Bolesław Abart

Nagrody

1.

nagroda:Kalisz - XXIX KST - nagroda za rolę epizodyczną - za rolę Podejrzanego Typa w przedstawieniu "Samobójca" Nikołaja Erdaman w Teatrze Współczesnym im.Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu
rok otrzymania:1989

2.

nagroda:Wrocław - nagroda prezydenta miasta
rok otrzymania:2001

3.

nagroda:Statuetka Fredry
rok otrzymania:

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.