16 września 1952 |
Głupi Jakub
Tadeusz Rittner
postać: Karol reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 listopada 1952 |
Bieg do Fragala
Julian Stryjkowski
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1952 |
Don Kichot
Miguel de Cervantes
postać: Galernik 1 reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 września 1953 |
Na wakacjach
Jan Piasecki
postać: Mer reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1953 |
Rzeka Czerwona
Mirosław Żuławski
postać: Komisarz reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lutego 1954 |
Tajemniczy przyjaciel ostrzega
Jerzy Żukowski
postać: Agent reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lipca 1954 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Ksiński reżyseria: Wierciński Edmund teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 lutego 1955 |
Konfederaci barscy
Adam Mickiewicz
postać: Jenerał-Gubernator reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 marca 1955 |
Spowiedź, czyli Ola, Zenia, Zoja, list
Antoni Czechow
postać: Ojciec reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 kwietnia 1955 |
Paszteciki Felicji
Zofia Zawadzka
postać: Doktor Kozłowski reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 sierpnia 1955 |
Kollokacja
Józef Korzeniowski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 sierpnia 1955 |
Kollokacja
Józef Korzeniowski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 sierpnia 1955 |
Kollokacja
Józef Korzeniowski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 sierpnia 1955 |
Kollokacja
Józef Korzeniowski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 sierpnia 1955 |
Kollokacja
Józef Korzeniowski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 sierpnia 1955 |
Kollokacja
Józef Korzeniowski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 sierpnia 1955 |
Kollokacja
Józef Korzeniowski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 sierpnia 1955 |
Kollokacja
Józef Korzeniowski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 sierpnia 1955 |
Kollokacja
Józef Korzeniowski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 sierpnia 1955 |
Kollokacja
Józef Korzeniowski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 sierpnia 1955 |
Kollokacja
Józef Korzeniowski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 września 1955 |
Ban Strachinicz
Anonim
postać: Derwisz reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 września 1955 |
Kollokacja
Józef Korzeniowski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 listopada 1955 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Głos z lewej strony reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1955 |
Miała dziewka żaka
Edward Fiszer, Tadeusz Kubiak
forma twórczości: role reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 marca 1956 |
Kryształowa kula
Stanisław Lem
postać: Przybysz reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 listopada 1956 |
Przyjaciółka
Agatha Christie
postać: Sir Henry reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1956 |
Pan Wołodyjowski
Henryk Sienkiewicz
postać: Stolnik Makowiecki reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1956 |
Szczęściarz
Antoni Czechow
forma twórczości: role reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1956 |
Pan Wołodyjowski
Henryk Sienkiewicz
postać: Stolnik Makowiecki reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 lutego 1957 |
Homer i Orchidea
Tadeusz Gajcy
postać: Lykos reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 czerwca 1957 |
Lord Jim
Joseph Conrad Korzeniowski
postać: Cornelius reżyseria: Szydłowska-Lwow Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 lipca 1957 |
Odyniec erymantejski i Człowiek na księżycu
Agatha Christie, Nicholas di Minno
forma twórczości: role reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1957 |
Gołe panny czyli Karnawał w Warszawie: wodewil w 4 aktach
Cyryl Danielewski
postać: Pan Ocetkiewicz reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 stycznia 1958 |
Kunszt miłości
Jerzy Stadnicki
forma twórczości: role reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 kwietnia 1958 |
Ogniem i mieczem
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 kwietnia 1958 |
Monika
Krystyna Salaburska
postać: Konduktor reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 września 1958 |
Historia jednej nocy
Kazimierz Korkozowicz
postać: Sierżant milicji reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 października 1958 |
Obrazki starej Warszawy
.
