16 listopada 1956 |
W małym domku
Rittner Tadeusz
postać: Sielski reżyseria: Kowalewska Elżbieta teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 listopada 1957 |
Gdzie diabeł nie może
Roman Niewiarowicz
postać: Pacjent reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
25 stycznia 1958 |
Kupiec wenecki
William Shakespeare
postać: Książę Aragoński reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
25 stycznia 1958 |
Kupiec wenecki
William Shakespeare
postać: Lancelot Gobbo reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
1 kwietnia 1958 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Algernon reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
31 maja 1958 |
Czarodziejska rzepka
Paweł Malarewski
postać: Mruczek reżyseria: Tywonek Marta teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
31 maja 1958 |
Czarodziejska rzepka
Paweł Malarewski
postać: Burek reżyseria: Tywonek Marta teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
31 maja 1958 |
Czarodziejska rzepka
Paweł Malarewski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Tywonek Marta teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
4 października 1958 |
Ich czworo
Gabriela Zapolska
postać: Kochanek reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
2 grudnia 1958 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Zabrzeziński reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
16 sierpnia 1959 |
Mąż Fołtasiówny
Jurandot Jerzy
postać: Dziennikarz reżyseria: Kubalski Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 października 1959 |
Karmozyna
Alfred de Musset
postać: Sir Vespasiano reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 czerwca 1960 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Karol reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
19 października 1960 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Trzmiel reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
1 lipca 1961 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Grzegorz reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
12 listopada 1961 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Zabrzeziński reżyseria: Bessert Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
30 grudnia 1961 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Pastor Chasuble reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
17 stycznia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Skamieniała Róża reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 kwietnia 1963 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Czarny; Szymon reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
11 grudnia 1963 |
Piąta kolumna
Hemingway Ernest
postać: I żołnierz z brygady reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 lutego 1964 |
Partita na instrument drewniany
Stanisław Grochowiak
postać: Łaciak reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
5 listopada 1964 |
Karol
Sławomir Mrożek
postać: Okulista reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
21 kwietnia 1965 |
Ktoś nowy
Domański Marek
postać: Tekliński reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
1 października 1965 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Grzegorz reżyseria: Aleksy Aleksander teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
9 marca 1966 |
Medea
Jan Parandowski
postać: Kupiec I reżyseria: Tychowa Lucyna teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
9 marca 1966 |
Medea
Jan Parandowski
forma twórczości: role reżyseria: Tychowa Lucyna teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
12 stycznia 1967 |
Meteor
Friedrich Dürrenmatt
postać: Hugo Nyffenschwander reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
3 marca 1967 |
Maliniarz
Hochwalder Fritz
postać: Aleksander Kerz reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
6 kwietnia 1967 |
W czepku urodzona
Zdzisław Skowroński
postać: Sąsiad reżyseria: Koenig Joanna teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
27 stycznia 1968 |
Wkrótce nadejdą bracia
Janusz Krasiński
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
27 stycznia 1968 |
Wkrótce nadejdą bracia
Janusz Krasiński
postać: Konus reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
6 kwietnia 1968 |
Czarownice z Salem
Arthur Miller
postać: Dahnforth reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
2 października 1970 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Xawery reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
23 stycznia 1971 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Pompej reżyseria: Grywałd Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
16 października 1971 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Chłopiec reżyseria: Grywałd Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
22 stycznia 1972 |
Taniec czarnego sierżanta
Arden John
postać: Bludgeon reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
8 kwietnia 1972 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Major reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
17 czerwca 1972 |
Niecierpliwe serce
Patrick John
postać: Kopacz reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
28 października 1972 |
Gwiazda Sewilli
Lope de Vega
postać: Clarindo reżyseria: Bordowicz Maciej Z. teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
13 stycznia 1973 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
13 stycznia 1973 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Świstak reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
23 sierpnia 1973 |
Pułapka na myszy
Agatha Christie
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
23 sierpnia 1973 |
Pułapka na myszy
Agatha Christie
postać: Major Metcalf reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
1 grudnia 1973 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Goniec Kirkora reżyseria: Brejdygant Stanisław teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
1 grudnia 1973 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Poseł II reżyseria: Brejdygant Stanisław teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
1 czerwca 1974 |
Noc cudów
Konstanty Ildefons Gałczyński
postać: Rączka reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
20 lipca 1974 |
Pani prezesowa
Maurice Hennequin, Pierre Veber
postać: Tricointe reżyseria: Szczepkowski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
9 listopada 1974 |
Oskarżyciel publiczny
Fritz Hochwälder
postać: Grebaeuval reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
1 marca 1975 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Wielmoża reżyseria: Kaniewska Maria teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
8 maja 1975 |
Złota kareta
Leonid Leonow
postać: Rachuma reżyseria: Bukowski Janusz teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
12 lipca 1975 |
Synu mój ...
