teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Leszek Piotr Skiba

aktor

Nagrody

1.

nagroda:Srebrna Iglica
rok otrzymania:1980

2.

nagroda:Kraków - I Międzynarodowy Festiwal Teatrów BOSKA KOMEDIA - nagroda w kategorii "najlepszy aktor" za rolę Andy'ego Warhola w przedstawieniu "Factory 2" w reż. Krystiana Lupy - "w uznaniu pełnego wczucia się w ikonę popu, Andy'ego Warhola i równie subtelne co głębokie przedstawienia go"
rok otrzymania:2008

3.

nagroda:Gdynia - 34. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych - Konkurs Młodego Kina - wyróżnienie honorowe za rolę w filmie "Echo" w reżyserii Magnusa von Horna
rok otrzymania:2009

4.

nagroda:Kraków - 2. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia - Boski Komediant za najlepszą rolę męską - za rolę w przedstawieniu "Persona. Merlin" z Teatru Dramatycznego w Warszawie - "za ukazanie patologii pasożytniczego entourage'u"
rok otrzymania:2009

5.

nagroda:Kraków - VII Międzynarodowy Festiwal Teatralny BOSKA KOMEDIA - nagrdoa za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w spektaklu "Wycinka Hozfallen"
rok otrzymania:2014

6.

nagroda:Warszawa - XXXV Warszawskie Spotkania Teatralne - najlepszy aktor według serwisu Teatr dla Was
rok otrzymania:2015

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.