forma twórczości: role reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 listopada 1958 |
Pustynia Tuub-Koja
Wsiewołod Iwanow
postać: Żołnierz reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 listopada 1958 |
Mój przyjaciel Marceli
Jan Koecher
forma twórczości: role reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 listopada 1958 |
Zbrodnia Sylwestra Bonnard
Anatol France
postać: Pan de Gabry reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1958 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Charłamp reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1959 |
Adwokat i róże
Jerzy Szaniawski
postać: Jakub reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 stycznia 1959 |
Monachomachia
Ignacy Krasicki
postać: Ojciec Hilary reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 stycznia 1959 |
Gospoda pod królową gęsią nóżką
Anatol France
postać: de la Gueritande, Poborca reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 lutego 1959 |
Przyjaciółki
Józef Korzeniowski
postać: Józef reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 lutego 1959 |
Królewska korona
Halina Auderska
postać: Rycerz z Wiślicy reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 lutego 1959 |
Ballada Gorazdowska
Hanna Januszewska
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 kwietnia 1959 |
Rycerz i smok
Halina Auderska
forma twórczości: role reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 sierpnia 1959 |
Awantura z chomikiem
Jaroslav Hašek
postać: Właściciel chomika reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 września 1959 |
Noc w kabarecie Rivoli
Antoni Stański
forma twórczości: role reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 października 1959 |
Spotkanie w pociągu
Wolfgang Hildesheimer
postać: Konduktor reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 grudnia 1959 |
Miotełki. Rondo pieśniarskie
Janina Siwkowska
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 stycznia 1960 |
Wymarzone spotkanie
Helena Janina Pajzderska-Rogozińska
postać: Konduktor reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 stycznia 1960 |
Czajka
Antoni Czechow
postać: Piotr Nikołajewicz Sorin reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 stycznia 1960 |
Dramat Jana Czarowica
Stefan Żeromski
forma twórczości: role reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 czerwca 1960 |
Połów
Włodzimierz Sokorski
postać: Witold reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 lipca 1960 |
Srebrne lichtarze
Wiktor Hugo
postać: Przewodniczący reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 września 1960 |
Ostatni koncert
Stanisława Fleszarowa-Muskat
postać: Bezobrazow reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 kwietnia 1961 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Król reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 kwietnia 1961 |
Romans Teresy Hennert
Zofia Nałkowska
postać: Seweryn Tarnawa-Nutka reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 maja 1961 |
Niebieskie migdały
Władysław Reymont
postać: Raciborski reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 maja 1961 |
Chwała zwyciężonym
Nadzieja Drucka
postać: Oficer rosyjski reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 sierpnia 1961 |
Robert i Bertrand czyli dwaj złodzieje
Władysław Ludwik Anczyc
forma twórczości: role reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 października 1961 |
Przyśniła mi się dziwna komedia
Juliusz Słowacki
postać: Pan Tygodnik reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 marca 1962 |
Pamiętnik panicza
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Faktor reżyseria: Maciejewska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 kwietnia 1962 |
Ojciec królowej
Jerzy Stefan Stawiński
postać: Marszałek Sieniawski reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 czerwca 1962 |
Niepokonany
Ernest Hemingway
forma twórczości: role reżyseria: Łomnicki Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 września 1962 |
Portret
Mikołaj Gogol
postać: Pułkownik reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 września 1963 |
Leonardo i gwiazdy
Halina Auderska
postać: Verrocchio reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 stycznia 1964 |
Hamulec bezpieczeństwa
Tadeusz Kudliński
forma twórczości: role reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 listopada 1965 |
Znak szczególny
Andrzej Mularczyk
forma twórczości: role reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 marca 1966 |
Wichrowe Wzgórza
Emily Brontë
postać: Józef reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 października 1966 |
Oni
Krystyna Salaburska
forma twórczości: role reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 stycznia 1967 |
Im bardziej tęsknię - tym kocham goręcej
Zygmunt Krasiński
postać: Ojciec reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lutego 1967 |
Bolek
Antoni Gołubiew
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 kwietnia 1967 |
Upiór
Donald Honig
postać: Cannon reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 września 1968 |
Pojedynek
Joseph Conrad Korzeniowski
postać: Minister Fouché reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 grudnia 1968 |
Prynuka
Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
postać: Sąsiad reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 czerwca 1969 |
Kolumbowie rocznik 20
Roman Bratny
postać: Linkiewicz reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 stycznia 1970 |
To i owo - a właściwie zaś: Ani to, ani owo
Bolesław Prus
forma twórczości: role reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 marca 1972 |
Wilhelm i Alicja
Finn Havrevold
postać: Głos I reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 kwietnia 1972 |
Pan Wołodyjowski
Henryk Sienkiewicz
postać: Furtian kamedułów reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 sierpnia 1972 |
Bożydarek, czyli sens życia
Bronisław Wiernik
forma twórczości: role reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|