Wojciech Zagórski-Cacko

aktor, nie żyje
ur. 1928-08-06, Warszawa
zm. 2016-04-29, Warszawa

Kariera radiowa

Sadko bogacz

Anonim
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Łopalewski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1950-07-14

Młoda Warszawa

Bogdan Ostromęcki, Maria Serkowska
forma twórczości:role 
postać: Lewandowski
reżyseria:Przybora Jeremi
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1951-08-14

Dwie wizyty jego ekscelencji

Michał Bałucki
forma twórczości:role 
postać: Narrator
reżyseria:Koczanowicz Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1951-10-26

Wit Stwosz

Konstanty Ildefons Gałczyński
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kierst Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1952-01-27

Mortimer

Stanisław Stampfl
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Dardziński Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1952-03-29

Pokolenie

Bohdan Czeszko
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Bohdziewicz Antoni
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1952-04-14

Pańskie dziady

Michał Bałucki
forma twórczości:role 
postać: Zygmunt
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1952-05-11

Awicenna w Bucharze

Jerzy Ficowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1952-06-07

Przed styczniem

Stanisław Strumph-Wojtkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Bronisław Szwarc
reżyseria:Łopalewski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1952-09-11

młodość ojców

Borys Gorbatow
forma twórczości:role 
postać: Fiedia
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1953-11-08

W 10-lecie bitwy w Lasach Janowskich i Lipskich

Wiesława Nowosławska, Tomasz Polak
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nardelli Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1954-06-10

Chirurg

Aleksander Korniejczuk
forma twórczości:role 
postać: Stiopa
reżyseria:Bohdziewicz Antoni
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1954-06-21

Ostatnia noc

Leopold Infeld
forma twórczości:role 
postać: Clopin
reżyseria:Bugajski Stanisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1956-09-06

Różaniec z granatów

Ksawery Pruszyński
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nardelli Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1956-10-25

Jaskinia filozofów

Zbigniew Herbert
forma twórczości:role 
postać: Prologus
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1957-12-09

Sprawa zaginionych planów

Arthur Conan Doyle
forma twórczości:role 
postać: Zawiadowca stacji Aldgate
reżyseria:Opałek Wiesław, Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-10-26

Ziarnko gorczyczne czyli dzieje Marco Polo, skryptem jego nie objęte

Joanna Gorczycka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Gorczycka Joanna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-11-04

Pustynia Tuub-Koja

Wsiewołod Iwanow
forma twórczości:role 
postać: Narrator
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1958-11-13

Monachomachia, czyli wojna mnichów

Ignacy Krasicki
forma twórczości:asystent reżysera
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-01-15

Decyzja

Konstanty Gaszyński, Stanisław Strumph-Wojtkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Gość/Służba/Powstańcy
reżyseria:Broniatowski Mieczysław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-05-16

Deszcz

Aniela Jasińska
forma twórczości:role 
postać: Daniel
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-06-14

Piąta bestia Apokalipsy

Halina Ptakowska-Wyżanowicz
forma twórczości:role 
postać: Ramon
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1959-12-29

Szczerbatek

Halina Auderska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Łomnicki Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-02-13

Opowieść rybałta

Wacław Berent
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-06-19

Nagrywam na taśmę

Andrzej Kolasiński
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1960-11-27

Próbny alarm

Michał Wyszomirski
forma twórczości:role 
postać: Człowiek z baru
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1962-07-21

Na wyspie

Jurij Kazakow
forma twórczości:role 
postać: Zabawin
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1962-09-23

Gdzieś na Atlantyku

Zbigniew Obniski, Andrzej Zdanowski
forma twórczości:role 
postać: Hans
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1962-09-30

Powstanie styczniowe w lipcu

Joanna Gorczycka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Gorczycka Joanna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1963-01-28

Zanim mnie pani pozna

Zofia Posmysz-Piasecka
forma twórczości:role 
postać: Palkowski
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1964-07-24

Mizantrop

Molière
forma twórczości:role 
postać: Sierżant
reżyseria:Holoubek Gustaw
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1964-09-25

Filip z prawdą w oczach

Janusz Krasiński
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1964-11-27

Dziwny pasażer

Tymoteusz Karpowicz
forma twórczości:role 
postać: Milicjant 1
reżyseria:Świderski Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1965-03-12

En-Te-U

Marek Domański
forma twórczości:role 
postać: Inżynier Tekliński
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1965-08-18

Nocna wizyta

Andrzej Wiktor Piotrowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Świderski Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1965-09-02

Baśń o szlachetnym myśliwym i wiernej przyjaźni

Halina Krzyżanowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Wiśniewska Helena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1965-12-11

Pokój

Arystofanes
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Byrski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-01-11

Słowo o wyprawie Igora

Anonim
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-01-21

Biała śmierć

Adam Bahdaj
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-03-06

Romanse i ballady

Adam Mickiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kierst Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-03-18

Nie tylko kwiaty

Zofia Zawadzka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-04-10

Trzecia jesień

Maria Dąbrowska
forma twórczości:role 
postać: Mężczyzna II
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-05-18

Komedyja rybałtowska nowa

Anonim
forma twórczości:role 
postać: ((prolog))
reżyseria:Kierst Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-06-17

Oni

Krystyna Salaburska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-10-02

Krzyż i jaszczurka

Helena Bychowska, Tadeusz Petrykowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jaruga Zenon
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-10-19

Mały rycerz w Warszawie

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward, Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1966-12-25

Idą partyzanci

Marian Janic
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1967-05-09

O cętkowanym lamparcie

Rudyard Kipling
forma twórczości:role 
postać: Pawian
reżyseria:Gorczycka Joanna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1967-05-21

Potop (odcinek 1)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Ranicki
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-01-01

