1 stycznia 1949 |
Wesele na Kurpiach
Władysław Skierkowski
postać: Raj reżyseria: Kwiecińska Janina teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
5 sierpnia 1950 |
Dobry człowiek
Krzysztof Gruszczyński
postać: Kwapisz reżyseria: Koweszko Witold teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 listopada 1950 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Kapelan reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 marca 1951 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 marca 1951 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Wieczorek reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 czerwca 1951 |
Zabobonnik
Franciszek Zabłocki
postać: Recepta reżyseria: Marecki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 czerwca 1951 |
Zabobonnik
Franciszek Zabłocki
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
27 października 1951 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Wurm reżyseria: Bay-Rydzewski Franciszek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 lutego 1952 |
Wzgórze 35
Jerzy Lutowski
postać: Paweł Milcarek reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
19 kwietnia 1952 |
Szczygli zaułek
Shaw George Bernard
postać: Lickcheese reżyseria: Kochanowicz Jan teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
28 sierpnia 1952 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Onufry Ciaputkiewicz reżyseria: Gintel-Domańska Stefania teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
27 grudnia 1952 |
Dwaj panowie z Limbakuku
J. Czworakowski
postać: Hop reżyseria: Janiak Zdzisław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
26 lutego 1953 |
Trzydzieści srebrników
Fast Howard
postać: Frederick Selwin reżyseria: Drewicz Stefan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
8 października 1953 |
Pieją koguty
Józef Bałtuszis
postać: Łabutis reżyseria: Czyński Kazimierz teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
19 marca 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Belial reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
13 czerwca 1954 |
Legenda o miłości
Nazim Hikmet
postać: Behzad reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 października 1954 |
Łabędzia pieśń
Antoni Czechow
postać: Wasilij Wasiliewicz Swietłowidow reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
21 października 1954 |
O szkodliwości palenia tytoniu
Antoni Czechow
postać: Iwan Iwanowicz Niuchin reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 listopada 1954 |
Droga do Czarnolasu
Aleksander Maliszewski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 listopada 1954 |
Droga do Czarnolasu
Aleksander Maliszewski
postać: Filip Kochanowski reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 lutego 1955 |
Wilki w nocy
Tadeusz Rittner
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 lutego 1955 |
Wilki w nocy
Tadeusz Rittner
postać: Prezes Sądu reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 grudnia 1955 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Wawrzyniec reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 stycznia 1956 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Timur reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 stycznia 1956 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Uczony w piśmie reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
28 lipca 1956 |
Dramat księżycowy
Roman Brandstaetter
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Aleksy Aleksander teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
28 lipca 1956 |
Dramat księżycowy
Roman Brandstaetter
postać: Spiskowiec drugi reżyseria: Aleksy Aleksander teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
4 marca 1959 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Argant reżyseria: Benoit Ludwik teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
13 lutego 1960 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Dyndalski reżyseria: Łapiński Stanisław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
10 grudnia 1960 |
Panna mężatka
Korzeniowski Józef
postać: Major reżyseria: Borysławska Aniela teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
10 marca 1963 |
Panna mężatka
Józef Korzeniowski
postać: Major reżyseria: Bohdanowicz Romana teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
1 marca 1964 |
Demon ziemi
Frank Wedekind
postać: Schigolch reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
6 czerwca 1964 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
postać: Ciarka reżyseria: Madej Andrzej teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
14 marca 1965 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Dyndalski reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
14 marca 1965 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Murarz II reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 lipca 1965 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Odoaker reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 listopada 1965 |
Spazmy modne
Bogusławski Wojciech
postać: Służalski reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 listopada 1965 |
Spazmy modne
Bogusławski Wojciech
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
6 marca 1966 |
Mój brat niepoprawny
Oscar Wilde
postać: Dr Chasuble reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
26 lutego 1967 |
Sennik współczesny
Konwicki Tadeusz
postać: Torowy Dobas reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
28 stycznia 1968 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Wuj Eugeniusz reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
