8 listopada 1952 |
Sztorm
Władimir Bill-Biełocerkowski
postać: Filipow reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
8 listopada 1952 |
Sztorm
Władimir Bill-Biełocerkowski
forma twórczości: opracowanie dźwięku reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
7 lutego 1953 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Kamerdyner reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
31 maja 1953 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Pianka reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 lipca 1953 |
Zwycięstwo
Janusz Warmiński
postać: Kamiński reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 grudnia 1953 |
Młoda gwardia
Aleksander Fadiejew
forma twórczości: opracowanie akustyczne reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 grudnia 1953 |
Młoda gwardia
Aleksander Fadiejew
postać: Wasia Pierożek reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 marca 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Anioł reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 marca 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Solfernus reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
13 czerwca 1954 |
Legenda o miłości
Nazim Hikmet
postać: Herold reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 października 1954 |
Tragik mimo woli
Antoni Czechow
postać: Aleksy Aleksiejewicz Muraszkin reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 listopada 1954 |
Droga do Czarnolasu
Aleksander Maliszewski
postać: Piotr Kochanowski reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 listopada 1954 |
Droga do Czarnolasu
Aleksander Maliszewski
postać: Szlachcic reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 marca 1955 |
Noc cudów
Gałczyński Konstanty Ildefons
forma twórczości: role reżyseria: Siemion Wojciech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 marca 1955 |
Noc cudów
Konstanty Ildefons Gałczyński
forma twórczości: role reżyseria: Siemion Wojciech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
1 grudnia 1955 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Lekarz Koronny reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 kwietnia 1956 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Baltazar reżyseria: Szurmiej Szymon teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
1 października 1956 |
Ostry dyżur
Lutowski Jerzy
postać: Pierzchała reżyseria: Bohdanowicz Roman teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 stycznia 1957 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Przechodzień reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
11 maja 1957 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
11 maja 1957 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Ojciec Domingo reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
10 listopada 1957 |
Niespokojna starość
Leonid Rachmanow
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Szerzeniewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
10 listopada 1957 |
Niespokojna starość
Leonid Rachmanow
postać: Student reżyseria: Szerzeniewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
12 kwietnia 1958 |
Maria Stuart
Juliusz Słowacki
postać: Lindsay reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
28 czerwca 1958 |
Świecznik
Musset Alfred de
postać: Landry reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
13 grudnia 1958 |
Czerwony Kapturek
Eugeniusz Szwarc
postać: Wąż reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 marca 1959 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 marca 1959 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Kajetan reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 czerwca 1959 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Milord III reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
20 listopada 1959 |
Ostrożnie z małżeństwem
Roksandić Dusan
postać: Martin reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: PPIE, Warszawa
|
12 listopada 1960 |
Milion za uśmiech
Sofronow Anatol
postać: Stefan Kartaszow reżyseria: Laskowska Wanda teatr: PPIE, Warszawa
|
2 czerwca 1961 |
Łowcy głó
Regnier Max
postać: Armand reżyseria: Domańska Stefania teatr: PPIE, Warszawa
|
6 stycznia 1962 |
Kariera Artura Ui
Bertolt Brecht
postać: Człowiek z prasy reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
22 lutego 1963 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Sekundant reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
24 października 1963 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Kupiec reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
16 stycznia 1964 |
Androkles i lew
George Bernard Shaw
postać: Chrześcijanin reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
31 stycznia 1965 |
Przychodzę opowiedzieć
Jerzy Broszkiewicz
postać: Oficer reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
12 listopada 1965 |
Pamiętnik szubrawca własnoręcznie przez niego napisany
Aleksander Ostrowski
postać: Służący Mamajewa reżyseria: Towstonogow Georgij teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
6 lipca 1966 |
Dochodzenie
Peter Weiss
postać: Oskarżony Broad reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
22 lipca 1967 |
Irkucka historia
Aleksiej Arbuzow
postać: II Chłopak reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
15 lutego 1969 |
Po górach, po chmurach
Ernest Bryll
postać: Żołnierz III reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
8 lipca 1971 |
Potęga ciemności
Tołstoj Lew
