teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Jan Kulczycki

aktor

Kariera radiowa

Patron dla bocznej ulicy

Jerzy Wawrzak
forma twórczości:role 
postać: Trzeci
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-04-21

En-Te-U

Marek Domański
forma twórczości:role 
postać: Robotnik Zawadko
reżyseria:Kłosowski Roman
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-05-01

W burzy. Spotkanie (część 4)

Władysław Terlecki
forma twórczości:role 
postać: Woźnica
reżyseria:Lesiewicz Witold
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1974-11-17

Niespodzianka

Karol Hubert Rostworowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Świderski Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975

O człowieku, który nie chciał odkryć Ameryki (odcinek 10-ostatni)

Bronisław Wiernik
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Wiernik Bronisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-02-23

Lato w Nohant

Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Jan
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-02-25

Mój przyjaciel Zygmunt (część 1)

Jerzy Grzymkowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-03-04

Mój przyjaciel Zygmunt (część 2)

Jerzy Grzymkowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-03-11

Mój przyjaciel Zygmunt (część 3)

Jerzy Grzymkowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-03-18

Żołnierski zegarek

Borys Gołubiew
forma twórczości:role 
postać: Szkielet
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-04-13

Spotkanie autorskie

Alojzy Sroga
forma twórczości:role 
postać: Żołnierz
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-05-01

Kobieta, którą kochamy

Krystyna Bronżewska
forma twórczości:role 
postać: Chłopak z autoserwisu
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-11-15

Trio

Andrzej Mularczyk
forma twórczości:role 
postać: Bęben-Młodzik
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-11-23

Wielkie wygrane (odcinek 1)

Julio Cortazar
forma twórczości:role 
postać: Lucio
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-12-22

Wielkie wygrane (odcinek 2)

Julio Cortazar
forma twórczości:role 
postać: Lucio
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-12-24

Betlejem polskie

Lucjan Rydel
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kajzar Helmut
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-12-25

Wielkie wygrane (odcinek 3)

Julio Cortazar
forma twórczości:role 
postać: Lucio
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-12-26

Wielkie wygrane (odcinek 4)

Julio Cortazar
forma twórczości:role 
postać: Lucio
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-12-29

Wielkie wygrane (odcinek 5)

Julio Cortazar
forma twórczości:role 
postać: Lucio
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1975-12-31

Siedem milionów dolarów

Robert Arthur
forma twórczości:role 
postać: George Cook
reżyseria:Komarnicki Lech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976

Wielkie wygrane (odcinek 6)

Julio Cortazar
forma twórczości:role 
postać: Lucio
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-01-02

Wielkie wygrane (odcinek 7)

Julio Cortazar
forma twórczości:role 
postać: Lucio
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-01-05

Wielkie wygrane (odcinek 9)

Julio Cortazar
forma twórczości:role 
postać: Lucio
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-01-09

Zupa wronia

Endre Illés
forma twórczości:role 
postać: Imre
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-01-12

Wielkie wygrane (odcinek 14)

Julio Cortazar
forma twórczości:role 
postać: Lucio
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-01-21

Wielkie wygrane (odcinek 13)

Julio Cortazar
forma twórczości:role 
postać: Lucio
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-01-23

Wielkie wygrane (odcinek 15)

Julio Cortazar
forma twórczości:role 
postać: Lucio
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-01-23

Osioł i słońce w metamorfozie

Tytus Czyżewski
forma twórczości:role 
postać: Osioł/ Eutreprener/ Napoleon
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-03-07

Zawsze będę poetą

Zygmunt Krasiński
forma twórczości:role 
postać: Chlustin
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1976-10-27

Leśnik

Maria Kuncewiczowa
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Byrski Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-02-16

Oboki i chmury

Stanisław Kowalewski
forma twórczości:role 
postać: Chłop
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-05-04

Sława i chwała (odcinek 25)

Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Bronek Złoty
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-08-15

Sława i chwała (odcinek 27)

Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Bronek Złoty
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-08-19

