2 marca 1959 |
Taka miłość
Pavel Kohout
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 września 1959 |
Kopernik
Roman Brandstaetter
postać: Posłaniec reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 października 1959 |
Bene Nati
Eliza Orzeszkowa
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 listopada 1959 |
Śladem zbiegów
Halina Auderska
postać: Burek reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1959 |
Cudna mieszczka
Wiktor Gomulicki
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 maja 1960 |
Cześć jego pamięci
Jerzy Janicki
forma twórczości: role reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 grudnia 1960 |
Zmiana warty czyli Virtuti Militari
Jerzy Janicki, Andrzej Mularczyk
postać: Wartownik reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 maja 1961 |
Nadszedł czas
Halina Auderska, Sandor Petofi
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 maja 1961 |
Sen, który odszedł
Jacek Szczęk
forma twórczości: role reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 czerwca 1961 |
Dziwne przygody małego Murzynka
Claude Aveline, Hanna Januszewska
postać: Maszynista reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 października 1961 |
Mały dobosz Komuny
Karol Koźmiński
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 listopada 1961 |
Bohater Pana Prusa
Zofia Woźnicka
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 listopada 1961 |
Drewniany ptak
Maria Witwińska
forma twórczości: role reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 listopada 1962 |
Chata wuja Toma
Harriet Beecher Stowe
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 listopada 1962 |
Dzikie łabędzie
Maria Witwińska
postać: Pies reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 grudnia 1962 |
Książęce nadanie
Halina Auderska
forma twórczości: role reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 lipca 1963 |
Krótkie światła
Stanisław Stampfl
postać: Milicjant reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 maja 1964 |
Poszukiwacze skarbów
Wojciech Żukrowski
forma twórczości: role reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 marca 1965 |
Ferdynand Wspaniały
Ludwik Jerzy Kern
postać: Głos reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 lutego 1966 |
Fredro i jego przyjaciel Jędrzej
Aleksander Fredro, Stefan Majchrowski
postać: Żołnierz reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 lutego 1966 |
Panienka z dobrego domu
Joanna Gorczycka
forma twórczości: role reżyseria: Gorczycka Joanna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 marca 1967 |
Niebezpieczna sprawa
Walery Przyborowski
postać: Pies reżyseria: Szczepański Teodor teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 listopada 1967 |
Drzwi
Zofia Chądzyńska
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 lutego 1968 |
Na meczu
Wanda Żółkiewska
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 marca 1968 |
Archimedes
Jadwiga Żylińska
postać: Żołnierz reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 września 1968 |
Agnieszka i siedmiu rycerzy
Jadwiga Żylińska
postać: Powsinoga reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 września 1968 |
Skarby z muzeum
Halina Pietrusiewicz
postać: Wisus/Franek reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 marca 1969 |
Szukamy starszej pani
Halina Pietrusiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 maja 1969 |
Krakowski Grunwald
Julia Hartwig
forma twórczości: role reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 czerwca 1969 |
Słówko wyleci wróblem
Halina Pietrusiewicz
postać: Leśniczy reżyseria: Hermelin Halina teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 stycznia 1970 |
Sobotnia Góra
Roman Zmorski
postać: Psy/Głos reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 lutego 1971 |
Pięć dialogów o zmierzchu
Maria Kuncewiczowa
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 maja 1971 |
Maciek
Kazimierz Rzewuski
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 maja 1972 |
Najdłuższe wakacje
Kazimierz Rzewuski
forma twórczości: role reżyseria: Korewa Aleksandra teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 lutego 1973 |
Pilna przesyłka do Londynu
Jerzy Janicki
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 kwietnia 1973 |
Wściekłość i wrzask
William Faulkner
postać: Stary reżyseria: Kajzar Helmut teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 lipca 1973 |
Pies, któremu wyrosły skrzydła
Pentti Holappa, Marja Rankkala
postać: Reporter reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 listopada 1973 |
Szosa Wołokołamska
Aleksander Bek
postać: Głos reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 grudnia 1973 |
Jak ogień z wodą
Władysław Baran
postać: Głos reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 marca 1974 |
Na drodze stał Kołobrzeg
Alojzy Sroga
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 czerwca 1974 |
Duch Białowieży
Aleksander Omiljanowicz
postać: Głos IV reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 stycznia 1975 |
Ekspedycja - Przyjaźń
Edi Szwarc
forma twórczości: role reżyseria: Korewa Aleksandra teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 marca 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Bari reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 kwietnia 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Bari reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 maja 1975 |
