teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Edyta Ostojak

aktorka, Teatr im. Juliusza Osterwy Lublin

Nagrody

1.

nagroda:Kraków - Międzynarodowy Festiwal Teatralny BOSKA KOMEDIA - nagroda dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej za rolę Ester Plawner w spektaklu "Korzeniec"
rok otrzymania:2012

2.

nagroda:Śląsk - Złota Maska w kateogrii "najlepsza rola kobieca" - nagroda za rolę Eser Pławner w spektaklu "Korzeniec" oraz rolę Alicji w "Alicji w krainie czarów" z Teatru Zagłębia w Sosnowcu
rok otrzymania:2013

3.

nagroda:Toruń - II Festiwal Debiutantów PIERWSZY KONTAKT - II nagroda za debiut w roli żeńskiej - za rolę Ester Pławner w "Korzeńcu" z Teatru Zagłębia w Sosnowcu - za "naturalność, niewinność i intensywność sceniczną, dzięki którym stworzyła przejmujący portret dziewczyny, której w brudnym świecie udaje się zachować czystość"
rok otrzymania:2013

4.

nagroda:Sopot - XIV Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" - wyróżnienie aktorskie za role: Ester Pławner, Żydówki i służącej Korzeńców w spektaklu "Korzeniec"
rok otrzymania:2014

5.

nagroda:20. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej - wyróżnienie za rolę Migawki w spektaklu "Najmniejszy bal świata" z Teatru Zagłębia w Sosnowcu
rok otrzymania:2014

6.

nagroda:Sosnowiec - Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców za rok 2015
rok otrzymania:2015

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.