25 listopada 1899 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Diabeł teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
25 listopada 1899 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Szewc teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
24 marca 1900 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: I Chłop teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
19 stycznia 1901 |
Czerwona toga
Eugene Brieux
postać: Bridet teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
16 marca 1901 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Upiór reżyseria: Walewski Adolf teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
25 maja 1901 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
postać: Wiktor Niemojowski reżyseria: Walewski Adolf teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
30 sierpnia 1901 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Diabeł teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
30 sierpnia 1901 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Szewc teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
12 października 1901 |
Pojedynek szlachetnych
Maciejowski Sewer
postać: Służący I teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
31 października 1901 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Kruk (Chłop) reżyseria: Walewski Adolf teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
31 października 1901 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Pelikan reżyseria: Walewski Adolf teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
31 października 1901 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Pułkownik reżyseria: Walewski Adolf teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
23 listopada 1901 |
Sokoły i kruki
Władimir Niemirowicz-Danczenko
postać: Wołorybin teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
29 listopada 1901 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Marszałek teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
21 grudnia 1901 |
Krzyżacy
Henryk Sienkiewicz
postać: Hugo de Daneweld teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
21 grudnia 1901 |
Krzyżacy
Henryk Sienkiewicz
postać: Toporczyk teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
1 lutego 1902 |
Cymbelin
William Shakespeare
postać: Filario teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
15 marca 1902 |
Don Carlos
Friedrich Schiller
postać: Książę Medina-Sidonia teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
12 kwietnia 1902 |
Tresowane dusze
Zapolska Gabriela
postać: Administrator teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
19 kwietnia 1902 |
Syn naturalny
Dumas Aleksander
postać: Doktor teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
3 maja 1902 |
Pan Pasek
Bełcikowski Adam
postać: Marszałek dworu teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
27 maja 1902 |
Mazepa
Słowacki Juliusz
postać: Goniec teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
14 czerwca 1902 |
Król Henryk IV
William Shakespeare
postać: Sir Walter Blunt teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
28 września 1902 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Stanisław Dobrzański
postać: Inspicjent teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
18 października 1902 |
Miłosierdzie ludzkie
Nowaczyński Antoni
postać: Wallaner teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
25 października 1902 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Rycerz I teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
29 listopada 1902 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Rzeźnik II teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
29 listopada 1902 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Głos znad sufitu teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
29 listopada 1902 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Głos I teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
6 grudnia 1902 |
Cień
Wilhelm Feldman
postać: Mąż teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
20 grudnia 1902 |
Wilhelm Tell
Schiller Fryderyk
postać: Ruodi teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
10 stycznia 1903 |
Makbet
Shakespeare William
postać: Pierwszy zbójca teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
24 stycznia 1903 |
Maria Stuart
Schiller Fryderyk
postać: Hrabia Kent teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
28 lutego 1903 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska III reżyseria: Walewski Adolf teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
28 lutego 1903 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska XXII reżyseria: Walewski Adolf teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
28 lutego 1903 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Robotnik I reżyseria: Walewski Adolf teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
7 maja 1903 |
Bolesław Śmiały
Stanisław Wyspiański
postać: Lirny reżyseria: Walewski Adolf, Sosnowski Józef teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
27 lutego 1904 |
Eros i Psyche
Jerzy Żuławski
postać: Dowódca patroli teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
27 lutego 1904 |
Eros i Psyche
Jerzy Żuławski
postać: Poseł teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
26 sierpnia 1905 |
Wesele (akt III)
Stanisław Wyspiański
postać: Upiór teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
28 sierpnia 1905 |
Tamten
Zapolska Gabriela
postać: Semipudoff teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
7 października 1905 |
Terakoja czyli "wiejska..."
