teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Artur Pałyga

dramaturg, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego Katowice

Nagrody

1.

nagroda:Poznań - Konkurs "Metafory Rzeczywistości" - nagroda dziennikarzy i publiczności za tekst "Nieskończona historia"
rok otrzymania:2009

2.

nagroda:Bydgoszcz - VIII Festiwal Prapremier - Nagroda za spektakl dla twórców przedstawienia "Ostatni taki ojciec" Sceny Prapremier InVitro w Lublinie (wspólnie z Łukaszem Witt-Michałowskim, Maxem Kowalskim i całym zespołem aktorskim)
rok otrzymania:2009

3.

nagroda:Gdynia - Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna za sztukę "W środku słońca gromadzi się popiół"
rok otrzymania:2013

4.

nagroda:Bydgoszcz - Nagroda Województwa Kujawsko-Pomorskiego
rok otrzymania:2014

5.

nagroda:Zabrze - XVII Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzezczywistość przedstwaiona" - nagroda za dramat "Tato"
rok otrzymania:2015

6.

nagroda:Bielsko-Biała - Laur Dembowskiego
rok otrzymania:2016

7.

nagroda:Warszawa - Nagroda Miesięcznika Teatr dla najlepszego polskiego dramatu sezonu za spektakl "Rewizor. Bedzie wojna!"
rok otrzymania:2018

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.