teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Marta Bizoń

aktorka, Teatr Ludowy Kraków-Nowa Huta

Nagrody

1.

nagroda:Łódź - XII Festiwal Szkół Teatralnych - wyróżnienie za rolę Fiokły Iwanowny w "Ożenku" Mikołaja Gogola w reżyserii Jerzego Treli (PWST Kraków)
rok otrzymania:1994

2.

nagroda:Wrocław - XVI PPA - nagroda w konkursie
rok otrzymania:1995

3.

nagroda:Warszawa - IV Konkurs Teatrów Ogródkowych - nagroda za wykonanie piosenek w przedstawieniu "Stare pianino" Ludwika Jerzego Kerna w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie
rok otrzymania:1995

4.

nagroda:Warszawa - VI KTO - wyróżnienie
rok otrzymania:1997

5.

nagroda:Zabrze - VI Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistośc przedstawiona" - wyróżnienie za role w przedstawieniu "Wszystko o kobietach" z Teatru Ludowego w Krakowie
rok otrzymania:2006

6.

nagroda:Kraków - Nagroda Syzyfa "za ciężką, ale i owocną pracę na rzecz środowiska"
rok otrzymania:2007

7.

nagroda:Kraków - Nagroda Syzyfa za pracę na rzecz środowiska artystycznego
rok otrzymania:2008

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.