Takeda Izumo
postać: Pierwszy chłop teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
19 listopada 1905 |
Bolesław Śmiały
Stanisław Wyspiański
postać: Lirny teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
25 listopada 1905 |
Żydzi
Jewgienij Czirikow
postać: Waśka teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
27 grudnia 1905 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
postać: Batory teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
27 stycznia 1906 |
Pan sędzia
Bisson Aleksander
postać: Drugi policjant teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
24 lutego 1906 |
Poniedziałek karnawałowy
Hartleben Otto Erich
postać: Najstarszy rangą kapitan teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
22 września 1906 |
Barbarzyńcy
Maksym Gorki
postać: Monachow Mawryki Osipowicz teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
6 października 1906 |
Odwieczna baśń
Stanisław Przybyszewski
postać: Krzyżan teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
13 października 1906 |
Loulou
Soulie Maurice,Gorsse Henri de
postać: Jerome teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
27 października 1906 |
Zimowa powieść
William Shakespeare
postać: Kleomentes teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
3 listopada 1906 |
Wiśniowy sad
Antoni Czechow
postać: Epichodow teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
17 listopada 1906 |
Sherlock Holmes
Conan Doyle Arthur
postać: Alf Bassick teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
22 grudnia 1906 |
Wesołe kobiety z Windsoru
Shakespeare William
postać: Bardolph teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
25 stycznia 1907 |
Rycerze Północy
Ibsen Henryk
postać: Starzec teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
16 lutego 1907 |
Antkowe wesele
Zygmunt Przybylski
postać: Grygalski teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
13 kwietnia 1907 |
Beatrix Cenci
Juliusz Słowacki
postać: Inkwizytor teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
26 maja 1907 |
Bolesław Śmiały
Stanisław Wyspiański
postać: Lirny teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
26 maja 1907 |
Bolesław Śmiały
Stanisław Wyspiański
postać: Chłop teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
8 czerwca 1907 |
Złota Czaszka
Słowacki Juliusz
postać: Mieszczanin I teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
7 września 1907 |
Piastowie
Marcinowska Jadwiga
postać: Antoni Chodoła teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
28 września 1907 |
Szkoła
Kawecki Zygmunt
postać: Harmata teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
9 listopada 1907 |
Mściciel
German Juliusz
postać: Żołnierz teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
16 listopada 1907 |
Epidemia
Octave Mirbeau
postać: Radny czwarty teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
7 grudnia 1907 |
Lelewel
Stanisław Wyspiański
postać: Obcy teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
18 stycznia 1908 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Karol teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
14 marca 1908 |
Meleager
Stanisław Wyspiański
postać: III Sługa królewski teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
28 marca 1908 |
Car Samozwaniec
Adolf Nowaczyński
postać: Bojarin Mołczanow reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
11 kwietnia 1908 |
Cześć dla krzyża
Pedro Calderon de la Barca
postać: Czylindryno teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
25 kwietnia 1908 |
Król Stanisław August
Ignacy Grabowski
postać: Poseł Golejewski teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
2 maja 1908 |
Lady Godiva
Staff Leopold
postać: Mieszczanin teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
16 maja 1908 |
Romeo i Julia
William Shakespeare
postać: Grzegorz teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
30 maja 1908 |
Karierowicz
Józef Bliziński
postać: Lokaj II teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
6 czerwca 1908 |
Krakus książę nieznany
Cyprian Kamil Norwid
postać: Grodny teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
26 września 1908 |
2x2=5
Gustaw Wied
postać: Matjas Haman reżyseria: Węgrzyn Maksymilian teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
10 października 1908 |
Pani zamku Ostrot
Ibsen Henryk
postać: Ejnar Huk reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
31 października 1908 |
Syn królewski
Krechowiecki Adam
postać: Zbylut teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
14 listopada 1908 |
Związek nadpostępowy
Maurycy Kisielnicki
postać: Wojciech teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
19 grudnia 1908 |
Don Kichot
Adolf Walewski
postać: Haldudos teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
2 stycznia 1909 |
Elektra
Hugo Hofmannsthal von
postać: Stary sługa teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
23 stycznia 1909 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Harfiarz teatr: Teatr Miejski, Kraków
|
13 listopada 1909 |
Ziemia
Połomicki Leon
postać: Rolle teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 listopada 1909 |
Gromiwoja
Arystofanes
postać: Starzec VII teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