Pierwsze porywy (odcinek 7)

Konstantin Fiedin
forma twórczości:role 
postać: Robotnik
reżyseria:Grotowska Stanisława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-09-14

Jak Pęksa z Gąsienicom starościne w zakopiańskim potoku wykompali

Stanisław Nędza-Kubiniec
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Szczepkowski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1977-11-09

Z Antwerpii do Bilbao

Stefan Kubicki
forma twórczości:role 
postać: Francois
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-09-10

Nóż na gardle

Jarosław Abramow-Newerly
forma twórczości:role 
postać: Syn
reżyseria:Łapicki Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-11-05

O ziemię skąd nasz ród (odcinek 1)

Marek Tadeusz Nowakowski, Jerzy Uśpieński
forma twórczości:role 
postać: Przybysz
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-12-17

Laus feminae (odcinek 6)

Jerzy Żuławski
forma twórczości:role 
postać: Makuch
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1978-12-25

Laus feminae (odcinek 13 - ostatni)

Jerzy Żuławski
forma twórczości:role 
postać: Makuch
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-01-10

Medaliony

Zofia Nałkowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-04-26

Gra

Krzysztof Dmitriuk, Romuald Karaś
forma twórczości:role 
postać: Zygmunt Gorzel
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-05-06

Syzyf

Zbigniew Jerzyna
forma twórczości:role 
postać: Tajniak
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-06-18

Ta wieś Mogiła

Jerzy Broszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Miętus
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-07-21

Ptasi gościniec (odcinek 7)

Halina Auderska
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-09-14

Ptasi gościniec (odcinek 8)

Halina Auderska
forma twórczości:role 
postać: Żołnierz
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-09-17

Jest mi lekko

Andrzej Mularczyk
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Dąbrowski Zdzisław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-09-29

Jutta albo dzieci z Damutz

Helmut Bez
forma twórczości:role 
postać: Uwe
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-10-06

Pochwycić tamte dni

Mirosław Prandota
forma twórczości:role 
postać: Dzwon
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-11-14

Gloria (odcinek 1)

Krzysztof Nowiński, Krzysztof Szwed
forma twórczości:role 
postać: Bordoń
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-02

Gloria (odcinek 4)

Krzysztof Nowiński, Krzysztof Szwed
forma twórczości:role 
postać: Bordoń
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-09

Gloria (odcinek 6)

Krzysztof Nowiński, Krzysztof Szwed
forma twórczości:role 
postać: Bordoń
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-16

Siedem nocy

Stefan Kubicki
forma twórczości:role 
postać: Podchorąży
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-21

Gloria (odcinek 7)

Krzysztof Nowiński, Krzysztof Szwed
forma twórczości:role 
postać: Bordoń
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-23

Gloria (odcinek 8)

Krzysztof Nowiński, Krzysztof Szwed
forma twórczości:role 
postać: Bordoń
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-23

Gloria (odcinek 10-ostatni)

Krzysztof Nowiński, Krzysztof Szwed
forma twórczości:role 
postać: Bordoń
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1979-12-30

III Rzesza pod bombami (część 1 - "Powietrzny odwet")

Jerzy Bilewicz
forma twórczości:role 
postać: Sierżant
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-02-08

Uczta Baltazara (Odcinek 6)

Tadeusz Breza
forma twórczości:role 
postać: Chłop
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-02-08

Komediantka

Władysław Reymont
forma twórczości:role 
postać: Grzesikiewicz
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-02-29

Nowy Don Kichot

Aleksander Fredro
forma twórczości:role 
postać: Michał
reżyseria:Rakowiecki Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-04-06

Ludzie stamtąd

Maria Dąbrowska
forma twórczości:role 
postać: Słupecki
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-04-13

Ścianki

Jerzy Sulima-Kamiński
forma twórczości:role 
postać: Władzio
reżyseria:Opałek Wiesław
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-04-13

Hałdy

Stanisław Bieniasz
forma twórczości:role 
postać: Mojza
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-06-25

