10 października 1952 |
Proces
Krystyna Berwińska
postać: Agent reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 listopada 1952 |
Mieszczanie
Maksym Gorki
postać: Szyszkin reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
20 lutego 1953 |
Teatr cudów
Cervantes Miguel
postać: Pędrak; Chłopiec reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 grudnia 1953 |
Małżeństwo Bieługina
Aleksander Ostrowski, Nikołaj Sołowiow
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Gulska Irma teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
18 kwietnia 1954 |
Świętoszek
Moliere
postać: Tartufe reżyseria: Mrongowius Robert teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
11 czerwca 1954 |
Panna Maliczewska
Gabriela Zapolska
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
11 czerwca 1954 |
Panna Maliczewska
Gabriela Zapolska
postać: Edek reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
23 kwietnia 1955 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Antoni Wójcik reżyseria: Czerniawski Józef teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 lutego 1956 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Wielki Inkwizytor Hiszpanii reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
15 grudnia 1956 |
Z siedmiu najbrzydsza
Skarbek Fryderyk
postać: Pan Jęczmionek reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
22 listopada 1957 |
Bliźniak
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Orsza Jan teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
22 listopada 1957 |
Bliźniak
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Jan Sebiastian Smutny reżyseria: Orsza Jan teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
31 grudnia 1957 |
Gdy zawita satelita (noworoczna rewia)
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina, Orsza Jan teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
15 marca 1958 |
Gbury
Carlo Goldoni
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
15 marca 1958 |
Gbury
Carlo Goldoni
postać: Konstanty reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
25 grudnia 1958 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Arendarz reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Legnica-Wałbrzych
|
25 grudnia 1958 |
Pastorałka
Leon Schiller
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Legnica-Wałbrzych
|
25 grudnia 1958 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Melchior reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Legnica-Wałbrzych
|
5 września 1959 |
Parady
Jan Potocki
postać: Ojciec aktora reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
19 stycznia 1961 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Bakałarz reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
19 maja 1961 |
Łaźnia
Włodzimierz Majakowski
postać: Petent II reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
19 maja 1961 |
Łaźnia
Włodzimierz Majakowski
postać: Reżyser reżyseria: Aleksandrowicz Tadeusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
26 października 1961 |
Strach i nędza III Rzeszy
Brecht Bertolt
postać: Ksiądz;Bruhl reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Miniatury Estrady Domu WP, Warszawa
|
16 lutego 1963 |
Burza
Ju Ts`Ao
postać: Lu Kuei reżyseria: Korsan Noemi teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
15 czerwca 1963 |
Piąta kolumna
Hemingway Ernest
postać: Antonio reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 października 1963 |
Wierna rzeka
Stefan Żeromski
postać: Antoni Brynicki reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
29 lutego 1964 |
Bracia
Zdzisław Wróbel
postać: Lubicz reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 kwietnia 1964 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: J.J. Peachum reżyseria: Konic Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
7 listopada 1964 |
Bohaterowie są niepotrzebni?
Frank D. Gilroy
postać: John Doyle reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 kwietnia 1965 |
Śmiertka na gruszy
Witold Wandurski
postać: Św.Piotr reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
24 października 1965 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Sforka reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
19 maja 1966 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Pigwa reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
2 października 1966 |
Zaczarowany biały łuk
Jan Makarius
postać: Leniwy Śpioch reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
21 maja 1967 |
Czapa
Janusz Krasiński
postać: Kuźma reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
3 listopada 1967 |
Ocean
Sztejn Aleksander
postać: Zub reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
19 stycznia 1968 |
Koncert
Bahr Hermann
postać: Pollinger reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
6 kwietnia 1968 |
Czarownice z Salem
Arthur Miller
postać: Giles Corey reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
18 października 1968 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Miechodmuch reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
11 kwietnia 1969 |
Pod drzwiami
Wolfgang Borchert
postać: Stary człowiek, w którego nikt już nie wierzy reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polski, Bydgoszcz
|
6 lutego 1970 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Koczkariew reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
11 października 1970 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Jan Tarnowski reżyseria: Skibiński Wojciech teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
25 lutego 1971 |
Dobry człowiek z Seczuanu
Bertolt Brecht
postać: Pierwszy Bóg reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
19 listopada 1971 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Goldfisz reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
