6 grudnia 1958 |
Zaklinacz deszczu
Richard Nash
postać: Szeryf Thomas reżyseria: Rzuchowski Zygmunt teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
7 marca 1959 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Wurm reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
9 kwietnia 1959 |
Himmelkommando
Ðorđe Lebović, Aleksander Obrenović
postać: Zielony reżyseria: Fotez Marko teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
3 marca 1960 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Młody Siward reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
3 marca 1960 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Odźwierny reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
17 marca 1960 |
Kobieta w trudnej sytuacji
Marek Domański
postać: Mecenas w średnim wieku reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
7 grudnia 1960 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Grabiec reżyseria: Marso Jadwiga teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
28 czerwca 1961 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Caramanchel reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
14 stycznia 1962 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Mikołaj Erizzo reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
14 stycznia 1962 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Napoleon Bonaparte reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
14 stycznia 1962 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Zalesiak reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
16 listopada 1962 |
Przygody Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
postać: Chińczyk reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 listopada 1962 |
Przygody Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
postać: Hindbad reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 listopada 1962 |
Przygody Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
postać: Ludożerca reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 czerwca 1963 |
Androkles i lew
George Bernard Shaw
postać: Cezar reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 lipca 1963 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Muzykant III reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 października 1963 |
Złota rybka
Władysław Jarema
postać: Zając II reżyseria: Jarema Władysław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 października 1963 |
Złota rybka
Władysław Jarema
postać: Doktor reżyseria: Jarema Władysław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1963 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Iwan Aleksandrowicz Chlestakow reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Skamieniała Róża reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 marca 1964 |
Tylko dziewięćdziesiąt dziewięć (z Teresą Iżewską)
Teresa Iżewska, Piotr Paradowski
postać: Walery Iwanowicz, fizyk optymista reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 maja 1964 |
Śmierć na gruszy
Witold Wandurski
postać: Św.Piotr reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 lipca 1964 |
Antygona
Sofokles
postać: Przodownik Chóru reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 lipca 1964 |
Siedmiu przeciw Tebom
Ajschylos
postać: Wysłaniec reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 października 1964 |
Kot w butach
Zenon Laurentowski
postać: Mruczuś Kot reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Generał Fiszer reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Sierżant reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
30 stycznia 1965 |
Puste pole
Tadeusz Hołuj
postać: Dyrektor reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 maja 1965 |
Wesele na osiedlu
Jerzy Broszkiewicz
postać: Inżynier reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1965 |
Król Agis
Juliusz Słowacki
postać: Demochares reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
17 grudnia 1965 |
Misterium Buffo
Włodzimierz Majakowski
postać: Człowiek bez ucha reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 marca 1966 |
Zamek
Franz Kafka
postać: K. reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 października 1966 |
Skowronek
Jean Anouilh
postać: Inkwizytor reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 stycznia 1967 |
Blues dla pana Charlie
James Baldwin
postać: Lyle Britten reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 kwietnia 1967 |
Zygmuntowskie czasy
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Radziwiłł reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 kwietnia 1967 |
Zygmuntowskie czasy
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Żebrak I reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
26 kwietnia 1967 |
Bunkier
Miklos Meszoly
postać: Kapral reżyseria: Cywińska-Adamska Izabella teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
17 września 1967 |
Bliźniaki z Wenecji
Carlo Goldoni
postać: Pankracy reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 stycznia 1968 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
forma twórczości: role reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 stycznia 1968 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Żołnierz reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 stycznia 1968 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Gość kuligowy reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 maja 1968 |
Róża
Stefan Żeromski
postać: Agent Chrypa reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 maja 1968 |
Róża
Stefan Żeromski
postać: Anzelm reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 maja 1968 |
Róża
Stefan Żeromski
postać: Prowokator reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 maja 1968 |
