teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Urszula Szydlik-Zielonka

Kariera teatralna

Gdy czart nie śpi

Gogol Mikołaj
forma twórczości:role 
postać:Oksana
reżyseria:Miedziewski Stanislaw
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1977-02-18

Szkoła błaznów

Michel de Ghelderode
forma twórczości:role 
postać: Licodwyn alias Szalej II
reżyseria:Dorman Jan
teatr:Wydziały Zamiejscowe PWST Kraków Wrocław
data premiery:1981-03-07

Porwanie Sabinek

Julian Tuwim
forma twórczości:role 
postać: Madzia
reżyseria:Czosnowska Bogusława
teatr:Teatr Polski Szczecin
data premiery:1983-12-18

Doña Rosita, czyli kukły i maczuga

Federico García Lorca
forma twórczości:role 
postać: Godzina
reżyseria:Szurmiej Lena
teatr:Teatr Polski Szczecin
data premiery:1984-05-19

Pierwszy dzień wolności

Leon Kruczkowski
forma twórczości:role 
postać: Lorchen
reżyseria:Okopiński Marek
teatr:Słupski Teatr Dramatyczny Słupsk
data premiery:1984-11-10

Przedstawienie "Hamleta" we wsi Głucha Dolna

Ivo Brešan
forma twórczości:role 
postać: Šimurina
reżyseria:Pliszkiewicz Tadeusz
teatr:Słupski Teatr Dramatyczny Słupsk
data premiery:1985-01-24

Powrót Odysa

Stanisław Wyspiański
forma twórczości:role 
postać: Syrena
reżyseria:Jaśniewicz Ryszard
teatr:Słupski Teatr Dramatyczny Słupsk
data premiery:1985-04-13

Opera za trzy grosze

Bertolt Brecht
forma twórczości:role 
postaci: Lucy, Prostytutka
reżyseria:Rozhin Andrzej
teatr:Teatr im. Juliusza Osterwy Lublin
data premiery:1986-02-15

Betlejem polskie

Lucjan Rydel
forma twórczości:role 
postać: Śmierć
reżyseria:Rozhin Andrzej
teatr:Teatr im. Juliusza Osterwy Lublin
data premiery:1987-01-13

Szwajcaria

Christo Bojczew
forma twórczości:role 
postać: Żona Piotra
reżyseria:Czerkełow Georgi
teatr:Teatr im. Juliusza Osterwy Lublin
data premiery:1988-12-03

Kartoteka

Tadeusz Różewicz
forma twórczości:role 
postać: Dziewczyna na plaży
reżyseria:Gliński Marek
teatr:Słupski Teatr Dramatyczny Słupsk
data premiery:1989-07-08

Dziewczyna z bzem majowym czyli Żywa klasa

Jarosław Abramow-Newerly
forma twórczości:role 
postać: Panna Młoda
reżyseria:Kordziński Roman
teatr:Słupski Teatr Dramatyczny Słupsk
data premiery:1989-12-02

Po bajce

Krall Hanna
forma twórczości:role 
postać:Koza
reżyseria:Petelski Andrzej L.
teatr:Słupski Teatr Dramatyczny Słupsk
data premiery:1989-12-16

Przygody Pimpusia Sadełko

Maria Konopnicka
forma twórczości:role 
postać: Sofinetka, Pani Piętka
reżyseria:Kamińska-Sobczyk Małgorzata
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1994-05-07

Guli-Gutka

Natalia Gołębska
forma twórczości:asystent reżysera
reżyseria:Miklińska Zofia
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1994-09-10

Guli-Gutka

Natalia Gołębska
forma twórczości:role 
postać: Śpiwograjek
reżyseria:Miklińska Zofia
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1994-09-10

Alineczka i żołnierz

Irina Kiczanowa, Władimir Lifszic
forma twórczości:role 
postać: Alineczka
reżyseria:Biriukow Władimir
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1995-02-18

Wielka draka o drogowych znakach

Jerzy Stasiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kamińska-Sobczyk Małgorzata
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1995-12-28

Tymoteusz Rymcimci

Jan Wilkowski
forma twórczości:reżyseria
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1996-05-08

Doradcy króla Hydropsa

Stanisław Lem
forma twórczości:role 
postać: Amasydia, Syrena wodna
reżyseria:Kamińska-Sobczyk Małgorzata
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1996-09-28

Dziewczyna z morza

George Mackay Brown
forma twórczości:role 
postać: Mara
reżyseria:Wieczorkiewicz Wojciech
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1997-03-01

Trzy świnki

Siergiej Michałkow
forma twórczości:asystent reżysera
reżyseria:Owczarzak Władysław
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1997-09-13

