Roman Kłosowski

aktor, nie żyje
ur. 1929-02-14, Biała Podlaska
zm. 2018-06-11, Łódź

Nagrody

1.

nagroda:Kalisz - VI KST - wyróżnienie za reżyserię "Kamiennego świata"
rok otrzymania:1966

2.

nagroda:Wrocław - XVI FPSW - nagroda II stopnia za reżyserię przedstawienia "Czarna róża" Juliana Stryjkowskiego w Lubuskim Teatrze im.Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze
rok otrzymania:1975

3.

nagroda:Nagroda Prezesa Komietetu Radia i TV za kreacje w filmie TV
rok otrzymania:1976

4.

nagroda:Nagroda Komitetu d/s PRiTV za kreację aktorską w serialu "Czterdziestolatek"
rok otrzymania:1978

5.

nagroda:Nagroda Prezesa Rady Ministrów I stopnia w dziedzinie teatru z okazji 35-lecia PRL za kreacje aktorskie w teatrze, telewizji i filmie
rok otrzymania:1979

6.

nagroda:nagroda przewodniczącego Komitetu d/s PRiTV za kreacje aktorskie w filmach telewizyjnych, a zwłaszcza w filmie "Bing-Bang"
rok otrzymania:1987

7.

nagroda:Nagroda miasta st. Warszawy
rok otrzymania:1989

8.

nagroda:Lubomierz - V FF Komediowych - Kryształowy Granat, nagroda aktorska
rok otrzymania:2001

9.

nagroda:Września - XVI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" - Nagroda Honorowa za całokształt twórczości - "za pogodę ducha, któej nie grozi żadna <Hydrozagadka>, za łatwość, z jaką widzowie kupują każdą jego rolę - wszak sprany z niego <Kramarz>, za wyjątkowość, bo każda Jego kreacja to prawdziwy <Big Bang>, który sprawia, że myślimy <Ja kocham, ty kochasz>, i za to, że choć nie jest już <Czterdziestolatkiem>, wciąż prezentuje <Pełnię> swoich talentów, czego Organizatorzy i widzowie sobie nadal życzą, bo to przecież <Jeszcze nie wieczór>"
rok otrzymania:2009

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.