Potop (odcinek 2)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Ranicki
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-01-03

Potop (odcinek 4)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Ranicki
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-01-08

Potop (odcinek 9)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-01-19

Potop (odcinek 10)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Ranicki
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-01-22

Potop (odcinek 11)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Ranicki
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-01-24

Potop (odcinek 12)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Ranicki
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-01-26

Potop (odcinek 14)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Ranicki
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-01-31

Potop (odcinek 16)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Ranicki
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-02-05

Potop (odcinek 17)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Ranicki
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-02-07

Potop (odcinek 22)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Ranicki
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-02-19

Potop (odcinek 24-ostatni)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Ranicki
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-02-23

Agnet z Vaduz

Andrzej Szypulski
forma twórczości:role 
postać: Policjant
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-02-27

Tristan i Izolda

Joseph Bédier
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Kierst Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-03-22

Acheron w samo południe

Tadeusz Różewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kierst Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-04-26

Wąsy i peruka

Józef Korzeniowski
forma twórczości:role 
postać: Jenerał Komarzewski
reżyseria:Byrska Irena
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-06-02

500 funtów sztuczka

Jerzy Janicki, Andrzej Kudelski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-06-09

Przygody dobrego wojaka Szwejka (odcinek 6)

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-06-17

Przygody dobrego wojaka Szwejka (odcinek 15)

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-07-08

List do naczelnego redaktora

Dino Buzzatti
forma twórczości:role 
postać:
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1968-09-11

Najpiękniejsza

Jonel Hristea
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maruzano Konstanin
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-06-15

Poranek autorski

Konrad Fiałkowski
forma twórczości:role 
postać: Komentator
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-07-11

Spekulant

Józef Korzeniowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Byrski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-09-07

Klucz do Berlina

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Kucharz
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-10-12

Ogniem i mieczem (odcinek 1)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1969-12-24

Włókno Claperiusa

Konrad Fiałkowski
forma twórczości:role 
postać: Cieślak
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-01-12

Ogniem i mieczem (odcinek 22)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-02-11

Ogniem i mieczem (odcinek 23)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-02-13

Ogniem i mieczem (odcinek 24)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-02-16

Ogniem i mieczem (odcinek 25-ostatni)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-02-18

Szczęściarz

Wojciech Żukrowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-02-24

Zwolnienie mam do niedzieli

Jerzy Krzysztoń
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-06-16

Ziele na kraterze

Melchior Wańkowicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kajzar Helmut
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-08-02

Filozof

Ambrose Bierce
forma twórczości:role 
postać: Lekarz
reżyseria:Świderski Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-09-21

Melodie w domu obłąkanych

Władysław Syrokomla
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kierst Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-10-04

Cień Ponurego

Cezary Chlebowski
forma twórczości:role 
postać: Głos partyzanta
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-10-21

Czyn bezinteresowny

Francis King
forma twórczości:role 
postać: Służący
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1970-12-20

Królewicz i Stańczyk

Jerzy Kierst
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kierst Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-01-14

Sportowa niedziela

Leszek Płażewski
forma twórczości:role 
postać: Kibic I
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-01-29

Szybił

Jordan Jowkow
forma twórczości:role 
postać: Hajduk II
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-06-01

Geniusz zła (odcinek 9)

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać: Woźny
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-06-09

Geniusz zła (odcinek 10)

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać: Woźny
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-06-11

Geniusz zła (odcinek 11)

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać: Woźny
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-06-14

Homo Führer (odcinek 6)

Bronisław Wiernik
forma twórczości:role 
postać: Oskar
reżyseria:Wiernik Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-06-20

Homo Führer (odcinek 11)

Bronisław Wiernik
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Wiernik Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-07-25

Napad

Stanisław Broniewski
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-08-15

Misja w Gdańsku (część 2 - "Unifikacja")

Andrzej Wiktor Piotrowski
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-09-19

Początek drogi - Lenino

Alojzy Sroga
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-10-10

Morderstwo w myśli

Cedric G. Gilford
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-10-12

Dziewczyna w kanale

Sándor Csoóri
forma twórczości:role 
postać: Grabarz
reżyseria:Tuszewski Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1971-12-29

Zbrodnia w loży honorowej

Joanna Chmielewska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-01-10

Bołdyn

Jerzy Putrament
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-02-22

Scena przy strumieniu

Lucjan Szenwald
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kierst Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-04-16

Upiór z osiedla

Zenon Wiktorczyk
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-05-28

Pan Wołodyjowski (odcinek 17)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Jeniec
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-06-02

Cień "Ponurego"

Cezary Chlebowski
forma twórczości:role 
postać: Partyzant
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-06-11

Spotkanie w pociągu

Emil Kočiš
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-07-02

Porwanie

Roman Chrząstowski
forma twórczości:role 
postać: Tadeusz
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-08-21

Pierwsza hrabina Wessex

Thomas Hardy
forma twórczości:role 
postać: Simons
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-09-10

Proces Teresy Humbert

Mieczysław Szerer
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-10-16

Czy tak właśnie było (odcinek 1 - "Głos zza grobu")

Kazimierz Strzałka
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1972-12-17

Warianty

Janusz Przymanowski
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-02-04

Po co pamięć

Henryk Bardijewski
forma twórczości:role 
postać: Mężczyzna
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-02-11

W obronie prawa (odcinek 4 - "Lux Ex Oriente")

Jürgen Thorwald
forma twórczości:role 
postać: Skeretarz
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-02-11

Sprawa brzeska (odcinek 1)

Mieczysław Szerer
forma twórczości:role 
postać: Wyrzykowski
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-02-25

W obronie prawa (odcinek 7 - "Nieznana śmierć")

Jürgen Thorwald
forma twórczości:role 
postać: Gilles/ Woźnica
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-03-04

