teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Piotr Łazarkiewicz

nie żyje
ur. 1954-03-13, Cieplice
zm. 2008-06-20, Warszawa

Nagrody

1.

nagroda:Turyn - VI MF Młodego Kina - wyróżnienie honorowe w kat. długiego metrażu dla filmu "Kocham kino"
rok otrzymania:1988

2.

nagroda:Gdańsk - XVII FPFF nagroda specjalna jury za film "Odjazd" (wspólnie z Magdaleną Łazarkiewicz)
rok otrzymania:1992

3.

nagroda:Triest - Spotkania z Kinem Europy Środkowowschodniej - nagroda pokojowa "Premio Trieste per la pace" za film "Pora na czarownice"
rok otrzymania:1995

4.

nagroda:Poznań - XIX MFF Dla Dzieci "Ale Kino!" - wyróżnienie w kategorii filmów młodzieżowych oraz MARCIN, nagroda jury młodzieżowego, za "Zbliżenie"
rok otrzymania:2001

5.

nagroda:Zielona Góra - VIII Przegląd Współczesnego Dramatu - Fotel Leona - nagroda dla przedstawienia "Spuścizna" Ireneusza Kozioła w Lubuskim Teatrze im.Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze
rok otrzymania:2006

6.

nagroda:Gdynia - 33.Festiwal Polskich Filmów Fabularnych - Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich za twórcze przedstawienie współczesności dla filmu "0_1_0"
rok otrzymania:2008

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.