Krystyna Borowicz

aktorka, nie żyje
ur. 1923-01-25, Kalisz
zm. 2009-05-29, Warszawa

Nagrody

1.

nagroda:Wrocław - IV Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych - wyróżnienie za rolę Pani Jadwigi w przedstawieniu "Duże jasne" Jarosława Abramowa i Andrzeja Jareckiego w reżyserii Jerzego Markuszewicza w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie
rok otrzymania:1963

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.