2 kwietnia 1959 |
Maria Stuart
Słowacki Juliusz
postać: Rizzio reżyseria: Burczyk S., Kubalski T. teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
16 sierpnia 1959 |
Mąż Fołtasiówny
Jurandot Jerzy
postać: Michał Karcz reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 października 1959 |
Karmozyna
Alfred de Musset
postać: Piotr Aragoński reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 czerwca 1960 |
Maskarada
Michał Lermontow
postać: Książę Zwiezdicz reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 października 1960 |
Lekarz mimo woli
Moliere
postać: Walery reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 października 1960 |
Lekarz mimo woli
Moliere
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
6 stycznia 1961 |
"N" (Napoelon)
Arnolt Bronnen
postać: Baron de Meneval reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
9 marca 1961 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Laertes reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
13 czerwca 1961 |
Kuglarze
Zdzisław Skowroński
postać: Baron reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
22 października 1961 |
Fantazy, czyli Nowa Dejanira
Juliusz Słowacki
postać: Hrabia Fantazy Dafnicki reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
20 stycznia 1962 |
Zasada
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Feliks Skalski reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 marca 1962 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Nos reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 czerwca 1962 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Makary reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
6 września 1962 |
Eugenia Grandet
Balzac Honoriusz
postać: Notariusz Cruchot reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
6 września 1962 |
Eugenia Grandet
Honore de Balzac
postać: Notariusz Cruchot reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
17 listopada 1962 |
Wujaszek Wania
Czechow Antoni
postać: Michał Astrow reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
7 marca 1963 |
Pierścień wielkiej damy
Cyprian Kamil Norwid
postać: Mak - Yks reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
5 września 1963 |
Gbury
Carlo Goldoni
postać: Leonard reżyseria: Rybotycka Ewa teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
5 września 1963 |
Gbury
Carlo Goldoni
forma twórczości: role reżyseria: Rybotycka Ewa teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
3 listopada 1963 |
Wszystko dobre, co się dobrze kończy
William Shakespeare
postać: Pan I - kapitan Dumain reżyseria: Madej Andrzej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
31 stycznia 1964 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
31 stycznia 1964 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Fryderyk Chopin reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
20 lutego 1965 |
Pokusa
Gawlik Jan Paweł
postać: On reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
20 lutego 1965 |
Pokusa
Gawlik Jan Paweł
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
28 sierpnia 1965 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Henryk VI reżyseria: Bleicherówna Danuta teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
10 grudnia 1965 |
Dramat bez tytułu (Horsztyński)
Juliusz Słowacki
postać: Nieznajomy I reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
19 lutego 1966 |
Don Juan albo uczta z posągiem
Molière
postać: Don Juan reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
29 kwietnia 1966 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Fryderyk Chopin reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
27 lipca 1966 |
Hipnoza
Antoni Cwojdziński
postać: Jan reżyseria: Pleśniarowicz Jerzy teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
12 listopada 1966 |
Derby w pałacu
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Naczelnik reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
12 listopada 1966 |
Derby w pałacu
Jarosław Abramow-Newerly
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
12 lutego 1967 |
Antygona
Jean Anouilh
postać: Hajmon reżyseria: Pleśniarowicz Jerzy teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
9 września 1967 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Edek reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
21 października 1967 |
Drugi strzał
Robert Thomas
postać: Patrycy reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1968 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Hamlet reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
6 kwietnia 1968 |
Potop
Sienkiewicz Henryk
postać: Sakowicz; Kuklinowski reżyseria: Czechak Bohdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
16 maja 1968 |
Brytannik
Jean Racine
postać: Brytannik reżyseria: Czechak Bohdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 października 1968 |
Gracze
Mikołaj Gogol
postać: Pocieszliwy reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
27 kwietnia 1969 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Klusocki reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
14 lutego 1970 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
29 maja 1970 |
Sonata Belzebuba, czyli Prawdziwe zdarzenie w Mordowarze
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Istvan Szentmichalyi reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
4 listopada 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Car reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 grudnia 1970 |
Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Gość w loży reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 lutego 1971 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Leśniczy reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 maja 1971 |
W małym dworku
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Ignacy Kozdroń reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 lipca 1971 |
