teatralna | filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Marek Mokrowiecki

dyrektor naczelny i artystyczny, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego Płock

Nagrody

1.

nagroda:Szczecin - XIII OPZTMF - nagroda jury za inscenizowanie poezji w przedstawieniu "Sergiusz Jesienin" oraz nagroda Marii Bechczyc-Rudnickiej za wprowadzenie na scenę pisarza współczesnego: Marek Nowakowski "Kiedy ranne wstają zorze"
rok otrzymania:1978

2.

nagroda:Szczecin - XVI OPZTMF - Wielka Nagroda Publiczności i nagroda jury za spektakl "Wesele raz jeszcze" Marka Nowakowskiego (Bielsko-Biała), wspólnie z Karolem Suszką.
rok otrzymania:1981

3.

nagroda:Złota Maska (Katowice)
rok otrzymania:1983

4.

nagroda:Toruń - Festiwal Teatrów Jednego Aktora - nagroda za monodram "Sposób na życie" wg tekstów Zbigniewa Herberta i Bohumila Hrabala
rok otrzymania:1984

5.

nagroda:Bydgoszcz - Dyplom Honorowy "Dziennika Wieczornego" za reżyserię "Jeremiasza" w Teatrze Polskim w Bydgoszczy
rok otrzymania:1984

6.

nagroda:Szczecin - XXI OPTMF - nagroda jury II stopnia za przedstawienie "Rycerze" Arystofanesa w Teatrze Polskim w Bydgoszczy
rok otrzymania:1986

7.

nagroda:Złota Maska "Wieczoru Bydgoskiego"
rok otrzymania:1986

8.

nagroda:Płock - Srebrna Maska Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru za scenariusz i reżyserię widowiska "Komedianci w Płocku"
rok otrzymania:2000

9.

nagroda:Płock - Nagroda Niepełnosprawnych "Jesteś przyjacielem" - za pomoc, uśmiech i ciepłą dłoń Teatrowi Integracyjnemu
rok otrzymania:2006

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.