29 listopada 1916 |
Młynarz i jego córka
Ernest Benjamin Salomon Raupach
forma twórczości: role reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
22 grudnia 1916 |
Milionowa spadkobierczyni
Julius Horst, Leo Stein
postać: Elly reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
13 stycznia 1917 |
Żywy posąg
Teobaldo Ciconi
forma twórczości: role teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
27 stycznia 1917 |
Karykatury
Jan August Kisielewski
forma twórczości: role teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
24 lutego 1917 |
Wesele Fonsia
Ryszard Ruszkowski
postać: Wandzia Kurnicka reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
10 marca 1917 |
Walka motyli
Hermann Sudermann
postać: Laura teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
31 marca 1917 |
20 milionów posagu
Konstanty Tatarkiewicz
forma twórczości: role teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
14 kwietnia 1917 |
Ciotka Karola
Brandon Thomas
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
28 października 1925 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Hanka reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
1 lutego 1926 |
Obrona Częstochowy
Elżbieta Bośniacka
forma twórczości: role teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
7 marca 1926 |
Zbójcy
Friedrich Schiller
postać: Amalia Edelreich reżyseria: Płonka-Fiszer Stanisław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
30 maja 1926 |
Mąż o dwóch żonach
Kurt Kraatz
forma twórczości: role reżyseria: Płonka-Fiszer Stanisław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
17 lipca 1926 |
Trójka hultajska
Johann Nepomuk Nestroy
forma twórczości: role reżyseria: Płonka-Fiszer Stanisław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
28 lipca 1926 |
Wianek Zośki
Stanisław Płonka-Fiszer
forma twórczości: role teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
12 października 1926 |
Wściekły lotnik
Taurog
forma twórczości: role reżyseria: Płonka-Fiszer Stanisław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
4 grudnia 1926 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Rosłan Bolesław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
16 listopada 1935 |
Budowniczy Solness
Henrik Ibsen
forma twórczości: role teatr: Teatr Kameralny, Warszawa
|
3 września 1938 |
Judasz z Kariothu
Karol Hubert Rostworowski
postać: Salome reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Miejski im. Karola Huberta Rostworowskiego, Bydgoszcz
|
3 lipca 1947 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Marianna reżyseria: Białkowski Tadeusz teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
6 lutego 1948 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Mirska reżyseria: Orzechowski Stefan teatr: Teatr Powszechny TUR, Kraków
|
19 listopada 1949 |
W pewnym mieście
Sofronow Anatol
postać: Dasza reżyseria: Drewicz Stefan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
10 stycznia 1950 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
postać: Dewotka II reżyseria: Horzyca Wilam teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
29 czerwca 1950 |
Zapora
Janusz Teodor Dybowski
postać: Jagnieszka reżyseria: Muskat Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
2 czerwca 1951 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Wieczorkowa reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatry Dramatyczne (Komedia Muzyczna), Poznań
|
28 grudnia 1952 |
Pygmalion
George Bernard Shaw
postać: Pani Higgins reżyseria: Czyński Kazimierz teatr: Państwowy Teatr, Gniezno
|
20 lutego 1954 |
Eugenia Grandet
Honore de Balzac
postać: Pani Grandet reżyseria: Gąssowski Aleksander, Fabisiak Kazimierz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
7 lipca 1955 |
Rozbójnik salonowy
Magnuszewski Dominik
postać: Dama reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
5 listopada 1955 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Wójcikowa reżyseria: Fabisiak Kazimierz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
11 lutego 1956 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Eleonora reżyseria: Sobolewski Ryszard teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
28 lutego 1958 |
Oj mężczyźni, mężczyźni
Zalewski Kazimierz
postać: Leokadia Cieciarkowska reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
19 grudnia 1958 |
Nora, czyli Dom lalki
Henrik Ibsen
postać: Marianna reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
3 czerwca 1959 |
Woyzeck
Georg Büchner
postać: Babcia reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
13 kwietnia 1960 |
Faust
Johann Wolfgang Goethe
postać: Mieszczka II reżyseria: Grotowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
17 grudnia 1960 |
Majątek albo imię
Korzeniowski Józef
postać: Jadwiga Bydgowska reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
9 maja 1963 |
Ruchome piaski
Choynowski Piotr
postać: Wróblewska reżyseria: Olszewski Henryk teatr: PPIE, Poznań
|
9 listopada 1964 |
Niebezpieczne związki
Choderlos de Laclos
postać: Pani de Rosemonde reżyseria: Hebanowski Stanisław teatr: Teatr „5”, Poznań
|
14 stycznia 1966 |
Słowa Boże
Ramón María del Valle-Inclán
postać: Żebraczka I reżyseria: Peralta Delfor teatr: Teatr Polski, Poznań
|
15 lutego 1969 |
Klątwa
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: Cywińska-Adamska Izabella teatr: Teatr Polski, Poznań
|