teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Agnieszka Wosińska

aktorka, Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy Warszawa

Nagrody

1.

nagroda:Łódź - XI Festiwal Szkół Teatralnych - nagroda za rolę tytułową (wspólnie z Natailą Sierocką) w "Yermie" Garcii Lorki w reżyserii Piotra Cieślaka (PWST Warszawa)
rok otrzymania:1993

2.

nagroda:Bydgoszcz - I Festiwal Prapremier - nagroda za rolę Mary w przedstawieniu "Pamięć wody" Shelagh Stephenson w Teatrze Dramatycznym w Warszawie
rok otrzymania:2002

3.

nagroda:Warszawa - Feliks Warszawski za najlepszą rolę kobiecą sezonu 2001/2002 - rolę Mary w przedstawieniu "Pamięć wody" Shelagh Stephenson w Teatrze Dramatycznym w Warszawie
rok otrzymania:2002

4.

nagroda:Koszalin - 33. Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" - Jantar za rolę kobiecą - za rolę w filmie "Hardkor Disko" "za naturalność, świadomość artystyczną i subtelność używanych środków, kóre mówią tak wiele"
rok otrzymania:2014

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.