Nędznicy (odcinek 4)

Wiktor Hugo
forma twórczości:role 
postać: Woźny
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-04-06

Bitwa o atom (odcinek 6)

Jan Rogala
forma twórczości:role 
postać: Głos I
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-04-29

Pani Walewska (odcinek 5)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Komisarz
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-05-18

Atlantyk w ogniu. Najdłuższy lot Wellingtona (Odcinek 1)

Wojciech Brodnicki
forma twórczości:role 
postać: Oficer dyżurny
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-06-03

Break

Giorgio Fontanelli
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-06-03

Miłość bliźniego

Leonid Andrejew
forma twórczości:role 
postać: Pijany facet
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-06-03

Naszyjnik dla mojej Sérminaz (część 2)

Ahmedhan Abu-Bakar
forma twórczości:role 
postać: Szofer
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-07-04

Ring

Ioan Grigorescu, Illia Paunescu
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-07-08

Fotel

Leszek Prorok
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-07-15

Karolka nie będzie dziś wieczorem

Wiliam Irish
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-08-20

Kryptonim "Pommernstellung DL" (odcinek 1)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Sierżant
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-09-02

Arnhem - ciemne światło

Bohdan Drozdowski
forma twórczości:role 
postać: Saper Lach
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-09-19

Kryptonim "Pommernstellung DL" (odcinek 4)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: SIerżan
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-09-23

Kryptonim "Pommernstellung DL" (odcinek 7)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Telefonista
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-10-14

Kryptonim "Pommernstellung DL" (odcinek 8)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Sierżant
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-10-21

Fromborska baszta

Zbigniew Jerzyna
forma twórczości:role 
postać: Narrator/Posłaniec
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-10-22

Szosa Wołokołamska (odcinek 1)

Aleksander Bek
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-11-02

Pamiętnik zbuntowanej

Mira Michałowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-11-25

Pieśń o Rolandzie

Anonim
forma twórczości:role 
postać: Saracen
reżyseria:Kierst Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1973-12-05

Popioły (odcinek 23-ostatni)

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Świderski Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-01-11

Zrodził ich czyn (część 4 - "Sybirak")

Aleksander Omiljanowicz
forma twórczości:role 
postać: Głos Niemca/ Głos partyzanta
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-02-24

Ostatnie słowo (część 1 - "Pożar")

Marcin Wolski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-03-10

Emancypantki (odcinek 20)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Lokaj Solskich
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-03-20

Emancypantki (odcinek 22)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Lokaj Solskich
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-03-25

Popiół i diament (odc. 9-ostatni)

Jerzy Andrzejewski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Markuszewski Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-04

Opowieści profesora Tutki (wieczór XIII - "Profesor Tutka i jego sobowtór")

Jerzy Szaniawski
forma twórczości:role 
postać: Gospodarz
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-04-07

Patron dla bocznej ulicy

Jerzy Wawrzak
forma twórczości:role 
postać: Pierwszy
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-04-21

Człowiek znikąd

Ignatij Dworiecki
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-05-05

Wojna i dyplomacja (odcinek 1 - "Układ Sikorski-Majski")

Włodzimierz Tadeusz Kowalski
forma twórczości:role 
postać: Lieberman
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-05-12

Duch Białowieży (odcinek 1)

Aleksander Omiljanowicz
forma twórczości:role 
postać: Berg
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-05-29

Ucieczka z miejsc ukochanych

Stanisław Piętak
forma twórczości:role 
postać: Kutyła
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-06-02

Suknia matki

Julian Kawalec
forma twórczości:role 
postać: Głos 1
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-07-07

W burzy. Aresztowanie (część 1)

Władysław Terlecki
forma twórczości:role 
postać: Franciszek Rostkowski
reżyseria:Lesiewicz Witold
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-10-27

W burzy. Śledztwo (część 2)

Władysław Terlecki
forma twórczości:role 
postać: Urzędnik
reżyseria:Lesiewicz Witold
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-03

Kontroler (część 2)

Jerzy Uśpieński
forma twórczości:role 
postać: Sierżant
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-10

W burzy. Ucieczka (część 3)

Władysław Terlecki
forma twórczości:role 
postać: Portier
reżyseria:Lesiewicz Witold
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-10

Ćwiczenia nad Wezerą. Zlekceważony meldunek (odcinek 1)

Kazimierz Radowicz
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-17

W burzy. Spotkanie (część 4)

Władysław Terlecki
forma twórczości:role 
postać: Mężczyzna I
reżyseria:Lesiewicz Witold
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-17

Trzecia granica (odcinek 12-ostatni)

Adam Bahdaj
forma twórczości:role 
postać: Chudy
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-20

Kameleon

Antoni Czechow
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-24

Długo i szczęśliwie (odcinek 3)

Jerzy Broszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: głos
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-27

Długo i szczęśliwie (odcinek 4)

Jerzy Broszkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-29

Pasażer pierwszej klasy

Antoni Czechow
forma twórczości:role 
postać: Podróżny
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-01-26

Smukły głos

Leszek Prorok
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-03-23

Wzlot i upadek Mussoliniego (odcinek 1 - Czarne koszule)

Marcin Wolski, Stanisław Żytyński
forma twórczości:role 
postać: Przewodniczący sądu
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-04-27

Spotkanie autorskie

Alojzy Sroga
forma twórczości:role 
postać: Cywil
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-05-01

Kronika mieszczańska o Malchrze Gąsce

Artur Oppman (Or-Ot)
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kierst Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-06-15

Dowódca

Gustaw Babicki, Stanisław Stampfl
forma twórczości:role 
postać: Dyżurny kierownik lotów
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-07-22

Śnieg nad limbą

Ivan Bukovčan
forma twórczości:role 
postać: Andzioł
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-08-27

