Grażyna Barszczewska

aktorka, Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana Warszawa

Nagrody

1.

nagroda:Szczecin - Szczeciński Tydzień Kulturalny - wspólna nagroda dla realizatorów przedstawienia "Dwoje na huśtawce" Williama Gibsona w Teatrze Scena na Piętrze w Poznaniu (za rolę Giseli)
rok otrzymania:1983

2.

nagroda:Nagroda Komitetu d/s PRiTV za wybitne kreacje aktorskie w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia
rok otrzymania:1984

3.

nagroda:Nagroda indywidualna przewodniczącego Komitetu d/s PRiTV za kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia ze szczególnym uwzględnieniem ról w słuchowiskach współczesnych
rok otrzymania:1988

4.

nagroda:Wielki Splendor - nagroda Teatru Polskiego Radia
rok otrzymania:1999

5.

nagroda:Złoty Mikrofon za "wszechstronność i wysoki kunszt aktorski w bogatym dorobku radiowym"
rok otrzymania:2007

6.

nagroda:Tytuł Mistrza Mowy Polskiej za "wzorcowe posługiwanie się słowem, nacechowane wartościami artystycznymi, pięknem zarówno słowa znaczącego jak słowa brzmiącego, tudzież za nieustanne pielęgnowanie zasad dykcji i wyrazistości wymowy scenicznej, czyli pieczołowitości w zakresie tradycyjnego kunsztu aktorskiego"
rok otrzymania:2008

7.

nagroda:Warszawa - Nagroda gazety "Południe" za "pielęgnowanie kultury poprzez kreacje artystyczne i za działalność charytatywną"
rok otrzymania:2009

8.

nagroda:Warszawa - Warszawa - Nagroda Sekcji Polskiej AICT - Nagroda im. Ireny Solskiej - w uznaniu osiągnięć artystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem dokonań na deskach warszawskiego Teatru Polskiego
rok otrzymania:2017

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.