teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Henryk Rozen

Nagrody

1.

nagroda:Szczecin - XXX OPTMF - Grand Prix przeglądu za spektakl "Małpa" Jerzego Niemczuka w Teatrze Muzycznym w Gdyni
rok otrzymania:1995

2.

nagroda:Rzeszów - Festiwal Słuchowisk PR - nagroda za reżyserię słuchowisk "Sen srebrny Salomei" Słowackiego i "Dzień, w którym miała stanąć ziemia" Fąfary
rok otrzymania:2000

3.

nagroda:Statuetka Nike, nagroda miasta Rzeszowa za szereg osiągnięć teatralnych
rok otrzymania:2001

4.

nagroda:Sopot - III Krajowy Festiwal Teatru PR i Teatru TV "Dwa Teatry" - nagroda za reżyserię słuchowiska "Rzeka" Jerzego Fąfary (ex aequo z Waldemarem Modestowiczem)
rok otrzymania:2003

5.

nagroda:Sopot - IV Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa teatry" - (konkurs radiowy) Grand Prix za adaptację i reżyserię słuchowiska "Brzytwy kata Sellingera" Jerzego Fąfary.
rok otrzymania:2004

6.

nagroda:Sopot - Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" - nagroda za scenariusz będący adaptacją - nagroda za scenariusz słuchowiska "Ulica" oraz Nagroda Honorowa im. Krzysztofa Zalewskiego za twórczość odrzucającą stereotypy i łatwe nowinki, umocowaną w pamięci i historii, dotyczącą problemów współczesności
rok otrzymania:2011

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.