Fryźlewicz Józef
postać: Władek reżyseria: Przybylski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
12 lipca 1975 |
Synu mój ...
Fryźlewicz Józef
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Przybylski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
22 listopada 1975 |
W małym domku
Rittner Tadeusz
postać: Sędzia reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
12 września 1976 |
Komedia omyłek
William Shakespeare
postać: Angelo reżyseria: Wierchowicz Zofia teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
20 listopada 1976 |
Małe morderstwa
Jules Feiffer
postać: Sędzia Stern reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
29 maja 1977 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Ochmistrz reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
19 listopada 1977 |
Tango
Sławomir Mrożek
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
19 listopada 1977 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Wujek Eugeniusz reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
16 grudnia 1978 |
Uciekła mi przepióreczka
Żeromski Stefan
postać: Ciekocki reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
6 kwietnia 1979 |
Szalona Greta
Grochowiak Stanisław
postać: Adwokat reżyseria: Machulska Halina teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
25 maja 1979 |
Co u pana słychać?
Krzysztof Kąkolewski
postać: Hans Fleischhacker reżyseria: Domaradzki Jerzy teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
8 grudnia 1979 |
Dzika kaczka
Henrik Ibsen
postać: Stary Ekdal reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
15 marca 1980 |
Jubileusz
Antoni Czechow
postać: Charłamp Spirydonowicz Dymba reżyseria: Eckstein Piotr teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
15 marca 1980 |
Jubileusz
Antoni Czechow
postać: Członek Zarządu reżyseria: Eckstein Piotr teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
28 lutego 1981 |
Witaj Max czyli renowacja
Chesnot Pierre
postać: Georges Bertoux reżyseria: Frąckowiak Stanisław teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
5 grudnia 1981 |
Skamieniały las
Robert Sherwood
postać: Dziadek Maple reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
29 maja 1982 |
Dwaj szlachcice z Werony
William Shakespeare
postać: Panthino reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
30 kwietnia 1983 |
Pięciokąt
Feliks Falk
postać: Pan O. reżyseria: Lewtak-Baczyńska Bogna teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
5 listopada 1983 |
Transplantacja
Danek Oldrich
postać: Docent reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
9 czerwca 1984 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Ernest Henryk Erensti reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
2 marca 1985 |
Pod Akacjami
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Pan Kamiński reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
14 września 1985 |
Król i aktor
Roman Brandstaetter
postać: Kiciński reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
4 grudnia 1985 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Grabarz II (gościnnie) reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
10 października 1986 |
Antygona
Sofokles
postać: Koryfeusz reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
10 listopada 1987 |
Sarkofag
Władymir Gubariew
postać: Lew Iwanowicz Siergiejew reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
23 września 1988 |
Śmierć w ogrodzie
Boucek Josef
postać: Michel reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
28 kwietnia 1989 |
Narzeczona rozbójnika
Alfred Uhry
postać: Mieszkaniec Rodney reżyseria: Goff Lewin teatr: Teatr Popularny, Warszawa
|
15 września 1990 |
Historia
Witold Gombrowicz
forma twórczości: role reżyseria: Maryański Wojciech teatr: Teatr Szwedzka 2/4, Warszawa
|
6 października 1990 |
Wesele krwi
Federico García Lorca
postać: Gość weselny reżyseria: Kelm Krzysztof teatr: Teatr Szwedzka 2/4, Warszawa
|