teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Rafał Kowal

aktor, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza Gdynia

Nagrody

1.

nagroda:Łódź - XI Festiwal Szkół Teatralnych - wyróżnienie za rolę Merkurego w przedstawieniu "Zdrady miłosne" Moliera w reżyserii Roberta Czachowskiego (PWST Kraków)
rok otrzymania:1993

2.

nagroda:Gdynia - nagroda prezydenta miasta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za debiut w przedstawieniu "Kwartet"
rok otrzymania:1996

3.

nagroda:Gdynia - Nagroda z okazji Międzynarodowego DNia Teatru za role pisarza Nikosa w musicalu "Zorba" i Iwana w "Braciach K." w Teatrze Miejskim w Gdyni
rok otrzymania:2007

4.

nagroda:Gdynia - Nagroda Prezydenta Gdyni za wybitny pokaz umiejętności warsztatowych w spektaklu "Scenariusz dla trzech aktorów"
rok otrzymania:2011

5.

nagroda:Gdynia - nagroda dyrekcji Teatru Miejsckiego w Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - za profesjonalne opracowanie aranżacji muzycznych i wzbogacenie warstwy dźwiękowej spektakli "W kręgu namietności - Tango Piazzolla" oraz doskonałą kreację Aleksandra Marinesco w przedstawieniu "Idąc rakiem"
rok otrzymania:2013

6.

nagroda:Gdynia - Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za role w spektaklach: "Joanna Szalona. Królowa" i "Sammy"
rok otrzymania:2014

7.

nagroda:Gdynia - Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za role Ljowy w "Kursku", Filona w "Balladynie" i Thomasa w "Następnego dnia rano"
rok otrzymania:2018

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.