teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Adam Ferency

aktor, Teatr Dramatyczny Warszawa

Nagrody

1.

nagroda:nagroda Komitetu d/s PRiTV za kreacje aktorskie w spektaklach telewizyjnych "Pasjans", "Postępowanie wyjaśniające", "Przedstawienie Hamleta we wsi...","Choroba młodości"
rok otrzymania:1988

2.

nagroda:Gdańsk- Złote Lwy Gdańskie za najlepszą rolę męską (w filmie Tomasza Wiszniewskiego "Kanalia")
rok otrzymania:1991

3.

nagroda:Wielki Splendor - nagroda Teatru PR
rok otrzymania:2000

4.

nagroda:Sopot - III Krajowy Festiwal Teatru PR i Teatru TV "Dwa Teatry" - nagroda aktorska za rolę w słuchowisku "Noc Walpurgii, albo kroki Komandora"
rok otrzymania:2003

5.

nagroda:VII Festiwal Dobrego Humoru - Nagroda specjalna za rolę kamerdynera Konrada w serialu "Niania" wyprodukowanym przez telewizję TVN
rok otrzymania:2006

6.

nagroda:Zabrze - VII Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" - nagroda za rolę Raya w spektaklu "Blackbird" Davida Harrowera z Teatru Dramatycznego w Warszawie
rok otrzymania:2007

7.

nagroda:Sopot - IX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji - Grand Prix za spektakl "Golgota wrocławska"
rok otrzymania:2009

8.

nagroda:Złoty Mikrofon "za kreacje aktorskie stworzone w Teatrze Polskiego Radia, które pozwalają wierzyć, że język polski potrafi wyrazić głębię uczuć współczesnego człowieka"
rok otrzymania:2012

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.