15 marca 1958 |
Don Juan
George Byron
postać: Don Juan reżyseria: Kotlarczyk Mieczysław teatr: Teatr Rapsodyczny, Kraków
|
28 czerwca 1958 |
Odyseja
Homer
postać: Telemach reżyseria: Kotlarczyk Mieczysław teatr: Teatr Rapsodyczny, Kraków
|
1 stycznia 1959 |
Dzieje Tristana i Izoldy
Joseph Bédier
postać: Trubadur reżyseria: Michałowska Danuta teatr: Teatr Rapsodyczny, Kraków
|
12 kwietnia 1959 |
Beniowski
Juliusz Słowacki
postać: Hamet reżyseria: Kotlarczyk Mieczysław teatr: Teatr Rapsodyczny, Kraków
|
22 lipca 1959 |
Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie
Adam Mickiewicz
postać: Narrator reżyseria: Kotlarczyk Mieczysław teatr: Teatr Rapsodyczny, Kraków
|
3 marca 1960 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Banko reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
9 czerwca 1960 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Kukułka reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
7 grudnia 1960 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Fon Kostryn reżyseria: Marso Jadwiga teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
14 lutego 1962 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Paweł reżyseria: Szaflarski Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
13 października 1962 |
Krotochwile miłosne
Edward Fiszer, Tadeusz Kubiak
forma twórczości: role reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
13 października 1962 |
Krotochwile miłosne
Edward Fiszer, Tadeusz Kubiak
postać: Młodzieniec II reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
13 października 1962 |
Krotochwile miłosne
Edward Fiszer, Tadeusz Kubiak
postać: Wacek reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
13 października 1962 |
Krotochwile miłosne
Edward Fiszer, Tadeusz Kubiak
postać: Aktor drugi reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 listopada 1962 |
Niebezpieczny wiek
Brezovsky Bohuslav
postać: Janek Haba reżyseria: Solarz Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
2 marca 1963 |
Bajka o skrzypcowej duszy
Jerzy Kierst
postać: Wicek reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 czerwca 1963 |
Nie daj się złapać
Osiecka A., Jarecki A.
postać: Wyrostek reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
28 września 1963 |
Dymy i ludzie
Jerzy Kierst
postać: Mietek reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
13 czerwca 1964 |
Akt oskarżenia
Julian Kawalec, Ryszard Smożewski
postać: Trzeci z tła reżyseria: Tychowa Lucyna teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 września 1964 |
Ludzie w mundurach
Zdzisław Skowroński
postać: Lalik reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 lutego 1965 |
Przygoda z młodością
Kurczab Jan
postać: Roman reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
6 października 1965 |
Król Agis
Juliusz Słowacki
postać: Chorus I reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
17 grudnia 1965 |
Misterium Buffo
Włodzimierz Majakowski
postać: Szofer reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 marca 1966 |
Zamek
Franz Kafka
postać: Chłop reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 lipca 1966 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Diabeł drugi reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 października 1966 |
Skowronek
Jean Anouilh
postać: Boudousse reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 października 1966 |
Skowronek
Jean Anouilh
postać: Żołnierz angielski reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 stycznia 1967 |
Blues dla pana Charlie
James Baldwin
postać: Tom reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 stycznia 1967 |
Żółta szlafmyca
Franciszek Zabłocki
postać: Służący reżyseria: Bonacka Ewa teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 kwietnia 1967 |
Zygmuntowskie czasy
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Żak IV reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
22 marca 1968 |
Skąpiec
Molière
postać: Walery reżyseria: Próchnicka Romana teatr: Teatr Lalki i Maski „Groteska”, Kraków
|
25 stycznia 1969 |
Ifigenia w Aulidzie
Eurypides
postać: Menelaos reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
25 stycznia 1969 |
Ifigenia w Aulidzie
Eurypides
forma twórczości: role reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
25 stycznia 1969 |
Sędziowie
Stanisław Wyspiański
postać: Natan reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
15 marca 1969 |
Życie jest snem
Pedro Calderon de la Barca
postać: Astolfo reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
14 kwietnia 1970 |
Wanda
Cyprian Kamil Norwid
postać: Rytyger reżyseria: Wieczorkiewicz Wojciech teatr: Teatr Lalki i Aktora „Marcinek”, Poznań
|
8 stycznia 1972 |
Brat marnotrawny
Oscar Wilde
postać: Merriman reżyseria: Marso Jadwiga teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 lutego 1972 |
Łaźnia
Włodzimierz Majakowski
postać: Odźwierny teatralny reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
15 kwietnia 1972 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Kaznodzieja reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
15 kwietnia 1972 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
1 lipca 1972 |
Czajka
Antoni Czechow
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bączewska Magdalena teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
1 lipca 1972 |
Czajka
Antoni Czechow
postać: Siemion Miedwiedienko reżyseria: Bączewska Magdalena teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 listopada 1972 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Henryk reżyseria: Marso Jadwiga teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
17 listopada 1973 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Kaznodzieja reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
17 listopada 1973 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 lutego 1974 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Spój reżyseria: Szczerski Marian teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
10 czerwca 1975 |
Parady
Jan Potocki
postać: Aktor reżyseria: Bonacka Ewa teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
10 czerwca 1975 |
Parady
Jan Potocki
postać: Leander reżyseria: Bonacka Ewa teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
15 listopada 1975 |
Romans z wodewilu
Krzemiński Władysław
postać: Franek reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
11 lipca 1976 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Chłopiec z deszczu reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
14 listopada 1976 |
Fałszywa moneta
Maksym Gorki
postać: Iwanow reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|