IV Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" - nagroda za scenografię ("za wielofunkcyjność przestrzeni teatralnej") do przedstawienia "Europa? Miktrodramaty" w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie.
rok otrzymania:2004

3.

nagroda:Nagroda Teatralna Miasta Gdańska za efektowne kostiumy przygotowane do opery Giuseppe Veridiego "Rigoletto" w reżyserii Marka Weissa-Grzesińskiego w Operze Bałtyckiej
rok otrzymania:2008

4.

nagroda:Gdynia - Gdynia Film Festival - nagroda za kostiumy do filmu "W ciemności"
rok otrzymania:2012

5.

nagroda:Gdynia - XL Festiwal Filmowy w Gdyni - nagroda za scenografię do filmu "Hiszpanka"
rok otrzymania:2015

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.