Jerzy Kreczmar

nie żyje
ur. 1902-10-09, Warszawa
zm. 1985-02-24, Warszawa

Nagrody

1.

nagroda:Nagroda MKiS za osiągnięcia reżyserskie
rok otrzymania:1963

2.

nagroda:Kalisz - III KST - nagroda indywidualna za opracowanie tekstu i inscenizację "Samuela Zborowskiego" Juliusza Słowackiego w T.Klasycznym w Warszawie i nagroda zespołowa za to przedstawienie
rok otrzymania:1963

3.

nagroda:Kalisz - IV KST - nagroda za realizację "Nie-Boskiej komedii" w Teatrze Polskim w Poznaniu
rok otrzymania:1964

4.

nagroda:nagroda ministra kultury i sztuki II stopnia za całokształt osiągnięć reżyserskich
rok otrzymania:1965

5.

nagroda:Medal z okazji stulecia urodzin Stanisława Wyspiańskiego przyznany przez PWRN w Katowicach
rok otrzymania:1970

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.