Spotkanie autorskie
Alojzy Sroga
postać: Żołnierz reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 lipca 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Brytan reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 sierpnia 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Brytan reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 października 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Brytan reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 października 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Brytan reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 listopada 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Brytan reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 listopada 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Brytan reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 grudnia 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Brytan reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 lutego 1976 |
Z życia awanturnika
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Lokaj reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lutego 1976 |
Z życia awanturnika
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Lokaj reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 czerwca 1976 |
Szatan z siódmej klasy
Kornel Makuszyński
postać: Uczeń reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 czerwca 1976 |
Szatan z siódmej klasy
Kornel Makuszyński
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 stycznia 1978 |
Najszczęśliwszy człowiek na świecie, czyli Chaplin ma czkawkę
Józef Mayen
postać: Pies Astor reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 kwietnia 1979 |
Gdzie jest Koki
Maria Czubaszek
postać: Mietek reżyseria: Wachowiak Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 czerwca 1979 |
Trudne lato
Cezary Chlebowski
forma twórczości: role reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 sierpnia 1979 |
Prezent
Ioan Grigorescu
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 września 1979 |
Trudne lato
Cezary Chlebowski
postać: Aza reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1979 |
Pamiętniki
Jan Chryzostom Pasek
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 grudnia 1979 |
Kariera Nikodema Dyzmy
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
postać: Głos IV reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 marca 1982 |
O tym jak śmierć była matką chrzestną
Gustaw Morcinek
postać: Głos reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 czerwca 1982 |
Lądowanie na Marsie
Jerzy Górzański
forma twórczości: role reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 października 1982 |
Pomorze 1945
Maria Flisowska, Zbigniew Flisowski
postać: Czołgista reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 listopada 1982 |
Iwan Aleksiejewicz Bunin
Teresa Kalińska , Krystyna Kanownik
forma twórczości: role reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 listopada 1982 |
Iwan Aleksiejewicz Bunin
Teresa Kalińska , Krystyna Kanownik
forma twórczości: role reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lutego 1983 |
Urodzinowe szaty króla
Hans Christian Andersen
postać: Głos ludu reżyseria: Orlikowska Hanna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 maja 1983 |
Sprawa żyrardowska
Jarosław Warzecha
postać: Szymczyk reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 czerwca 1983 |
Sprawa żyrardowska
Jarosław Warzecha
postać: Robotnik I reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 czerwca 1983 |
Sprawa żyrardowska
Jarosław Warzecha
forma twórczości: role reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 czerwca 1983 |
Sprawa żyrardowska
Jarosław Warzecha
postać: Robotnik reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 lipca 1983 |
Sprawa żyrardowska
Jarosław Warzecha
postać: Mężczyzna I reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 lipca 1983 |
Sprawa żyrardowska
Jarosław Warzecha
postać: Policjant reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 stycznia 1984 |
Król Maciuś Pierwszy
Janusz Korczak
forma twórczości: role reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 stycznia 1984 |
Kluczykowe królestwo
Vlado Bednar, Tomas Janovic
postać: Herold reżyseria: Kulesza Marek teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 stycznia 1984 |
Król Maciuś Pierwszy
Janusz Korczak
forma twórczości: role reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 maja 1984 |
Puc, Bursztyn i goście
Jan Grabowski
postać: Mikado reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 października 1984 |
Zadanie wykonałem
Marian Reniak
forma twórczości: role reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 czerwca 1985 |
Czarodziej z Oz
Lyman Frank Baum
forma twórczości: role reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 czerwca 1985 |
Czarodziej z Oz
Lyman Frank Baum
forma twórczości: role reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 października 1985 |
Koniec wakacji
Janusz Domagalik
forma twórczości: role reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 kwietnia 1986 |
Zemsta ducha
Mirosław Madejski
forma twórczości: role reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 czerwca 1994 |
Z chłopa król
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Pies reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|