Rzeczywistość (odcinek 3)

Jerzy Putrament
forma twórczości:role 
postać: Jasnowłosy
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-07-16

Małodobry

Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
forma twórczości:role 
postać: Niedorozwinięty
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-08-13

Latawce

Andrzej W. Pastuszek
forma twórczości:role 
postać: Chłopak
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-09-24

Stąd do wieczności (odcinek 11)

James Jones
forma twórczości:role 
postać: Żandarm 1
reżyseria:Zembaty Maciej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-12-17

Stąd do wieczności (odcinek 12)

James Jones
forma twórczości:role 
postać: Sierżant Archer
reżyseria:Zembaty Maciej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-12-19

Grenadier z prawego flanku - rzecz o Adamie Mickiewiczu

Zofia Orszulska
forma twórczości:role 
postać: Żegota
reżyseria:Rakowiecka Zofia
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1980-12-25

Krwawy młyn

Karol Gjellerup
forma twórczości:role 
postać: Chrystian
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-01-31

Rzesza pod bombami. Powietrzny odwet (Odcinek 1)

Jerzy Bilewicz
forma twórczości:role 
postać: Sierżant
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-02-08

Lelewel

Stanisław Wyspiański
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-04-19

Gehenna (odcinek 3)

Helena Mniszkówna
forma twórczości:role 
postać: Hawryłko
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-04-22

Poetka i malarz. Modigliani w Bateau - Lavoir (część I)

Grażyna Gronczewska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Owidzki Juliusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-04-26

Zaraza

Marcin Wolski
forma twórczości:role 
postać: Mieszczanin/Kowal
reżyseria:Zembaty Maciej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-06-06

Od Olszynki Grochowskiej do Gettysburga (odcinek 3)

Wiesław Feliks Fijałkowski, Marek Tadeusz Nowakowski
forma twórczości:role 
postać: Radzimiński
reżyseria:Nowakowski Marek Tadeusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-07-19

Miałbym taki piękny pogrzeb

Edward Kupiszewski
forma twórczości:role 
postać: Młodszy
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-08-23

Ariadna, córka Minosa (odcinek 3)

Halina Malińska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Wachowiak Maria
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-08-30

Ołtarz wzniesiony sobie

Ireneusz Iredyński
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-09-06

Bitwa nad Bzurą

Piotr Białek, Wojciech Maciejewski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-09-20

Skarb

Leopold Staff
forma twórczości:role 
postać: Mężczyzna II
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-11-08

Człowiek z głuchej nocy

Joseph Conrad Korzeniowski
forma twórczości:role 
postać: Necator
reżyseria:Markuszewski Jerzy
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1981-12-06

Komu bije dzwon (odcinek 9)

Ernest Hemingway
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-01-11

Komu bije dzwon (odcinek 15)

Ernest Hemingway
forma twórczości:role 
postać: Eladio
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-01-25

Ekspres nad morze

Krzysztof Choiński
forma twórczości:role 
postać: Pierwszy
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1984-11-14

Młyn nad Kamionną

Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Kolejarz
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-02-24

Beatrycze

Dante Alighieri
forma twórczości:role 
postać: Diabeł
reżyseria:Maciejewski Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-04-07

Pieśń o Nalu i Damajanti

Anonim
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kopalko Zbigniew
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1985-10-03

Wyprowadzenie z raju

Andrzej Mularczyk
forma twórczości:role 
postać: Młodziak
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1987-10-25

O młynku, który nawarzył piwa

Gwyn Jones
forma twórczości:role 
postać: Diasek
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1988-06-12

Sekstet w pałacu ślubów

Zofia Posmysz-Piasecka
forma twórczości:role 
postać: Ojciec panny młodej
reżyseria:Bałazy Dobrosława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1989-02-19

Gaz skazańców

Raymond Chandler
forma twórczości:role 
postać:
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-02-21

Renta

Bogdan Loebl
forma twórczości:role 
postać: Henek
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-04-20

