teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Zbigniew Macias

Nagrody

1.

nagroda:Złota Maska (Łódź) za rolę Don Kichota w "Człowieku z La Manchy" w Teatrze Muzycznym w Łodzi
rok otrzymania:1998

2.

nagroda:Łódź - nagroda marszałka województwa łódzkiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru
rok otrzymania:2002

3.

nagroda:Gdynia - Festiwal Teatrów Muzycznych - Nagroda Publiczności za rolę Błędnego Rycerza w musicalu Leigha "Człowiek z La Manchy" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego w Teatrze Muzycznym w Łodzi
rok otrzymania:2008

4.

nagroda:Warszawa - Nagroda "Arion"
rok otrzymania:2012

5.

nagroda:Otrębusy - Teatralna Nagroda Muzyczna im. Jana Kiepury dla najlepszego reżysera za inscenizacje rock-opery "Jesus Christ Superstar"
rok otrzymania:2015

6.

nagroda:Łódź - Tytuł Człowiek Roku 2017 w plebiscycie Dziennika Łódzkiego
rok otrzymania:2018

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.