Żołnierz i królewna
Hans Christian Andersen
postać: Dworzanin reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
28 listopada 1971 |
Zykowowie
Maksym Gorki
postać: Hewern reżyseria: Sopoćko Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 listopada 1972 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Hr. Leopold Lażansky reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 listopada 1972 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Józef Chwalibóg reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
4 marca 1973 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Książę Eskalus reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
31 maja 1973 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Aktor I reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
31 maja 1973 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Duch ojca Hamleta reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
31 maja 1973 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Ksiądz reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 grudnia 1973 |
Po górach, po chmurach
Bryll Ernest
postać: Diabeł reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
28 września 1974 |
Słodki ptak młodości
Tennessee Williams
postać: Stuff reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
26 października 1974 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Kirkor reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
21 grudnia 1974 |
Boy-mędrzec
Tadeusz Boy-Żeleński
postać: Antagonista reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
5 kwietnia 1975 |
Odnowiciel
Jesionowski Jerzy
postać: Pont reżyseria: Kwinta Krzysztof teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
27 marca 1976 |
Jeszcze raz Elektra
Wiesław Gorecki
postać: Aigistos reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
5 stycznia 1977 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Alksjan reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
31 marca 1977 |
Matka Joanna od Aniołów
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Suryn reżyseria: Nowak Leopold Rene teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
26 grudnia 1977 |
Pepsie
Pierre Edmond Victor
postać: Hatch reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
25 czerwca 1978 |
Demon ziemi
Frank Wedekind
postać: Książę reżyseria: Lupa Krystian teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
10 lutego 1979 |
Radość z odzyskanego śmietnika
Juliusz Kaden-Bandrowski
postać: Generał Wilde reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
6 czerwca 1979 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Kirkor reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
12 września 1980 |
Dyl Sowizdrzał
Grigorij Gorin
postać: Inkwizytor reżyseria: Ryłko Tadeusz teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
10 kwietnia 1981 |
Wesele raz jeszcze
Janusz Krasiński
postać: Czarodziej reżyseria: Kutryś Ewa teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
21 kwietnia 1981 |
Przedstawienie "Hamleta" we wsi Głucha Dolna
Ivo Brešan
postać: Andre Škunca reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
31 października 1981 |
Kurhanek Maryli
Mickiewicz Adam
postać: Pustelnik; Pan reżyseria: Lassek Ewa teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
13 lutego 1982 |
Burza
William Shakespeare
postać: Alonso reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
30 maja 1982 |
Król Maciuś I
Janusz Korczak
postać: Doktor reżyseria: Olesiński Ryszard teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
17 października 1982 |
Z Księgi Apokryfów
Karol Čapek
postać: Abraham reżyseria: Mielczarek Lucyna teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
29 stycznia 1983 |
Szaleństwa panny Magdaleny
Bolesław Prus
postać: Rejent reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
16 czerwca 1983 |
Czas Arlekina
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Gołębiowski Tomasz teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
16 czerwca 1983 |
Czas Arlekina
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Monsieur Jourdain reżyseria: Gołębiowski Tomasz teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
16 czerwca 1983 |
Czas Arlekina
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Jegomość z batutą reżyseria: Gołębiowski Tomasz teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
19 października 1986 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Ojciec reżyseria: Malak Tadeusz teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
13 stycznia 1987 |
Pierścień i róża
William Makepeace Thackeray
postać: Markiz Mrukiozo reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
30 kwietnia 1987 |
Gracze
Mikołaj Gogol
postać: Krugel reżyseria: Nosowicz Stanisław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
13 lutego 1988 |
Kandyd, czyli optymizm
Voltaire
postać: Baron, Znawca, Król Teodor, Derwisz reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
11 lutego 1989 |
Pułapka na myszy
Christie Agatha
postać: Paravicini reżyseria: Wollen Irena teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
28 stycznia 1990 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Doktor Drekenkopf reżyseria: Ziętarski Wojciech teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
30 czerwca 1990 |
Żaby
Arystofanes
postać: Eak, Służebnica Persefony reżyseria: Nosowicz Stanisław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
15 grudnia 1990 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Gospodarz reżyseria: Malak Tadeusz teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
15 grudnia 1990 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Rabin reżyseria: Malak Tadeusz teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
16 marca 1991 |
Wieczór Trzech Króli albo co chcecie
William Shakespeare
postać: Malvolio reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|