Róża
Stefan Żeromski
postać: Słuchacz Niezadowolony reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 maja 1968 |
Róża
Stefan Żeromski
postać: Ślaz reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
30 listopada 1968 |
Ballada wigilijna, czyli jak Marek, Jan, Mateusz i Łukasz z Teatru Ludowego do Betlejem szli
Ernest Bryll
postać: Pasterz reżyseria: Jun Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
30 listopada 1968 |
Ballada wigilijna, czyli jak Marek, Jan, Mateusz i Łukasz z Teatru Ludowego do Betlejem szli
Ernest Bryll
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Jun Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
13 kwietnia 1969 |
Otello, czyli tragedia szlachetnego Murzyna z Wenecji
William Shakespeare
postać: Rodrygo reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 czerwca 1969 |
Droga wiodła przez Narvik
Ksawery Pruszyński
postać: Kukurutz reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
24 maja 1970 |
Wszystko w ogrodzie
Edward Albee
postać: Gilbert reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
17 października 1970 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Ludwik reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
20 marca 1971 |
Kajus Cezar Kaligula
Karol Hubert Rostworowski
postać: Lucius Vitellius reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
10 grudnia 1971 |
Sława i śmierć Joachima Muriety
Pablo Neruda
postać: Wieśniak, Chilijczyk reżyseria: Stoicheff-Vasquez Boris teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
15 września 1972 |
Nos
Mikołaj Gogol
postać: Asesor reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Studio, Warszawa
|
15 września 1972 |
Nos
Mikołaj Gogol
postać: Iwan reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Studio, Warszawa
|
15 grudnia 1972 |
Komu bije dzwon
Hemingway Ernest
postać: Partyzant Gomez reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Studio, Warszawa
|
18 marca 1973 |
Gulgutiera
Maria Czanerle, Józef Szajna
postać: Boromeusz reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Studio, Warszawa
|
23 czerwca 1973 |
Księżna d’Amalfi
John Webster
postać: Sługa I reżyseria: Colin Georges teatr: Teatr Studio, Warszawa
|
8 października 1973 |
Replika IV
Józef Szajna
forma twórczości: role reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Studio, Warszawa
|
20 kwietnia 1974 |
Dante
Józef Szajna
postać: Judasz reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Studio, Warszawa
|
6 czerwca 1975 |
Witkacy (wersja druga)
Józef Szajna
postać: Czeladnik I reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Studio, Warszawa
|
30 grudnia 1976 |
Cervantes
Józef Szajna
postać: Giermek reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Studio, Warszawa
|
16 lutego 1978 |
Majakowski
Józef Szajna
postać: Inwalida reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Studio, Warszawa
|
30 grudnia 1978 |
Śmierć na gruszy
Witold Wandurski
postać: Antek reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Studio, Warszawa
|
3 kwietnia 1981 |
Powrót Odysa
Stanisław Wyspiański
postać: Medon reżyseria: Szulczyński Wojciech teatr: Teatr Studio, Warszawa
|
19 grudnia 1982 |
Parawany
Jean Genet
postać: Generał reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Teatr Studio, Warszawa
|
30 czerwca 1983 |
Ostatnia ucieczka ojca
Bruno Schulz
postać: Doktor reżyseria: Dziki Waldemar teatr: Teatr Studio, Warszawa
|
9 lutego 1986 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Żebrak reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
11 kwietnia 1986 |
Końcówka
Samuel Beckett
postać: Nagg reżyseria: Libera Antoni teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
23 grudnia 1987 |
Dziady - Improwizacje
Adam Mickiewicz
postać: Guślarz I reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
28 maja 1988 |
Usta milczą, dusza śpiewa
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Dyrektor teatru reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
31 grudnia 1988 |
Działania uboczne
Woody Allen
forma twórczości: role reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
17 lutego 1989 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Starzec reżyseria: Brzoza Zbigniew, Cirin Maciej, Szczykno Szczepan, Kilian Jarosław teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
7 kwietnia 1989 |
Pielgrzymi i tułacze
Kalina Jerzy
forma twórczości: role reżyseria: Kalina Jerzy teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
14 kwietnia 1991 |
Śmierć Iwana Iljicza
Lew Tołstoj
postać: Kolega i przyjaciel Iwana Iljicza reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
12 grudnia 1991 |
Operacja "Alkestis"
Lachmann Piotr
postać: Feres, ojciec Admeta reżyseria: Lachmann Piotr teatr: Videoteatr „Poza”, Warszawa
|
28 marca 1992 |
Dante 1992
Józef Szajna
postać: Judasz reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
22 listopada 1992 |
Lautréamont Sny
Lautréamont
postać: Lekarz reżyseria: Treliński Mariusz teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
25 lutego 1995 |
La Bohème
Stanisław Wyspiański
postać: Mowca reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
17 grudnia 1996 |
Wariacje z poetami
Peter Handke
forma twórczości: role reżyseria: Brzoza Zbigniew teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
4 lutego 1998 |
Antygona
Sofokles
postać: Jeden z chóru reżyseria: Brzoza Zbigniew teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
3 czerwca 2000 |
Amerykańska papieżyca
Esther Vilar
postać: Duch III reżyseria: Anderman Janusz teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|
31 stycznia 2002 |
Amadeus
Peter Shaffer
postać: Kucharz reżyseria: Brzoza Zbigniew teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
|