Kobieta w bieli (odcinek 17 - ostatni)

William Collins
forma twórczości:role 
postać: Pani Roubelle
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-09-03

Polska jesień

Jan Józef Szczepański
forma twórczości:role 
postać: Żołnierz
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-09-03

Statyści

Jacek Sawaszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Głos z daleka
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-09-20

Kabotyni

Antoni Czechow
forma twórczości:role 
postać: Filka
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-10-01

Maska

Antoni Czechow
forma twórczości:role 
postać: Lokaj
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-12-16

Effi Briest (odcinek 6)

Theodor Fontane
forma twórczości:role 
postać: Prowizor
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-04-12

Lewek

Gabriela Zapolska
forma twórczości:role 
postać: Głos IV
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-04-25

Ostatnie strzały

Andrzej Wiktor Piotrowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-05-09

Bramy Lipska

Jan Dobraczyński
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-05-19

Portret kasztelanki (część 1)

Janina Hertz
forma twórczości:role 
postać: Karuzelnik
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-09-19

Portret kasztelanki (część 2)

Janina Hertz
forma twórczości:role 
postać: Karuzelnik
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-09-26

Świętoszek

Molière
forma twórczości:role 
postać: Oficer gwardii
reżyseria:Szydłowska Natalia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-10-10

Szukać śladu krwi (część 1)

Jürgen Thorwald
forma twórczości:role 
postać: Fryderyk Berlin
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-11-14

Wilczyca

Jerzy Gierałtowski
forma twórczości:role 
postać: Kamerdyner
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-11-26

Akropol

Jerzy Putrament
forma twórczości:role 
postać: El. Azad
reżyseria:Tobiasz Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-12-29

Lalka (część 2)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-01-02

Wróżba

Marek Pawłowicz
forma twórczości:role 
postać: Lekarz
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-03-14

Nabab indyjski

Samuel Foote
forma twórczości:role 
postać: Burmistrz miasteczka
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-03-23

Ostatni stoik

John Galsworthy
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-06-15

Pan Chambois - Cztery opowieści Herberta

Janusz Meissner
forma twórczości:role 
postać: Głos 1
reżyseria:Płaczek Edward
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-06-26

Powrót z gwiazd (odcinek 3)

Stanisław Lem
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-06-26

Sława i chwała (odcinek 24)

Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Pasażer II
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-08-12

Klub stu diabłów

Franciszek Domnik
forma twórczości:role 
postać: Lokaj
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-10-01

Egmont

Johann Wolfgang Goethe
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-11-01

Strzały w Zachęcie

Mieczysław Szerer
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-12-14

Nazywam się milion

Magdalena Bajer
forma twórczości:role 
postać: Narrator
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-03-05

Słowo i czyn

Magdalena Bajer
forma twórczości:role 
postać: Narrator
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-03-12

Przyjaźnie północne

Magdalena Bajer
forma twórczości:role 
postać: Narrator
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-03-26

Wróg ludu

Henrik Ibsen
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-04-06

Ratujcie S/S Łucję

Janusz Meissner
forma twórczości:role 
postać: Marynarz
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-06-25

Słońce też wschodzi

Ernest Hemingway
forma twórczości:role 
postać: Harris
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-07-02

Ostatni Marsjanin

Frederic Brown
forma twórczości:role 
postać: Johny Male
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-07-30

Marzyciel (odcinek 1)

Władysław Reymont
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-07-31

Ziemia pod nogami

Janusz Meissner
forma twórczości:role 
postać: Mechanik z obsługi lotniska
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-08-27

Z Antwerpii do Bilbao

Stefan Kubicki
forma twórczości:role 
postać: Żandarm 1
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-09-10

Doktor Murek (odcinek 8)

Tadeusz Dołęga-Mostowicz
forma twórczości:role 
postać: Nauczyciel
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-09-27

Testament Nienaskiego

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-10-29

Deszcz w obcym mieście

Danił Granin
forma twórczości:role 
postać: Aleksy
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-11-11

Czas nadziei (odcinek 1)

Marcin Wolski, Stanisław Żytyński
forma twórczości:role 
postać: Głos I
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-11-19

Czarne skrzydła (odcinek 6)

Juliusz Kaden-Bandrowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-12-04

Pasja i potepienie doktora Fausta

Jerzy S. Sito
forma twórczości:role 
postać: Lokaj
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-12-17

Laus feminae (odcinek 10)

Jerzy Żuławski
forma twórczości:role 
postać: Kelner
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-01-03

Prawda Hadziego Adema (część 2)

Petyr Konstantinow
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-01-21

Prawda Hadziego Adema (część 3)

Petyr Konstantinow
forma twórczości:role 
postać: Morderca
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-01-28

Popołudnie pani Słowackiej

Krystyna Grzybowska
forma twórczości:role 
postać: Lokaj
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-02-11

Prawda Hadziego Adema (część 4)

Petyr Konstantinow
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-02-11

Gdy każdy dzień był paczątkiem

Ewa Stocka-Kalinowska, Hanna Szof
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-02-14

Życie i poglądy Zachariasza Lichtera (część 1 - O żebraninie i głupocie ludzkiej)

Matei Calinescu
forma twórczości:role 
postać: Głos przechodnia
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-03-25

Widzenie

Andrzej Mularczyk
forma twórczości:role 
postać: Strażnik
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-04-01

Przedwiośnie (odcinek 9)

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać: Uczestnik zebrania
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-04-25

Naprzód Warszawo

Jan Koecher
forma twórczości:role 
postać: Robotnik
reżyseria:Koecher Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-05-01

Grimm 79

Henryk Bardijewski
forma twórczości:role 
postać: Sługa/Głos 2
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-06-24

