teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Zbigniew Brzoza

dyrektor, Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn

Nagrody

1.

nagroda:Łódź - Złota Maska za reżyserię przedstawienia "Przemiana" wg Franza Kafki w Teatrze Studyjnym w Łodzi
rok otrzymania:1993

2.

nagroda:Kalisz - XXXVI KST - Grand Prix dla spektaklu "Zbrodnia z premedytacją"
rok otrzymania:1996

3.

nagroda:Złota Maska (Łódź) za najlepszy spektakl teatralny sezonu 1995/96: "Zbrodnia z premedytacją" Witolda Gombrowicza w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi
rok otrzymania:1996

4.

nagroda:Cieszyn - VIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Na Granicy" - nagroda "Złamanego szlabanu" za reżyserię "Zbrodni z premedytacją" w Teatrze im.Jaracza w Łodzi
rok otrzymania:1997

5.

nagroda:Zabrze - VI Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" - nagroda za reżyserię przedstawienia "Geza-dzieciak" w Teatrze Studio w Warszawie oraz Medal im.Stanisława Bieniasza
rok otrzymania:2006

6.

nagroda:Gdańsk - nagroda marszałka województwa pomorskiego
rok otrzymania:2012

7.

nagroda:Łódź - Złota Maska za reżyserię przedstawienia "Z Różewicza dyplom" w PWSFTviT w Łodzi
rok otrzymania:2012

8.

nagroda:Szczecin - L Przegląd Małych Form Teatralnych Kontrapunkt - Nagroda im. Zygmunta Duczyńskiego dla Indywidualności Artystycznej Festiwalu za scenariusz przedstawienia "Obwód głowy"
rok otrzymania:2015

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.