Trzy świnki

Siergiej Michałkow
forma twórczości:role 
postać: Nuf-nuf
reżyseria:Owczarzak Władysław
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1997-09-13

Janek Wędrowniczek

Halina Borowiak
forma twórczości:role 
postać: Kasia, Przepiórka, Jeż
reżyseria:Borowiak Halina
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1998-02-21

Pinokio

Carlo Collodi
forma twórczości:role 
postać: Arlekin, Kruk
reżyseria:Kwieciński Grzegorz
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1998-07-25

Pinokio

Carlo Collodi
forma twórczości:asystent reżysera
reżyseria:Kwieciński Grzegorz
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1998-07-25

Kubuś Puchatek

Alan Alexander Milne
forma twórczości:role 
postać: Sowa
reżyseria:Keszkowska Janina
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1999-04-17

Igraszki z bajką

Małgorzata Kamińska-Sobczyk
forma twórczości:asystent reżysera
reżyseria:Kamińska-Sobczyk Małgorzata
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1999-12-04

Igraszki z bajką

Małgorzata Kamińska-Sobczyk
forma twórczości:role 
postać: Mama
reżyseria:Kamińska-Sobczyk Małgorzata
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:1999-12-04

Jak zdobyć korzec złota

Waldemar Żyszkiewicz
forma twórczości:asystent reżysera
reżyseria:Tondera Maciej
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2000-06-24

Jak zdobyć korzec złota

Waldemar Żyszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Loke, Pan Bolączka
reżyseria:Tondera Maciej
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2000-06-24

Hej kolęda, kolęda ...

forma twórczości:reżyseria 
teatr:Teatr Władca Lalek Słupsk
data premiery:2000-12-06

Hej kolęda, kolęda ...

forma twórczości:role 
reżyseria:Szydlik-Zielonka Urszula
teatr:Teatr Władca Lalek Słupsk
data premiery:2000-12-06

Piękna i bestia

Waldemar Wolański
forma twórczości:asystent reżysera
reżyseria:Ochmański Stanisław
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2001-12-01

Piękna i bestia

Waldemar Wolański
forma twórczości:role 
postać: Starsza córka - Róża
reżyseria:Ochmański Stanisław
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2001-12-01

O słupskich krasnalach

Małgorzata Kamińska-Sobczyk
forma twórczości:asystent reżysera
reżyseria:Kamińska-Sobczyk Małgorzata
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2002-06-01

O słupskich krasnalach

Małgorzata Kamińska-Sobczyk
forma twórczości:role 
postać: Wiedźma, Krasnal Ćwieczek
reżyseria:Kamińska-Sobczyk Małgorzata
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2002-06-01

Nieznośne słoniątko

Wiktor Klimczuk
forma twórczości:role 
postać: Żyrafa
reżyseria:Klimczuk Wiktor
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2002-12-07

Malutka Czarownica

Otfried Preussler
forma twórczości:asystent reżysera
reżyseria:Dragan Irena
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2003-02-01

Malutka Czarownica

Otfried Preussler
forma twórczości:role 
postać: Ciotka Brum-Brum-Trach, Staruszka I
reżyseria:Dragan Irena
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2003-02-01

Wielki Iwan

Sergiusz Obrazcow, Sergiej Preobrażeński
forma twórczości:role 
postać: Żmija
reżyseria:Kamińska-Sobczyk Małgorzata
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2003-12-06

Kopciuszek

Maciej K. Tondera
forma twórczości:asystent reżysera
reżyseria:Tondera Maciej K.
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2004-04-15

Kopciuszek

Maciej K. Tondera
forma twórczości:role 
postać: Mały Czarodziej
reżyseria:Tondera Maciej K.
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2004-04-15

Cyrk

Oleg Żiugżda
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Żiugżda Oleg
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2004-07-10

Calineczka

Kazimiera Jeżewska
forma twórczości:role 
postać: Wścibinoska, Pani Pajączek, Elf I
reżyseria:Szachnowski Konrad
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2004-12-04

Rodzina zastępcza

Małgorzata Kamińska-Sobczyk
forma twórczości:role 
postać: Kot, Gęś, Żabka III
reżyseria:Kamińska-Sobczyk Małgorzata
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2005-03-31

Bajka o szczęściu

Izabela Degórska
forma twórczości:role 
postaci: Kogut, Śmierć
reżyseria:Niecikowski Zbigniew
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2005-09-10

O dwóch takich, co ukradli księżyc

Kornel Makuszyński
forma twórczości:role 
postaci: Dama, Kobieta, Koza, Matka, Pszczoła
reżyseria:Dragan Irena
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2005-12-10

