Jacek Woszczerowicz

nie żyje
ur. 1904-09-11, Siedlce
zm. 1970-10-19, Warszawa

Nagrody

1.

nagroda:Festiwal Sztuk Rosyjskich i Radzieckich - nagroda za rolę Tarełkina w przedstawieniu "Śmierć Tarełkina" Aleksandra Suchowo-Kobylina w Teatrze Rozmaitości w Warszawie
rok otrzymania:1949

2.

nagroda:Nagroda Państwowa II stopnia za działalność aktorską w minionym dziesięcioleciu
rok otrzymania:1955

3.

nagroda:Warszawa - Nagroda Radia i TV za rolę Józefa K. w słuchowisku "Proces" wg Franza Kafki
rok otrzymania:1958

4.

nagroda:Warszawa - Nagroda im.Boya - za rolę Józefa K. w przedstawieniu "Proces" wg Franza Kafki w Teatrze Ateneum im.Stefana Jaracza w Warszawie
rok otrzymania:1959

5.

nagroda:nagroda państwowa I stopnia za całokształt twórczości aktorskiej w teatrze i w telewizji
rok otrzymania:1966

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.