Prorok baru mlecznego

Joanna Kulmowa
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-07-08

Ta wieś Mogiła

Jerzy Broszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Głos męski
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-07-21

Młodego warszawiaka zapiski z urodzin (odcinek 7)

Jerzy Stefan Stawiński
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-08-13

Utracona reduta. Przez Śląsk nie przejdą (Odcinek 1)

Jerzy Bilewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-08-26

Lilla Weneda

Juliusz Słowacki
forma twórczości:role 
postać: Goniec
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-09-02

Utracona reduta. Na polu chwały (Odcinek 2)

Jerzy Bilewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-09-02

Utracona reduta. Przerwana bitwa (Odcinek 3)

Jerzy Bilewicz
forma twórczości:role 
postać: Pukowiec
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-09-09

Ptasi gościniec (odcinek 20)

Halina Auderska
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-10-15

Zbrodnia i kara (odcinek 1)

Fiodor Dostojewski
forma twórczości:role 
postać: Gospodarz
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-11-07

Karzeł z Montmartre'u

Ewa Stocka-Kalinowska
forma twórczości:role 
postać: Victor
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-11-24

Fizjologia małżeństwa. Traktat polityki małżeńskiej (odcinek 3)

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać: Przyjaciel
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-11-25

Zbrodnia i kara (odcinek 11)

Fiodor Dostojewski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-11-30

Zbrodnia i kara (odcinek 12)

Fiodor Dostojewski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-03

Rekin

Jen François Coatmeur
forma twórczości:role 
postać: Kelner
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-12

Aecjusz ostatni Rzymianin

Teodor Parnicki
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-16

Nie było nas, był las

Włodzimierz Perzyński
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-23

Kariera Nikodema Dyzmy (odcinek 7)

Tadeusz Dołęga-Mostowicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-26

Kariera Nikodema Dyzmy (odcinek 8)

Tadeusz Dołęga-Mostowicz
forma twórczości:role 
postać: Policjant
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-28

Belle-Alliance, czyli prawda o bitwie pod Waterloo

Zenon Wiktorczyk
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-01-13

Mecz

Janusz Głowacki
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zembaty Maciej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-02-24

Nadzieja to nasz obowiązek

Bohdan Urbankowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-05-01

Tajemnica działa "Acht koma Acht" (odcinek 1)

Marek Tadeusz Nowakowski, Krzysztof Pol
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-05-04

Homo divisus (odcinek 2)

Konrad Fiałkowski
forma twórczości:role 
postać: Android
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-05-26

Eduard Mörike - podróż Mozarta do Pragi

Adam Neuer
forma twórczości:role 
postać: Służący
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-06-05

Opowiadanie z kotem

Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Głos męski
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-06-24

Rocznica ślubu

Kazimierz Koźniewski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-07-22

Rzeczywistość (odcinek 8)

Jerzy Putrament
forma twórczości:role 
postać: Woźny/Sekretarz
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-07-28

Kalisz w I wojnie światowej (odcinek 1)

Marta Miklaszewska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-03

Rzeczywistość (odcinek 11)

Jerzy Putrament
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-04

Rzeczywistość (odcinek 12)

Jerzy Putrament
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-06

Kalisz w I wojnie światowej (odcinek 2)

Marta Miklaszewska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-10

W imię wieczności

Witold Banach
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-10

Faraon (odcinek 1)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-11

Faraon (odcinek 2)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-13

Pożegnanie z braćmi Marx

Jerzy Górzański
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zembaty Maciej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-13

Kalisz w I wojnie światowej (odcinek 3)

Marta Miklaszewska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-17

Faraon (odcinek 5)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-20

Ostatni dzień Don Juana

Stanisław Rzewuski
forma twórczości:role 
postać: Mieszczanin
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-23

Kalisz w I wojnie światowej (odcinek 4)

Marta Miklaszewska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-24

Faraon (odcinek 10)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Niewolnik
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-09-01

Sprawa precedensowa

Gabriela Górska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-09-27

Faraon (odcinek 26)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-10-08

Trio ze strasznego dworu

Zbigniew Kubikowski
forma twórczości:role 
postać: Głowa
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-10-11

Wełniak

Władysław Reymont
forma twórczości:role 
postać: głos chłopca
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-11-01

Lęk

Cedric G. Gilford
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-12-13

Operacja "Czarny orzeł" (odcinek 2)

Waldemar Łysiak
forma twórczości:role 
postać: Oficer
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-12-28

Wszystko jedno gdzie

Stanisława Fleszarowa-Muskat
forma twórczości:role 
postać: Recepcjonista I
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-01-16

Iwanow

Antoni Czechow
forma twórczości:role 
postać: Jegoruszka
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-03-07

Wielka kariera (odcinek 7)

John Braine
forma twórczości:role 
postać: Hawley
reżyseria:Markuszewski Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-06-05

Tożsamość potrzebna jak cień

Leszek Prorok
forma twórczości:role 
postać: Głos turysty
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-07-19

Od Olszynki Grochowskiej do Gettysburga (odcinek 4)

Wiesław Feliks Fijałkowski, Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać: Młotkowski
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-07-26

Magister Kulesza

Bożena Kastory
forma twórczości:role 
postać: Strażnik
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-08-09

Miałbym taki piękny pogrzeb

Edward Kupiszewski
forma twórczości:role 
postać: Starszy
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-08-23

Napoleon z Notting Hill

Gilbert Keith Chesterton
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-09-19

Szpital

Piotr Rakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-10-11

Chrześniaczka, czyli Medice cura te ipsum

Bohdan Drozdowski
forma twórczości:role 
postać: Brygadzista
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-10-18

Salamandra (odc. 2)

Stefan Grabiński
forma twórczości:role 
postać: Lokaj Ksawery
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-10-26