Metamorfozy

Krzysztof Rau
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rau Krzysztof
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2006-03-11

Telerodzina

Małgorzata Kamińska-Sobczyk
forma twórczości:role 
postać: Sąsiadka
reżyseria:Kamińska-Sobczyk Małgorzata
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2006-10-15

Iwan - carski syn, szare wilczysko i inni

Włodzimierz Masłow
forma twórczości:role 
postać: Starszy syn Cara, Baba-Jaga
reżyseria:Szachnowski Konrad
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2007-03-03

Słupski Chłopczyk

Przemysław Laskowski
forma twórczości:reżyseria
teatr:Teatr Władca Lalek Słupsk
data premiery:2007-08-18

Słupski Chłopczyk

Przemysław Laskowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Szydlik-Zielonka Urszula
teatr:Teatr Władca Lalek Słupsk
data premiery:2007-08-18

Czerwony Kapturek, czyli bajkowy galimatias

Pavel Polak
forma twórczości:role 
postać: Czerwony Kapturek
reżyseria:Owczarzak Władysław
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2007-09-15

Trzy świnki

Siergiej Michałkow
forma twórczości:asystent reżysera
reżyseria:Owczarzak Władysław
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2008-02-16

Trzy świnki

Siergiej Michałkow
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owczarzak Władysław
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2008-02-16

Szpak Fryderyk

Rudolf Herfurtner
forma twórczości:asystent reżysera
reżyseria:Niecikowski Zbigniew
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2008-10-18

Szpak Fryderyk

Rudolf Herfurtner
forma twórczości:role 
postać: Pani Maier
reżyseria:Niecikowski Zbigniew
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2008-10-18

Nieznośne słoniątko

Wiktor Klimczuk
forma twórczości:role 
postać: Żyrafa
reżyseria:Bień Lidia
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2009-04-18

Piękna i bestia

Waldemar Wolański
forma twórczości:reżyseria wznowienia
reżyseria:Ochmański Stanisław
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2009-11-28

Piękna i bestia

Waldemar Wolański
forma twórczości:role 
postać: Starsza córka Róża
reżyseria:Ochmański Stanisław
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2009-11-28

Rodzina zastępcza, czyli bajka o tym, jak Bociana wychowywali Pies z Kotem

Małgorzata Kamińska-Sobczyk
forma twórczości:role 
postać: Kot, Gęś, Żabka III
reżyseria:Kamińska-Sobczyk Małgorzata
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2010-03-13

Pan Kotowski

Petr Rimski
forma twórczości:role 
postać: Pani Emilia
reżyseria:Mihhaljow Jurij
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2010-08-21

Janek Wędrowniczek

Halina Borowiak
forma twórczości:asystent reżysera
reżyseria:Borowiak Halina
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2010-09-18

Janek Wędrowniczek

Halina Borowiak
forma twórczości:role 
postać: Kasia, Jeż, Młynarzowa, Mama
reżyseria:Borowiak Halina
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2010-09-18

Królewna Śnieżka

Jakub i Wilhelm Grimm
forma twórczości:role 
postać: Krasnoludki
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2011-03-12

Szewc Kopytko i Kaczor Kwak

Kornel Makuszyński
forma twórczości:role 
postać: Kaczor Kwak
reżyseria:Ochmański Stanisław
teatr:Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” Słupsk
data premiery:2011-09-10

Vendetta ala Kobietta

.
forma twórczości:reżyseria
teatr:Teatr Władca Lalek Słupsk
data premiery:2012-01-12

Vendetta ala Kobietta

.
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Szydlik-Zielonka Urszula
teatr:Teatr Władca Lalek Słupsk
data premiery:2012-01-12

Bajki z malowanej skrzyni

.
forma twórczości:reżyseria
teatr:Teatr Władca Lalek Słupsk
data premiery:2012-09-10

Bajki z malowanej skrzyni

.
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Szydlik-Zielonka Urszula
teatr:Teatr Władca Lalek Słupsk
data premiery:2012-09-10

Cztery mile za piec

Maria Kownacka
forma twórczości:reżyseria
teatr:Teatr Władca Lalek Słupsk
data premiery:2013-07-14

Cztery mile za piec

Maria Kownacka
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Szydlik-Zielonka Urszula
teatr:Teatr Władca Lalek Słupsk
data premiery:2013-07-14

Pan Brzuchatek

Marta Guśniowska
forma twórczości:reżyseria
teatr:Teatr Władca Lalek Słupsk
data premiery:2018-06-17

Pan Brzuchatek

Marta Guśniowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Szydlik-Zielonka Urszula
teatr:Teatr Władca Lalek Słupsk
data premiery:2018-06-17

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.