teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Marek Kościółek

Nagrody

1.

nagroda:Zgierz - XII Słodkobłękity - nagroda dla Teatru Krzyk za przedstawienie "Głosy"
rok otrzymania:2006

2.

nagroda:Poznań - Międzynarodowy Festiwal Teatralny MALTA - Offeusz dla Teatru Krzyk za spektakl "Szepty"
rok otrzymania:2007

3.

nagroda:Horyniec Zdrój - XXVIII Biesiada Teatralna - Złoty Róg Myśliwski Króla Jana dla Teatru Krzyk za spektakl "Szepty"
rok otrzymania:2007

4.

nagroda:Gdańsk - Festiwal Windowisko - Nagroda Główna dla przedstawienia "Wydech" Teatru Krzyk
rok otrzymania:2008

5.

nagroda:Mikołajewo (Ukraina) - Międzynarodowy Festiwal Teatralny - Nagroda Publiczności i Nagroda Jury Eksperymentalnego dla Teatru Krzyk za spektakl "Głosy"
rok otrzymania:2009

6.

nagroda:Tychy - 39. Tyskie Spotkania Teatralne - wyróżnienie honorowe dla Teatru Krzyk za konsekwencję wypowiedzi artystycznej w spektalu "eksPLoracja"
rok otrzymania:2012

7.

nagroda:Kobyliewo (Ukraina) - Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Wschodnie Maski" - I nagroda Złota Maska dla przedstawienia "eksPLoracja" Teatru Krzyk
rok otrzymania:2012

8.

nagroda:Gdańsk - XVII Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko - Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska Gdańskie Stypendium Teatralne
rok otrzymania:2015

9.

nagroda:Szczecin - Osobowość Roku 2017 w kategorii kultura i sport
rok otrzymania:2018

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.