postać: Drużba reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
22 czerwca 1972 |
Macbett
Eugène Ionesco
postać: Żołnierz, Ksiądz reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
2 marca 1974 |
Lir
Edward Bond
forma twórczości: role reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
1 lutego 1975 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Operator reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
7 czerwca 1975 |
Gra
Wojsław Brydak
forma twórczości: role reżyseria: Englert Maciej teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
4 listopada 1976 |
Święto Borysa
Thomas Bernhard
postać: Kelner reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
16 kwietnia 1977 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Oficer reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
23 czerwca 1977 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Lokaj reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
5 listopada 1977 |
Największa świętość
Ion Druce
forma twórczości: role reżyseria: Englert Maciej teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
3 czerwca 1978 |
Przebudzenie wiosny
Frank Wedekind
postać: Habebald reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
3 czerwca 1978 |
Przebudzenie wiosny
Frank Wedekind
postać: Ślusarz reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
30 listopada 1978 |
Dziady kowieńskie
Adam Mickiewicz
postać: Służba reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
22 lutego 1979 |
Krawiec
Mrożek Sławomir
postać: Barbarzyńca V reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
22 lutego 1979 |
Krawiec
Sławomir Mrożek
postać: Barbarzyńca V reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
11 listopada 1979 |
Świecznik
Musset Alfred de
postać: Służący reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
11 listopada 1979 |
Świecznik
Alfred de Musset
postać: Służacy reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
9 lutego 1980 |
Kurka Wodna
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: II Szpicel reżyseria: Englert Maciej teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
15 kwietnia 1980 |
Tryptyk
Max Frisch
postać: Gość pogrzebowy reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
6 grudnia 1980 |
Kobieta
Edward Bond
forma twórczości: role reżyseria: Englert Maciej teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
11 kwietnia 1981 |
Smok
Szwarc Eugeniusz
postać: Lokaj III reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
11 kwietnia 1981 |
Smok
Eugeniusz Szwarc
forma twórczości: role reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
15 stycznia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Mieszkaniec Betleem reżyseria: Englert Maciej teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
15 stycznia 1982 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Pachoł Heroda reżyseria: Englert Maciej teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
24 czerwca 1982 |
Mahagonny
Bertolt Brecht, Kurt Weill
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
24 czerwca 1982 |
Mahagonny
Bertolt Brecht, Kurt Weill
forma twórczości: role reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
31 stycznia 1984 |
Walka karnawału z postem
Janusz Wiśniewski
postać: Valet de place - dawno zapomniany reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
1 grudnia 1984 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Kelner reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
29 maja 1985 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
forma twórczości: militaria reżyseria: Englert Maciej teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
29 maja 1985 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Oficer reżyseria: Englert Maciej teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
5 listopada 1985 |
Idź na brzeg,widać ogień
Terlecki Władysław
postać: Technik z ekipy TV reżyseria: Metwali Mohamed H. teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
6 maja 1986 |
Lorenzaccio
Alfred de Musset
postać: Oficer niemiecki reżyseria: Zaleski Krzysztof teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
12 marca 1987 |
Mistrz i Małgorzata
Michaił Bułhakow
postać: Legat legionu reżyseria: Englert Maciej teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
4 lipca 1987 |
Wracaj natychmiast Jimmy Dean, Jimmy Dean
Ed Graczyk
forma twórczości: światło reżyseria: Boehm Philip teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
6 lutego 1988 |
Dyliżans
Aleksander Fredro
postać: Chłop II reżyseria: Englert Maciej teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
26 maja 1989 |
Życie i ...Iwana Czonkina
Wojnowicz Włodzimierz
postać: Mieleszko reżyseria: Englert Maciej teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
14 grudnia 1989 |
Letycja i lubczyk
Shaffer Peter
postać: Turysta reżyseria: Englert Maciej teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
26 maja 1991 |
Don Juan, czyli Kamienny Gość
Molière
postać: Sęczek reżyseria: Buchwald Jan teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
23 maja 1996 |
Semiramida
Maciej Wojtyszko
forma twórczości: mundury reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
16 stycznia 2009 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Achilles reżyseria: Zanussi Krzysztof teatr: Teatr Polonia, Warszawa
|
7 października 2017 |
Piloci
Jakub Lubowicz, Dawid Lubowicz
forma twórczości: militaria reżyseria: Kępczyński Wojciech teatr: Teatr Muzyczny „Roma”, Warszawa
|