Retro

Janusz Głowacki
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-11-07

Krucze władanie

Vladimirs Kaijaks
forma twórczości:role 
postać: Drwal II
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-11-15

Złote serce i złe moce

Gustaw Morcinek
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-03-01

Żałosna historia diabła Fajferka

Gustaw Morcinek
forma twórczości:role 
postać: Diabeł
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-04-11

Życie dla śmiechu. Na srebrnym radiowym ekranie

Jerzy Górzański
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-04-18

Wiśniowy sad

Antoni Czechow
forma twórczości:role 
postać: Przechodzień
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-04-25

Mózg

Krystyna Bojarojć
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-05-02

Sprawa Eryka Walsera

Marek Kreutz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-05-30

Życie dla śmiechu. Radosne gdakanie w kurniku

Jerzy Górzański
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-06-19

Muszelka

Zofia Holska
forma twórczości:role 
postać: Ryba
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-06-27

Bracia Marx idą na ryby

Jerzy Górzański
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-07-24

Życie dla śmiechu. Wakacje z łabędziem

Jerzy Górzański
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-07-31

Rozdroże miłości

Jerzy Zawieyski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-09-19

Iwan Aleksiejewicz Bunin (część 1)

Teresa Kalińska , Krystyna Kanownik
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-11-08

Iwan Aleksiejewicz Bunin (część 2)

Teresa Kalińska , Krystyna Kanownik
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-11-09

Kąt odbicia

Paweł Mossakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-11-21

Życie dla śmiechu. Bawmy się w śnieżki

Jerzy Górzański
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1982-12-11

Sprawa żyrardowska (odcinek 1)

Jarosław Warzecha
forma twórczości:role 
postać: Sekretarz Skulski
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-01-02

Konbiec epoki Gutenberga

Marek Kreutz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-02-06

Życie dla śmiechu. Pogodowe anomalia

Jerzy Górzański
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-02-26

Dżoker czerwienny

Roman Samsel
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-04-03

Zalotnica

Ignacy Maciejowski
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-04-04

Przedziwny aparat

Lloyd Biggle
forma twórczości:role 
postać: Pilot
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-04-09

Świat się kończy

Jan Kasprowicz
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-04-10

Wizyta wicekróla

Jerzy Krzysztoń
forma twórczości:role 
postać: Stary
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-04-26

Cień posągu

Henryk Bardijewski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-06-05

Sprawa żyrardowska (odcinek 4)

Jarosław Warzecha
forma twórczości:role 
postać: Ołpiński
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-06-09

Sprawa żyrardowska (odcinek 6)

Jarosław Warzecha
forma twórczości:role 
postać: Woźny
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-06-23

Nie żyłem sobą samym

Ewa Stocka-Kalinowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-09-27

Sprawa Bagińskiego i Wieczorkiewicza

Maria Komorowska
forma twórczości:role 
postać: Głos 2
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-10-02

Najważniejsze to się nie łamać

Wojciech Letki
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-11-06

Bądź zdrowy

Henryk Bardijewski
forma twórczości:role 
postać: Grzegorz
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-12-04

Między ustami a brzegiem pucharu (odcinek 2)

Maria Rodziewiczówna
forma twórczości:role 
postać: Walenty
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-12-25

Komu bije dzwon (odcinek 3)

Ernest Hemingway
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1983-12-28

Komu bije dzwon (odcinek 5)

Ernest Hemingway
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-01-02

Gorązy wiatr (część 2)

Raymond Chandler
forma twórczości:role 
postać: Barman
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-01-14

Poczta otwartych serc 1976

Henryk Rozen
forma twórczości:role 
postać: Portier w Domu Kultury
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-04-08

Jak powiedział inspektor

Alfred Alexander Gordon Clark
forma twórczości:role 
postać: Inspektor
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-04-14

Niezwykłe przygody Gabriela Gale'a

Gilbert Keith Chesterton
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-04-21

Wielki Tydzień

Jerzy Grum
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-04-22

Trzy serca (część I)

Tadeusz Dołęga-Mostowicz
forma twórczości:role 
postać: Szatniarz
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-04-23

Trzy serca (część II)

Tadeusz Dołęga-Mostowicz
forma twórczości:role 
postać: Szatniarz
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-04-23

Aurelian (odcinek 1)

Louis Aragon
forma twórczości:role 
postać: Kelner
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-04-27

Szklarnia

Wojciech Pogonowski
forma twórczości:role 
postać: Mężczyzna
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-07-13

Nie umiała być sławna (część 1 - "Korzenie")

Janina Pałęcka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-07-14

Podróż A (część 2)

Stanisław Dygat
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-07-22

Chińska papuga

Earl Derr Biggers
forma twórczości:role 
postać: Charlie Chan
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-08-04

Dziewczyna z naszyjnikiem

Ryszard Frelek
forma twórczości:role 
postać: Mężczyzna
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-08-05

Odtrącony

Jerzy Kondracki
forma twórczości:role 
postać: Dyrektor Y
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-08-12

Ostatni z wielkich (odcinek 3)

Francis Scott Fitzgerald
forma twórczości:role 
postać: Służący
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-09-16

Pamiętnik Wacławy (odcinek 1)

Eliza Orzeszkowa
forma twórczości:role 
postać: Lokaj
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-09-23

Najsławniejszy z Pierrotów (część 2)

Urszula Kozanecka-Krzyśkow
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-09-25

Pamiętnik Wacławy (odcinek 2)

Eliza Orzeszkowa
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-09-30

Misja

Konrad Szołajski
forma twórczości:role 
postać: Głos jednego z Murzynów
reżyseria:Szołajski Konrad
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-10-13

