teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Janusz Rewiński

Nagrody

1.

nagroda:Gdańsk - I Festiwal Dobrego Humoru - nagroda dla najlepszego aktora
rok otrzymania:2000

2.

nagroda:Gruba Ryba - nagroda Radia Kolor za niezywkłe poczucie humoru
rok otrzymania:2000

3.

nagroda:Wiktor w kategorii najlepszy artysta estrady
rok otrzymania:2001

4.

nagroda:Gdańsk - IV Festiwal Dobrego Humoru - nagroda dla "ulubionego programu rozrywkowego": "Ale plama" (wspólnie z Krzysztofem Piaseckim) nagroda przyznana przez czytelników "Super Expressu"
rok otrzymania:2003

5.

nagroda:Wiktor w kategorii twórcy programu telewizyjnego lub artystycznego, wspólnie z Krzysztofem Piaseckim za program "Ale plama" w TVN.
rok otrzymania:2004

6.

nagroda:Gdańsk - IX Festiwal Dobrego Humoru - Nagroda Specjalna za program "Szkoda gadać", który równoważy tezę, że warto rozmawiać (realizowany wspólnie z Krzysztofem Piaseckim)
rok otrzymania:2008

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.