Odznaczenia i rehabilitacje

Tadeusz Patulski
forma twórczości:role 
postać: Cywil
reżyseria:Pruski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-05-04

Szczęśliwe wydarzenie

Sławomir Mrożek
forma twórczości:role 
postać: Niemowlę
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-06-10

Mag (odcinek 15)

John Fowles
forma twórczości:role 
postać: Oberżysta
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1990-10-03

O przepięknej Hannie (część 1)

Maria Kędziorzyna
forma twórczości:role 
postać: Król
reżyseria:Bałazy Dobrosława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991-01-01

Metamorfozy albo Złoty osioł (odcinek 4)

Lucjusz Apulejusz
forma twórczości:role 
postać: Pasterz I
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1991-02-22

Dialog o Zmartwychwstaniu Pańskim

Wacław Potocki
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Jagła Danuta
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-04-02

Dole i niedole dzielnego żołnierza Szwejka (odcinek 23)

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać: Ordynans Baloun
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-04-21

Dole i niedole dzielnego żołnierza Szwejka (odcinek 27)

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać: Ordynans Baloun
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-04-28

Dole i niedole dzielnego żołnierza Szwejka (odcinek 30)

Jaroslav Hašek
forma twórczości:role 
postać: Ordynans Baloun
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-05-04

Atrakcyjna nieznajoma

Bogdan Loebl
forma twórczości:role 
postać: Chłopiec 1
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-10-06

Wróżki

Iwona Malinowska
forma twórczości:role 
postać: Szewc
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1994-12-26

Huragan (odcinek 4)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Jan Dziewanowski
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-04-12

Huragan (odcinek 5)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Jan Dziewanowski
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-04-13

Huragan (odcinek 6)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Jan Dziewanowski
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-04-18

Huragan (odcinek 7)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Jan Dziewanowski
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-04-19

Huragan (odcinek 8)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Jan Dziewanowski
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-04-20

Huragan (odcinek 21)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-05-16

Huragan (odcinek 30)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Masłowski
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-06-01

Lila w dolinie (część 2)

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-06-11

Lilia w dolinie (część 3)

Honore de Balzac
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Kulesza Marek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-06-18

Huragan (odcinek 45)

Wacław Gąsiorowski
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-06-29

Sinfonia Polonia, czyli Dracca alla Polacca

Marian Grześczak
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1995-12-01

Na polu chwały (odcinek 19)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-07-08

Ogniem i mieczem (odcinek 68)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Łoboda
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1996-09-30

Piękne wzruszenia

Roman Śliwonik
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1997-04-14

Przepraszamy za usterki

Maciej Tomasz Trojanowski
forma twórczości:role 
postać: Pan Kaziu
reżyseria:Pietrzykowski Sławomir
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1997-07-19

Noc wigilijna

Mikołaj Gogol
forma twórczości:role 
postać: Paciuk
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1997-12-20

Koczowisko

Tomasz Łubieński
forma twórczości:role 
postać: Manierus
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-06-20

Krzyżacy (odcinek 10)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Polak
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-10-23

Krzyżacy (odcinek 13)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Chłop
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-10-28

Krzyżacy (odcinek 14)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-10-29

Krzyżacy (odcinek 15)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-10-30

Ludzie bezdomni (odcinek 8)

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać: Furman
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-12-04

Ludzie bezdomni (odcinek 16)

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać: Konduktor
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-12-16

Ludzie bezdomni (odcinek 23)

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać: Górnik
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1998-12-29

Faraon (odcinek 2)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1999-01-07

Faraon (odcinek 19)

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Chłop
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1999-02-01

Sen srebrny Salomei (część 1)

Juliusz Słowacki
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1999-04-03

Sen srebrny Salomei (Część 2)

Juliusz Słowacki
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:1999-04-04

Popioły (odcinek 29)

Stefan Żeromski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2000-03-16

Potop (odcinek 5)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2001-10-26

Potop (odcinek 6)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2001-10-29

Potop (odcinek 12)