19 listopada 1971 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Guła reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
19 listopada 1971 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Panoptikarz reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
24 marca 1972 |
Huzarzy
Pierre Aristide Breal
postać: Flicot reżyseria: Nałęcki Konrad teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
21 października 1972 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
postać: Dziadek reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
19 stycznia 1973 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Iwan Czebutykin reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
8 czerwca 1973 |
Cudzołóstwo ukarane
Janusz Głowacki
postać: Delegat reżyseria: Choińska Alicja teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
8 czerwca 1973 |
Cudzołóstwo ukarane
Janusz Głowacki
postać: Robotnik I reżyseria: Choińska Alicja teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
26 lipca 1973 |
Dzwony zwycięstwa
Stanisław Goszczurny
postać: Teschmer reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Gdańskiej, Gdynia
|
8 marca 1974 |
Lęki poranne
Grochowiak Stanisław
postać: Kola Brynion reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
20 czerwca 1974 |
Ballada o tamtych dniach
Stefania Grodzieńska, Jerzy Jurandot
postać: Ksiądz reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
18 października 1974 |
Świętoszek
Molière
postać: Pan Lojalny reżyseria: Sopoćko Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
23 października 1975 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
23 października 1975 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Pan Dulski reżyseria: Wojdan Zygmunt teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
1 kwietnia 1976 |
Król Edyp
Sofokles
postać: Sługa Lajosa reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
20 maja 1977 |
Stracone wakacje
Kuśmierek Józef
postać: Inspektor reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
21 października 1977 |
Czworokąt
Edward Redliński
postać: Dziadek reżyseria: Brydak Wojsław teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
8 czerwca 1978 |
Adwokat i róże
Jerzy Szaniawski
postać: Mecenas reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
2 lutego 1979 |
Gromiwoja
Arystofanes
postać: Probulos reżyseria: Łastawiecki Kazimierz teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
30 listopada 1979 |
Pan Geldhab
Aleksander Fredro
postać: Pan Geldhab reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
17 kwietnia 1980 |
Gorzkie żale w dozorcówce
István Csurka
postać: Polgar reżyseria: Żuromski Ryszard teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
30 czerwca 1980 |
Wańkowicz krzepi
Kąkolewski K., Wańkowicz M.
postać: Melchior Wańkowicz reżyseria: Nowicki Wiesław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
13 października 1980 |
Wańkowicz krzepi
Krzysztof Kąkolewski, Melchior Wańkowicz
postać: Melchior Wańkowicz reżyseria: Nowicki Wiesław teatr:
|
8 listopada 1980 |
Procedura
Gawlik Jan Paweł
postać: Starszy Pan reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
14 marca 1981 |
Tato,tato sprawa się rypła
Latko Ryszard
postać: Placek; Babka reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
22 maja 1981 |
Zapomnieć o Herostratesie
Gorin Grigorij
postać: Chryzyp reżyseria: Bargiełowski Daniel teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
12 grudnia 1981 |
Król Jeleń II
Korzeniewski Bohdan
postać: Biurocratti reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
27 lutego 1982 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Ojciec reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
24 kwietnia 1982 |
Testariada
Sławomir Mrożek
postać: Mały rozbitek reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
11 września 1982 |
Rodzina
Antoni Słonimski
postać: Pituła reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
12 marca 1983 |
Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim
Mikołaj z Wilkowiecka
postać: Szewc reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
12 marca 1983 |
Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim
Mikołaj z Wilkowiecka
postać: Ruben reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
11 czerwca 1983 |
Bezimienne dzieło
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Dr Plazmodeusz Blödestaug reżyseria: Markowicz Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
24 stycznia 1985 |
Święto Winkelrida
Andrzejewski J., Zagórski J.
postać: Gruby Karol reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
22 czerwca 1985 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Franciszek Józef reżyseria: Kamiński Zygmunt teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
17 stycznia 1987 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
postać: Pieniążek reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
17 stycznia 1987 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
forma twórczości: role reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
24 października 1987 |
W rozwalonym domu
Dobraczyński Jan
postać: Grobicki reżyseria: Ulewicz Wacław teatr: Teatr Dramatyczny, Gdynia
|
12 grudnia 1987 |
Panienki madame Tiny
Chesnot Pierre
postać: Karol Joubert; Monsieur Gilles reżyseria: Szyszko Sylwester teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
8 maja 1988 |
Niezwykłe przygody Pana Kleksa
Jan Brzechwa
postać: Szaławiła, Zawodnik III reżyseria: Szachnowski Konrad teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
19 marca 1989 |
Mieszkanko Zojki
Michaił Bułhakow
postać: Gandzalin - Chińczyk reżyseria: Szumiejko Piotr teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|