27 listopada 1909 |
Sędziowie
Stanisław Wyspiański
postać: Wójt teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
19 marca 1910 |
Dzieje Orestesa
Ajschylos
postać: IX z mężów argiwskich reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
17 grudnia 1910 |
Paweł I
Dymitr Mereżkowski
postać: Skarjatin reżyseria: Stanisławski Stanisław teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
22 lutego 1913 |
Judasz z Kariothu
Karol Hubert Rostworowski
postać: Abraham reżyseria: Jednowski Marian teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
28 sierpnia 1913 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Robotnik I teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
7 września 1917 |
Bolesław Śmiały
Stanisław Wyspiański
postać: Chłop reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
24 listopada 1917 |
Powrót Odysa
Stanisław Wyspiański
postać: Ktesipos reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 września 1918 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Upiór reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 października 1918 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska IV reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 października 1918 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Robotnik I reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
10 stycznia 1920 |
Sędziowie
Stanisław Wyspiański
postać: Wójt reżyseria: Jednowski Marian teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 kwietnia 1921 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Rotmistrz reżyseria: Jednowski Marian teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 czerwca 1921 |
Tumor Mózgowicz
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Stary Radża Patakula reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
3 grudnia 1921 |
Klątwa
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
22 kwietnia 1922 |
Gaz
Georg Kaiser
postać: I obcy robotnik reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
4 maja 1922 |
Ulica Dziwna
Czyżowski Kazimierz Andrzej
postać: Salomon reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
14 października 1922 |
To, co najważniejsze
Nikołaj Jewreinow
postać: Grający rolę Nerona reżyseria: Nowakowski Zygmunt teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
17 lutego 1923 |
Janosik
Andrzej Galica
postać: Gorgey reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
3 marca 1923 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Upiór reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
5 maja 1923 |
Sześć postaci dramatu w poszukiwaniu autora
Luigi Pirandello
postać: I maszynista reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
14 stycznia 1924 |
Gajus Cezar Kaligula
Karol Hubert Rostworowski
postać: Sabinus reżyseria: Piekarski Antoni teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
25 maja 1924 |
Kordian. Część I. Spisek koronacyjny
Juliusz Słowacki
postać: Szlachcic reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 maja 1924 |
Lampka oliwna
Emil Zegadłowicz
postać: Chłop III reżyseria: Wysocka Stanisława teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
27 września 1924 |
Wrogowie bogaczy
Rittner Tadeusz
postać: Stary kawaler reżyseria: Piekarski Antoni teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 grudnia 1924 |
Hidalla albo karzeł olbrzym
Frank Wedekind
postać: Waldbauer reżyseria: Piekarski Antoni teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 stycznia 1925 |
Śmierć na gruszy
Witold Wandurski
postać: Dworzanin II reżyseria: Wysocka Stanisława teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 stycznia 1925 |
Śpiewak własnej niedoli
Dymow Osip
postać: Biedak reżyseria: Piekarski Antoni teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
14 lutego 1925 |
Ludka
Veber Pierre
postać: Agent reżyseria: Jednowski Marian teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
28 lutego 1925 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Walenty reżyseria: Chmielewski Zygmunt teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
7 marca 1925 |
Alcesta
Emil Zegadłowicz
postać: II ze starców reżyseria: Wysocka Stanisława teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
18 kwietnia 1925 |
Judasz
Kazimierz Tetmajer-Przerwa
postać: Annasz reżyseria: Piekarski Antoni teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
25 kwietnia 1925 |
Juliusz Cezar
William Shakespeare
postać: Strato reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
7 maja 1925 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Małowieski reżyseria: Jednowski Marian teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 maja 1925 |
Wielki Fryderyk
Adolf Nowaczyński
postać: Strycki reżyseria: Piekarski Antoni teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
16 marca 1926 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Upiór reżyseria: Jednowski Marian teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
11 listopada 1927 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Upiór reżyseria: Sosnowski Józef teatr: Teatr Miejski im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
29 listopada 1927 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Pułkownik reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|