8 kwietnia 1963 |
Ten, który dotrzymuje słowa
Gomes Alfredo Dias
postać: Ksiądz reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
7 lutego 1964 |
Dama od Maksyma
Georges Feydeau
postać: Książę reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
1 maja 1964 |
Groźniejsi od wroga
Danił Al, Lew Rakow
postać: Czurkin reżyseria: Drewicz Stefan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
28 lutego 1965 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: McArthur reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 lipca 1965 |
Świętoszek
Molière
postać: Pan Piórko reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 listopada 1965 |
Stara baśń
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Luty reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
5 listopada 1965 |
Stara baśń
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Zabój reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
12 marca 1966 |
Pani Bovary
Flaubert Gustaw
postać: Guillaumin; Szwajcar reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
15 maja 1966 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Kapitan reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
21 lipca 1966 |
Robinson Kruzoe
Defoe Daniel
postać: Chłopiec II; John reżyseria: Ziętarski Wojciech teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 lutego 1968 |
Pepsie
Pierre Edmond Victor
postać: Hatch reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 maja 1968 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
18 maja 1968 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Szymon Gajowiec reżyseria: Barnaś Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
22 lutego 1969 |
Edward II
Christopher Marlowe
postać: Lancaster reżyseria: Prus Maciej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
22 lutego 1969 |
Edward II
Christopher Marlowe
postać: Lightborne reżyseria: Prus Maciej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
7 czerwca 1969 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Kierdelion reżyseria: Prus Maciej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
1 października 1969 |
Czerwony Kapturek
Eugeniusz Szwarc
postać: Wilk reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
11 stycznia 1970 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Wacław reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
1 marca 1970 |
Czarna komedia
Peter Shaffer
postać: Georg Bamberger reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
9 października 1971 |
Szkoła żon
Molière
postać: Rejent reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
3 lutego 1972 |
Krwawe gody
Federico García Lorca
postać: Księżyc reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Dramatyczny, Wałbrzych
|
4 listopada 1972 |
Lubow Jarowaja
Konstanty Treniew
postać: Grigorij reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
6 lutego 1973 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Gefteiter reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
4 kwietnia 1973 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
4 kwietnia 1973 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Eligiusz reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
17 listopada 1973 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Prymas reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
17 listopada 1973 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 lutego 1974 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Tezeusz reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 maja 1974 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Olgierd Rychoń reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 maja 1974 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Inżynier Olgierd Rychoń reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 maja 1974 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Ułan reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
21 września 1974 |
Okapi
Grochowiak Stanisław
postać: Trot reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
5 lipca 1975 |
Policja
Sławomir Mrożek
postać: Więzień reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 listopada 1975 |
Romans z wodewilu
Krzemiński Władysław
postać: Alfred Trzywdar Kręcki reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
19 listopada 1976 |
Derby w pałacu
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Patek reżyseria: Wasiuczyński Jerzy, Zajączkowski Stanisław teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
19 marca 1977 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Kleant reżyseria: Elsner-Załuski Stanisław teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
13 maja 1978 |
Volpone, czyli oszust oszukany
Ben Jonson
forma twórczości: role reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
20 października 1979 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Archanioł, Szatan III, Spiskowiec, Wariat I reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
7 czerwca 1980 |
Wielki Kowalski
Domański Piotr
postać: X reżyseria: Mozer Henryk teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
13 grudnia 1980 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Diabeł reżyseria: Czarnota Leszek teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
17 stycznia 1981 |
Non stop
Bordowicz Maciej Zenon
postać: Listonosz reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
22 marca 1981 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
postać: Gerwazy reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
6 czerwca 1981 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Szambelan reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
17 października 1981 |
Przedstawienie "Hamleta" we wsi Głucha Dolna
Ivo Brešan
postać: Chłop I reżyseria: Sycz Jan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
7 maja 1982 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Gremio reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
14 maja 1987 |
Ciotunia
Aleksander Fredro
postać: Szambelan Kawalerski reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|