Na książęcym dworze

Ewa Stocka-Kalinowska
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-10-16

Niemcy (część I)

Leon Kruczkowski
forma twórczości:role 
postać: Antoni
reżyseria:Owidzki Juliusz, Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-10-28

Niemcy (część II)

Leon Kruczkowski
forma twórczości:role 
postać: Antoni
reżyseria:Owidzki Juliusz, Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-11-01

Ekspres nad morze

Krzysztof Choiński
forma twórczości:role 
postać: Sekretarz cesarza II
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-11-14

Przeklęte podwórze

Ivo Andric
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-12-15

Fatalna miłość

Ewa Stocka-Kalinowska
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-01-15

Fałszywy rachunek

Jacek Domański
forma twórczości:role 
postać: Barman
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-01-19

Malcolm X przywódca czarnych muzułmanów (odcinek 1 - "Przed Harlemem")

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-02-04

Bariera inteligencji

Mirosław Madejski
forma twórczości:role 
postać: Kisney
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-02-09

Mgielne tchnienie

Ewa Kot
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-02-15

Bracia i siostry

Adam Gałązka
forma twórczości:role 
postać: Głos A
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-03-23

Panna radosna

Jerzy Krzysztoń
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-03-30

Dzieje grzechu (odcinek 2)

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-04-08

Dzieje grzechu (odcinek 3)

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-04-08

Sprawa Mi

Piotr Szwedowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-04-13

Szczęście rodzinne - życie Lwa i Sofii Tołstojów

.
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-04-17

Powracająca fala

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-05-19

Zmyślanie nie było moim zwyczajem

Leszek Marek Adamczyk
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-06-05

Bolwijski skoczek

Paweł Szlachetko
forma twórczości:role 
postać: Diego
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-06-08

Upadek Francji - rok 1940. Początek końca (odcinek 1)

Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-07-01

Kanadyjskie losy wawelskich arrasów (część I)

Wojciech Brodnicki
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-07-15

Mokusatsu, czyli prawdziwy koniec wielkiej wojny (część 1)

Ewa Ziegler
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-08-12

Mokusatsu, czyli prawdziwy koniec wielkiej wojny (część 2)

Ewa Ziegler
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-08-19

Charleston w Fernhurst

William Footner
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-08-31

Klejnoty (część 3)

Włodzimierz Perzyński
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-10-06

Akcja N. (część I)

Jarosław Warzecha
forma twórczości:role 
postać: Orski
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-10-20

Akcja N. (część II)

Jarosław Warzecha
forma twórczości:role 
postać: Doktor Olszewski
reżyseria:Zelnik Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-10-20

Charlie Chan prowadzi śledztwo

Earl Derr Biggers
forma twórczości:role 
postać: Charlie Chan
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-10-26

Święty żeglarz

Alejo Carpentier
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-11-24

Ostatnia miłość lorda Nelsona (odcinek 1)

Leopold Blumental
forma twórczości:role 
postać: Lokaj
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-01-12

Tryptyk z roku 1905

Kazimierz Tetmajer-Przerwa
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-02-02

Wrzos (odcinek 1)

Maria Rodziewiczówna
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-03-30

Medalion, czyli wiośniana księżniczka

Kazimierz Barnaś
forma twórczości:role 
postać: Prevost
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-07-13

Krzyżacy (odcinek 2)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Dworzanin
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-07-21

Krzyżacy (odcinek 10)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-08-08

Na polu chwały (część 1)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-10-05

Na polu chwały (część 2)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-10-05

Na polu chwały (część 3 - ostatnia)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1986-10-05

Napad na bank

Bill Pronzini
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-02-28

Małopolska

Jerzy Grum
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-04-28

Czarny kot Michaliny

Zofia Kaczorowska
forma twórczości:role 
postać: Portier z hotelu
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-06-06

Twórcze życie

Maciej Zenon Bordowicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-07-05

Rodzinka (część 1)

Giovanni Guareschi
forma twórczości:role 
postać: Głos II
reżyseria:Giza Hanna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-07-13

Wyjście

Grzegorz Skurski
forma twórczości:role 
postać: Głos męski/Pasażer II
reżyseria:Skurski Grzegorz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-12-05

Cytadela (część 2)

Georges Courteline
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-12-26

Stankiewicz (odcinek 2)

Eustachy Rylski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Giza Hanna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-01-21

Świadek z piekła

Marek Dalba, Andrzej Gass
forma twórczości:role 
postać: Głos I
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-04-10

Apokalipsa Stanisława Ignacego Witkiewicza

Marek Dalba, Andrzej Gass
forma twórczości:role 
postać: Rafał Malczewski
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-04-14

Apokalipsa Stanisława Ignacego Witkiewicza

Jan Brodnicki, Czesława Oknińska, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Jadwiga Witkiewiczowa
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-04-14

Świadek oskarżenia (część 1)

Raymond Chandler
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-06-10

W każdą pierwszą niedzielę

Andrzej Mularczyk
forma twórczości:role 
postać: Głos 2, grabarz
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-11-01

Katarynka

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Lokaj
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-11-28

Odpór wiatrakom - walka o fundację Nobla

Marek Nowakowski, Halina Thylwe
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Nowakowski Marian
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-11-29

Zdrada

Maria Stanisław Saliński
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jarski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-12-26

Małpie zwierciadło - Filister (odcinek 1)

Adolf Nowaczyński
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-02-03

Małpie zwierciadło - Filister (odcinek 2)

Adolf Nowaczyński
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-02-04

Telefon zaufania

Marcin Wolski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-04-01

Dziwne losy Jane Eyre (odcinek 4)

Emily Brontë
forma twórczości:role 
postać: Sam
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-04-17

Koniec rozdziału (odcinek 8)