Henryk Sienkiewicz
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zakrzewski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2001-11-07

Granica (odcinek 8)

Zofia Nałkowska
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Markiewicz Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2002-01-11

Alchemik

Paulo Coelho
forma twórczości:role 
postać: Głos 2
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2002-02-09

Z dala od hałaśliwego tłumu (odcinek 1)

Thomas Hardy
forma twórczości:role 
postać: Pennyways
reżyseria:Markiewicz Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2002-03-03

Z dala od fałaśliwego tłumu (odcinek 2)

Thomas Hardy
forma twórczości:role 
postać: Pennyways
reżyseria:Markiewicz Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2002-03-10

Czekan

Marcin Wolski
forma twórczości:role 
postać: Błażej
reżyseria:Markiewicz Wojciech
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2003-02-16

Sława i chwała (odcinek 10)

Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości:role 
postać: Chłop
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2003-03-14

Przygody Don Kichota (odcinek 32)

Miguel de Cervantes
forma twórczości:role 
postać: Kmieć
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2003-06-17

Konfetti

Jan Tulik
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2004-03-08

Banał

Piotr Müldner-Nieckowski
forma twórczości:role 
postać: Agent 1
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2004-03-14

Rycerz

Ewa Kuczkowska
forma twórczości:role 
postać: Myśliwy
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2004-03-22

Spowiedź

Andrzej Piszczatowski
forma twórczości:role 
postać: Policjant II
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2004-04-09

W domu Sary

Stefan Grabiński
forma twórczości:role 
postać: Głos II
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2004-05-07

Biali bracia

Michał Choromański
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2004-06-19

Dziwna historia

Bolesław Prus
forma twórczości:role 
postać: Tragarz I
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2004-09-24

Jądro ciemności

Joseph Conrad Korzeniowski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zaleski Krzysztof
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2004-10-16

Hotel pod kratą

Henryk Bardijewski
forma twórczości:role 
postać: Kelner
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2004-11-29

Paragraf 22 (odcinek 3)

Joseph Heller
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2005-03-16

Paragraf 22 (odcinek 14)

Joseph Heller
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2005-04-12

Paragraf 22 (odcinek 15)

Joseph Heller
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2005-04-13

Paragraf 22 (odcinek 28)

Joseph Heller
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2005-05-02

Duch Atlantydy

Jarosław Abramow-Newerly
forma twórczości:role 
postać: Franek Fortuna
reżyseria:Modestowicz Waldemar
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2005-10-28

Drzazga

Grzegorz Walczak
forma twórczości:role 
postać: Podróżny 1
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2005-12-23

Pasieka

Jerzy Janusz Fąfara
forma twórczości:role 
postać: Gospodarz I
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2006-03-03

La musica

Karol Horak
forma twórczości:role 
postać: Pierwszy
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2006-04-28

Sztuka, sztuka

Piotr Bies
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2006-05-19

Arlekin-Mahomet albo taradajka latająca

Franciszek Zabłocki
forma twórczości:role 
postać: Rycerz
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2006-06-15

Przysięga

Leonid Andrejew
forma twórczości:role 
postać: Głos 2
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2006-10-18

Brat naszego Boga

Karol Wojtyła - Jan Paweł II
forma twórczości:role 
postać: Bezdomny
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2007-04-02

Dar ojca

Adam Wojtyszko
forma twórczości:role 
postać: Głos
reżyseria:Wojtyszko Maciej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2007-05-07

Wojna wygrana, Polska przegrana

Krzysztof Zaleski
forma twórczości:role 
postać:
reżyseria:Zaleski Krzysztof
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2007-05-08

Bojkot

Kazimierz Braun
forma twórczości:role 
postać: Naczelnik więzienia
reżyseria:Piszczatowski Andrzej
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2007-05-11

Nowy wspaniały świat (część 3 - "Potwory")

Jan Warenycia
forma twórczości:role 
postać: Potwór
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2007-06-20

Rewolwer

Aleksander Fredro
forma twórczości:role 
postać: Żandarm
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2008-03-23

Afi dziwi się światu

Mariusz Niemycki
forma twórczości:role 
postać: Sołtys
reżyseria:Bałazy Dobrosława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2008-11-29

Skąd się biorą duchy?