20 października 1968 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Gremio reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 lutego 1969 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Lokaj II reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 lutego 1969 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Pan Jowialski reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 maja 1969 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Ojciec reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
31 maja 1969 |
Kaligula
Albert Camus
postać: III Patrycjusz reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
31 maja 1969 |
Kaligula
Albert Camus
postać: Stary Patrycjusz reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
25 stycznia 1970 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Doktor reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
5 lipca 1970 |
Ścieżki
Chajtow Mikołaj
postać: Atanas reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
15 listopada 1970 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Miller reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
18 kwietnia 1971 |
Bezimienne dzieło
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Grabarz I reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 lipca 1971 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Alfred Doolittle reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
4 czerwca 1972 |
Nowy Don Kichot
Aleksander Fredro
postać: Kmotr reżyseria: Stefański Lech Emfazy teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 października 1972 |
Pierścień wielkiej damy
Cyprian Kamil Norwid
postać: Stary sługa reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
27 maja 1973 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Don Diego reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
20 stycznia 1974 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Monty reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 listopada 1974 |
Okapi
Grochowiak Stanisław
postać: Członek kapeli reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
23 stycznia 1975 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Maciejunio reżyseria: Brejdygant Stanisław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
12 kwietnia 1975 |
Księżniczka na opak wywrócona
Pedro Calderon de la Barca
postać: Mayordomus reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 lutego 1982 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Doktor reżyseria: Cybulski Bohdan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
29 maja 1982 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Egeusz reżyseria: Szulczyński Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
20 marca 1983 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Stary chłop reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
17 kwietnia 1983 |
Krakowiacy i Górale
Bogusławski Wojciech
postać: Stary Góral reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
26 czerwca 1983 |
Zapomnieć o Herostratesie
Gorin Grigorij
postać: Mieszczanin reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
22 stycznia 1984 |
Słowik
Bryll Ernest
postać: Rybak I reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
1 grudnia 1984 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
postać: Gość reżyseria: Błeszyński Jan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
19 marca 1985 |
Kajus Cezar Kaligula
Karol Hubert Rostworowski
postać: Lucius Vitellius reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
8 listopada 1985 |
Dom, który zbudował Jonathan Swift
Grigorij Gorin
postać: Biskup reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
8 listopada 1985 |
Dom, który zbudował Jonathan Swift
Grigorij Gorin
postać: Żałobnik reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
7 kwietnia 1986 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Starzec reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 marca 1987 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Ksiądz reżyseria: Maryański Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 marca 1987 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Pierwszy z ludu reżyseria: Maryański Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
14 marca 1987 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Spiskowy reżyseria: Maryański Wojciech teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
15 listopada 1987 |
Trans-Atlantyk
Witold Gombrowicz
forma twórczości: role reżyseria: Pawłowski Andrzej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 czerwca 1988 |
Reformator
Mykoła Kulisz (Hurewycz)
postać: Gość w domu schadzek reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 czerwca 1988 |
Reformator
Mykoła Kulisz (Hurewycz)
postać: Sąsiad reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
4 czerwca 1988 |
Reformator
Mykoła Kulisz (Hurewycz)
forma twórczości: role reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
28 października 1989 |
Chłopcy
Stanisław Grochowiak
postać: Kapuśniak reżyseria: Korwin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
8 kwietnia 1990 |
Akropolis
Stanisław Wyspiański
postać: Sługa Labana reżyseria: Szczykno Szczepan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
13 października 1990 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Kierdelion reżyseria: Szczykno Szczepan teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
20 stycznia 1991 |
Biesiada polska
Witold Gombrowicz
postać: Restaurator, "Kucharz Filip", "Stary Franciszek" reżyseria: Cirin Maciej teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
9 marca 1991 |
Leonce i Lena
Georg Büchner
postać: Król Piotr reżyseria: Sierosławska Barbara teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
1 lutego 1992 |
Wszyscy święci
Jarosław Grządzielski
postać: Wacek reżyseria: Grządzielski Jarosław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|