John Galsworthy
forma twórczości:role 
postać: Sędzia
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-09-20

Wiktoria (część 1 - "Prolog")

Knut Hamsun
forma twórczości:role 
postać: Mężczyzna II
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-04-01

Ostatni stoik

John Galsworthy
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-06-03

Spotkanie w Valladolid

Antony Burgess
forma twórczości:role 
postać: Guzman
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991-04-28

Było to w Askalonie pod Wielorybem, czyli Legenda o Trzech Królach (część 2)

Rudolf Hagelstange
forma twórczości:role 
postać: Starzec
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991-06-26

Alianci (odcinek 7)

Jarosław Abramow-Newerly
forma twórczości:role 
postać: Głos przemawiającego
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-06-11

Róża (część 2)

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1992-10-10

Misja ostatniej nadziei

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Koestler
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1993-01-10

Kajtuś Czarodziej (odcinek 1)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać: Sprzedawca 2
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1993-12-28

Dole i niedole dzielnego żołnierza Szwejka (odcinek 4)

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać: Lekarz
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-03-17

Piszczyk, Piszczyk, Piszczyk... (odcinek 39)

Jerzy Stefan Stawiński
forma twórczości:role 
postać: Dyrektor
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-08-06

Piszczyk, Piszczyk, Piszczyk... (odcinek 44)

Jerzy Stefan Stawiński
forma twórczości:role 
postać: Papierówka
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-08-12

Piszczyk, Piszczyk, Piszczyk... (odcinek 47)

Jerzy Stefan Stawiński
forma twórczości:role 
postać: Głos I
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-08-17

Kiedy znów będę mały (część 1)

Janusz Korczak
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-11-01

Sezonowa miłość (odcinek 10)

Gabriela Zapolska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-12-21

Agata Christie - ona wiedziała, jak

Elżbieta Łukomska
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-01-31

Zły (część 5)

Leopold Tyrmand
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-02-04

Zły (część 4)

Leopold Tyrmand
forma twórczości:role 
postać: Antoni Pajak
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-03-26

Ostatnie słowo śpiewaczki

Wilhelm Hauff
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-04-08

Drugi pogrzeb sekretarza Pużaka

Janusz Krasiński
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-05-01

Huragan (odcinek 15)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-05-03

Uroda życia (odcinek 1)

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-06-19

Uroda życia (odcinek 9)

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-06-29

Mieszczanin szlachcicem

Molière
forma twórczości:role 
postać: Lokaj I
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-10-07

Obłęd

Jerzy Krzysztoń
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-12-02

Opowieść o dwóch siostrach (odcinek 5)

Arnold Bennett
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-01-08

Noc puszczyków (część 2)

Gilbert Bordes
forma twórczości:role 
postać: Jan
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-01-14

Noc majowa, czyli Topielica

Mikołaj Gogol
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-02-24

Aktor

Cyprian Kamil Norwid
forma twórczości:role 
postać: Maurycy
reżyseria:Jagła Danuta
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-03-30

O tym, jak Zuzanka poszła w kumy do utopców

Gustaw Morcinek
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-04-26

Krzesiwo

Hans Christian Andersen
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-06-06

Sowa, córka piekarza

Marek Hłasko
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-08-10

Ogniem i mieczem (odcinek 59)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Chłop 4
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-09-16

Ogniem i mieczem (odcinek 60)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Chłop 4
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-09-17

Kartoteka rozrzucona

Tadeusz Różewicz
forma twórczości:role 
postać: Starzec III
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-11-03

Kartoteka rozrzucona

Tadeusz Różewicz
forma twórczości:role 
postać: Starzec III
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-11-03

Quo vadis (odcinek 9)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Eurycjusz
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-11-15

Quo vadis (odcinek 14)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Eurycjusz
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-11-22

Po stokroć Brahms (odcinek 3)

Jerzy Wojciechowski
forma twórczości:role 
postać: Służący Joachima
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1997-02-09

Zdrowie tych, którzy, czyli... bankiet

Noelle Renaude
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Łysak Paweł
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1997-06-28

Potop (odcinek 52)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Karczmarz
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1997-09-05

Obietnica

Friedrich Dürrenmatt
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1997-09-20

Mała apokalipsa

Tadeusz Konwicki
forma twórczości:role 
postać: Staruszek
reżyseria:Markuszewski Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-01-31

Konfederaci barscy

Adam Mickiewicz
forma twórczości:role 
postać: Lokaj
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-04-05

Nad Niemnem (odcinek 8)

Eliza Orzeszkowa
forma twórczości:role 
postać: Dziadunio
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-09-09

Nad Niemnem (odcinek 16)

Eliza Orzeszkowa
forma twórczości:role 
postać: Dziadunio Jakub
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-09-21

Krzyżacy (odcinek 18)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Dominikanin
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-11-04

Faraon (odcinek 2)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Sługa
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1999-01-07

Koń ma cztery nogi, a też się potknie

Aleksander Ostrowski
forma twórczości:role 
postać: Grigori
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1999-01-16

Gabinet terapii krótkoterminowej

Ewa Nawój
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2000-06-23

Nędznicy (odcinek 11)

Wiktor Hugo
forma twórczości:role 
postać: Cochepaille
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2000-12-04

Nędznicy (odcinek 17)

Wiktor Hugo
forma twórczości:role 
postać: Żebrak
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2000-12-12

Nędznicy (odcinek 34)

Wiktor Hugo
forma twórczości:role 
postać: Dorożkarz
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2001-01-09

Idiota (odcinek 2)

Fiodor Dostojewski
forma twórczości:role 
postać: Lokaj
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2001-01-23

Ballada o parowozie

Jerzy Kierst
forma twórczości:role 
postać: Pasażer
reżyseria:Kierst Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.