Marta Lipińska

aktorka, Teatr Współczesny Warszawa

Nagrody

1.

nagroda:Katowice - FSRiR - nagroda PR (dla młodych aktorów) za rolę Iriny w "Trzech siostrach" Antoniego Czechowa w Teatrze Współczesnym w Warszawie
rok otrzymania:1963

2.

nagroda:"Złoty Kwiatek" - nagroda studentów PW dla najlepszej aktorki roku
rok otrzymania:1965

3.

nagroda:Złoty Ekran za rok 1967 za role: tytułową w "Tani" Aleksieja Arbuzowa i Wiery w "Miesiącu na wsi" Iwana Turgieniewa w Teatrze TV
rok otrzymania:1968

4.

nagroda:Nagroda Komitetu d/s PRiTV za osiągnięcia aktorskie w sztukach autorów rosyjskich i radzieckich prezentowanych przez Teatr TV
rok otrzymania:1968

5.

nagroda:IV miejsce w rankingu "Panoramy Północy" na najlepszego aktora teatru telewizyjnego
rok otrzymania:1969

6.

nagroda:Srebrna Maska - nagroda w plebiscycie czytelników "Expressu Wieczornego"
rok otrzymania:1969

7.

nagroda:Srebrna Maska - nagroda w plebiscycie czytelników "Expressu Wieczornego" za rok 1969
rok otrzymania:1970

8.

nagroda:Srebrna Maska - nagroda w plebiscycie "Expressu Wieczornego" na najpopularniejszą aktorkę w roku 1970
rok otrzymania:1971

9.

nagroda:nagroda prezydenta m.st.Warszawy za rolę Żony w "Życiu wewnętrznym" Koterskiego
rok otrzymania:1987

10.

nagroda:Rzeszów-XXXII RST nagroda publiczności dla spektaklu "Najlepsi z przyjaciół"
rok otrzymania:1993

11.

nagroda:Łódź - Ogólnopolski Festiwal Sztuk Przyjemnych - nagroda dla Najprzyjemniejszej Aktorki za rolę Dotty Otley w sztuce "Czego nie widać" Frayna w T. Współczesnym w Warszawie.(plebiscyt publiczności)
rok otrzymania:1995

12.

nagroda:Rzeszów - XL RST - III miejsce w plebiscycie publiczności na najlepszą rolę kobiecą Spotkań, za rolę Alicji w "Odwrocie"
rok otrzymania:2001

13.

nagroda:Łódź - VIII Ogólnopolski Festiwal Sztuk Przyjemnych - tytuł Najprzyjemniejsza Aktorka - za rolę Alicji w "Odwrocie" Williama Nicholsona w Teatrze Współczesnym w Warszawie (plebiscyt publiczności)
rok otrzymania:2002

14.

nagroda:Łódź - X Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - Nagroda Publiczności za rolę Betty w "Namiętnej kobiecie" Mellor w Teatrze Współczesnych w Warszawie. Ex aequo z Danutą Stenką.
rok otrzymania:2004

15.

nagroda:Warszawa - Wielki Splendor - nagroda za wybitne role w Teatrze Polskiego Radia
rok otrzymania:2005

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.