teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Justyna Wasilewska

Teatr Rozmaitości Warszawa

Nagrody

1.

nagroda:Wrocław - 30. Przegląd Piosenki Aktorskiej - Grand Prix - Złoty Tukan
rok otrzymania:2009

2.

nagroda:Łódź - Festiwal Szkół Teatralnych - wyróżnienie za rolę Gilety w przedstawieniu dyplomowym PWSFTviT w Łodzi pt."Księżniczka na opak wywrócona"
rok otrzymania:2009

3.

nagroda:Kalisz - 52. Kaliskie Spotkania Teatralne - wyróżnienie aktorskie za rolę Myrtle Webb w przedstawieniu "Nasze miasto" z Narodowego Starego Teatru w Krakowie
rok otrzymania:2012

4.

nagroda:Gwarancja Kultury dla reżysera i zespołu TR Warszawa w kategorii teatr za "zespołową kreację w przedstawieniu "Nietoperz". Spektaklu, który rozpetuje groteskowy, muzyczno-teatralny żywioł, by zadać jedno z najpoważniejszych pytań: czy człowiek ma prawo sam zdecydować o zakończeniu swego życia?"
rok otrzymania:2013

5.

nagroda:Kalisz - 53. Kaliskie Spotkania Teatralne - Grand Prix za kreację aktorską w przedstawieniu "Nietoperz" w TR Warszawa
rok otrzymania:2013

6.

nagroda:Opole - 39. Opolskie Konfrontacje Teatralne - nagroda aktorska za tytułową rolę w przedstawieniu "Balladyna" w Teatrze Polskim w Poznaniu
rok otrzymania:2014

7.

nagroda:Warszawa - Talenty Trójki - nagroda w kategorii teatr "za dojrzałość w operowaniu środkami aktorskimi i za umiejętność wykorzystania własnej żywiołowości w obrębie różnorodnych języków teatralnych"
rok otrzymania:2014

8.

nagroda:Kalisz - LVII Kaliskie Spotkania Teatralne - wyróżnienie za rolę w spektaklu "Robert Robur"
rok otrzymania:2017

9.

nagroda:Katowice - XIX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" - Nagroda Specjalna Dziennika Teatralnego dla najlepszego aktora festiwalu
rok otrzymania:2018

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.