teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Katarzyna Dałek

aktorka, Teatr Wybrzeże Gdańsk

Nagrody

1.

nagroda:Łódź - XXVIII Festiwal Szkół Teatralnych - wyróżnienie za rolę Maryjki w spektaklu "Ceremonie" z PWSFTviT w Łodzi, nagroda Związku Artystów Scen Polskich oraz Nagroda im. Jana Machulskiego "Bądź orłem, nie zniżaj lotu"
rok otrzymania:2010

2.

nagroda:Kalisz - 53. Kaliskie Spotkania Teatralne - nagroda za rolę Pauli w "Amatorkach" z Teatru Wybrzeże w Gdańsku
rok otrzymania:2013

3.

nagroda:Gdańsk - nagroda marszałka województwa pomorskiego - za rolę Abigail Williams w spektaklu "Czarownice z Salem" - "za swietenie poprowadzoną, sugestywną oraz wyrazistą kreację wyrachowanej, bezdusznej i zimnej prowodyrki tragedii, a jednocześnie namiętnej i szaleńczo kochającej Abigail"
rok otrzymania:2014

4.

nagroda:Kalisz - 54. Kaliskie Spotkania Teatralne - nagroda aktorska za rolę Soni w przedstawieniu "Płatonow" z Teatru Wybrzeże w Gdańsku
rok otrzymania:2014

5.

nagroda:Gdańsk - Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego za role w spektaklach "Kto się boi Virginii Wolf?" i "Portret damy"
rok otrzymania:2015

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.