Marcin Pałasz
forma twórczości:role 
postać: Braciak
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2008-12-27

Superpies i Połówka

Wojciech Letki
forma twórczości:role 
postać: Konduktor
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2009-01-03

Cmentarze

Marek Hłasko
forma twórczości:role 
postać: Jabłonka
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2009-06-20

Zbrodnia i kara

Michaił Zoszczenko
forma twórczości:role 
postać: Czerwonoarmista
reżyseria:Bałazy Dobrosława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2010-02-17

Ręczna robota (odcinek 33)

Ryszard Ćwirlej
forma twórczości:role 
postać: Lutek
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2011-04-13

Ręczna robota (odcinek 58)

Ryszard Ćwirlej
forma twórczości:role 
postać: Czerek Kamiński
reżyseria:Kukuła Janusz
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2011-05-18

Mizantrop

Molière
forma twórczości:role 
postać: Woźny
reżyseria:Wieczur-Bluszcz Anna
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2011-05-29

Miarka za miarkę

William Shakespeare
forma twórczości:role 
postać: Obskursyn
reżyseria:Rozen Henryk
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2012-12-25

Papkin

Ryszard Marek Groński
forma twórczości:role 
postać: Murarz 2
reżyseria:Bałazy Dobrosława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2013-01-05

O czym szumią muszle

Liliana Bardijewska
forma twórczości:role 
postać: Król Neptun
reżyseria:Bałazy Dobrosława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2013-06-09

Pierścionek z krwawnikiem

Jan Warenycia
forma twórczości:role 
postać: Zbój 3/Kuchcik
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2013-06-23

Bura Gbura

Danuta Parlak
forma twórczości:role 
postać: Król Henryk
reżyseria:Bałazy Dobrosława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2013-09-15

Drzewo życia

Leszek Zduń
forma twórczości:role 
postać: Dziadek
reżyseria:Zduń Leszek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2013-11-24

Domowa akademia

Leszek Zduń
forma twórczości:role 
postać: Król Dobromir
reżyseria:Zduń Leszek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2014-02-23

Odyseja Xięcia

Darek Błaszczyk, Iwona Rusek
forma twórczości:role 
postać: Gospodarz
reżyseria:Błaszczyk Darek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2014-08-01

Listonosz zawsze dzwoni dwa razy

James M. Cain
forma twórczości:role 
postać: Gliniarz III
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2015-02-08

Nic w ogrodzie

Danuta Parlak
forma twórczości:role 
postać: Bracia Ropuchowie 1
reżyseria:Bałazy Dobrosława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2015-09-27

Niewiarygodne przygody Altusa Grajka. Altus Grajek i Róża wiatrów

Rych Dziewulski, Natasza Kielak
forma twórczości:role 
postać: Młynarz
reżyseria:Bałazy Dobrosława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2016-11-05

Tysiąc róż

Magda Rem
forma twórczości:role 
postać: Listonoasz/ Mężczyzna
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2017-02-26

Zagubiony prosiaczek

Štefan Adamik
forma twórczości:role 
postać: Tatuś Prosiaczka
reżyseria:Bałazy Dobrosława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2017-04-29

Filip

Justyna Ścibor
forma twórczości:role 
postać: Dozorca
reżyseria:Raginis Jacek
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2017-05-27

Zima

Władysław Reymont
forma twórczości:role 
postać: Chłop 2
reżyseria:Warenycia Jan
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2018-01-27

Dzwon

Sebastian Reńca
forma twórczości:role 
postać: Szwarc
reżyseria:Bałazy Dobrosława
teatr:Teatr Polskiego Radia
data premiery:2018-03-31

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.