26 lipca 1961 |
Zamek w Szwecji
Sagan Francoise
postać: Fryderyk reżyseria: Łapicki ANdrzej teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
6 stycznia 1962 |
Kariera Artura Ui
Bertolt Brecht
postać: Członek obstawy reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
6 stycznia 1962 |
Kariera Artura Ui
Bertolt Brecht
postać: Lekarz reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
22 lutego 1963 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Rode reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
9 października 1963 |
Krakowiacy i górale
Bogusławski Wojciech
postać: Paweł reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
19 października 1963 |
Świętoszek
Molière
postać: Walery reżyseria: Szczęk Jacek teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
7 marca 1964 |
Straszny dworek
Janusz Minkiewicz
postać: Edmund reżyseria: Ziobrowski Mieczysław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
15 października 1964 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Sylwiusz reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 października 1965 |
Nieboska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Rzeźnik reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
17 grudnia 1965 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Pachoł trzech króli reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
17 grudnia 1965 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Grześ reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
17 grudnia 1965 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Archanioł Michał reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
5 maja 1966 |
Mizantrop
Molière
postać: Klitander reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 stycznia 1967 |
Żółta szlafmyca
Franciszek Zabłocki
postać: Sieciech (gościnnie) reżyseria: Bonacka Ewa teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
11 marca 1967 |
Sceneria zimowa
Maxwell Anderson
postać: Carr reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 lipca 1967 |
Cymbelin
William Shakespeare
postać: Francuz reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
5 listopada 1967 |
Droga przez mękę
Aleksiej Tołstoj
postać: Żyrow reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
28 stycznia 1968 |
Fanszetka z szałamają
Wojciech Bogusławski
postać: Komisarz policyjny reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
5 maja 1968 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Kupiec reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
5 maja 1968 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Żandarm reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
31 sierpnia 1969 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Służga królewski reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
20 grudnia 1969 |
Ucieczka z wielkich bulwarów
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Chłopak reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
15 listopada 1970 |
Ćwierć za kominem
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Dziewoński Edward teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
15 listopada 1970 |
Ćwierć za kominem
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Dziewoński Edward teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
19 czerwca 1984 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Peleryniarz reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
19 czerwca 1984 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Elegant reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
19 czerwca 1984 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Pan reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
19 czerwca 1984 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
postać: Młody pan reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
29 marca 1987 |
Montserrat
Emmanuel Robles
postać: Juan Salcedo Alvarez reżyseria: Adamczyk Wojciech teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
5 grudnia 1987 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Curtis reżyseria: Jagła Danuta teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
20 marca 1988 |
Pierścień i róża, czyli historia Lulejki i Bulby
William Makepeace Thackeray
postać: Kamerdyner August reżyseria: Grochoczyński Tomasz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
18 czerwca 1988 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Jonatan Peachum reżyseria: Kaczkowski Włodzimierz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
11 listopada 1988 |
Żelazne kwiaty
Bohdan Urbankowski
postać: Naczelnik Ochrany Zawarzin reżyseria: Sobociński Grzegorz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
4 kwietnia 1989 |
Samobójca
Nikołaj Erdman
postać: Aristarch Dominikowicz Grand-Skubik reżyseria: Adamczyk Wojciech teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
10 grudnia 1989 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Dyndalski reżyseria: Grochoczyński Tomasz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
7 stycznia 1990 |
Tajemnica Liczyrzepy
Berowska Marta
postać: Strażnik I reżyseria: Hamerszmit Janusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
18 lutego 1990 |
Między wójtem i plebanem
Guareschi Jan
postać: Mieszkaniec wioski reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
30 września 1990 |
Bóg
Woody Allen
postać: Aktor reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
27 kwietnia 1991 |
Jeremiasz
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Ojciec Piotr reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
10 listopada 1991 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Pigwa reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
10 listopada 1991 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Prolog reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
12 stycznia 1992 |
Calineczka
Maciej Staropolski
postać: Szerszeń, Tukan reżyseria: Walden Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
23 lutego 1992 |
Rycerze
Arystofanes
postać: Paflagon (Kleon) reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
29 marca 1992 |
Nasze miasto
Thornton Wilder
postać: Redaktor Webb reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
11 listopada 1992 |
Dziady (fragmenty)
Adam Mickiewicz
postać: Ks.Piotr reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
11 listopada 1992 |
Dziady (fragmenty)
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
10 października 1993 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Ojciec reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
5 grudnia 1993 |
Czarodziejskie krzesiwo
Krystyna Wodnicka
forma twórczości: role reżyseria: Hamerszmit Janusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
6 marca 1994 |
Sobowtór
Dejczer Stanisław
postać: On 2 reżyseria: Mikołajczak Stefan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
9 października 1994 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Pustelnik reżyseria: Walden Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
11 grudnia 1994 |
Kopciuszek
Ludwik Świeżawski
postać: Król reżyseria: Szaciłowski Stefan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
26 marca 1995 |
Nie było nas,był las
Skotnicki Jan
postać: Ksiądz,Ambasador Niemiec reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
24 listopada 1995 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Kasper reżyseria: Grochoczyński Tomasz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
24 listopada 1995 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Grochoczyński Tomasz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
14 stycznia 1996 |
Królowa Śniegu
Hans Christian Andersen
postać: Kominiarz, Mistrz ceremonii reżyseria: Stępniak Jerzy teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
30 marca 1996 |
Mayday
Ray Cooney
postać: Inspektor Troughton reżyseria: Hamerszmit Janusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
12 maja 1996 |
Dulska
Gabriela Zapolska
postać: Pan Dulski reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
10 listopada 1996 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Nauczyciel reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
8 grudnia 1996 |
Złota Kaczka
Mirosław Łebkowski, Stanisław Werner
postać: Dukat reżyseria: Hass Zbigniew Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
22 marca 1997 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Major reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
7 września 1997 |
Okno na parlament
Ray Cooney
postać: Richard Willey reżyseria: Pokora Wojciech teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
22 lutego 1998 |
Dyjalogi o Narodzeniu i Zmartwychwstaniu Pańskim
Wacław Potocki
postać: Kat reżyseria: Kijański Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
29 marca 1998 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
William Shakespeare
postać: Pobieżny reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
17 października 1998 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
postać: Sędzia reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
28 listopada 1998 |
Dialogus de Passione abo Żałosna tragedyja o Męce Jezusa
Anonim
postać: Cireneus (gościnnie) reżyseria: Dejmek Kazimierz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
30 kwietnia 1999 |
Wszystko w rodzinie
Ray Cooney
postać: Dr Dawid Mortimore reżyseria: Pokora Wojciech teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
10 października 1999 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Rejent Milczek reżyseria: Grochoczyński Tomasz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
10 października 1999 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Grochoczyński Tomasz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
5 grudnia 1999 |
Cudowna lampa Alladyna
Anonim
postać: Duch Złoty reżyseria: Rudzki Wiesław teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
4 czerwca 2000 |
Millenium
Widowisko plenerowe
forma twórczości: role reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
1 października 2000 |
Ptak
Szaniawski Jerzy
postać: Sebastian reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
5 grudnia 2000 |
Hej na smoka
Władysław Jarema, Juliusz Wolski
postać: Król reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
26 stycznia 2001 |
Na czworakach
Tadeusz Różewicz
postać: I Pan (gościnnie) reżyseria: Kutz Kazimierz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
31 marca 2001 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Ojciec reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
31 marca 2001 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Wernyhora reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
16 września 2001 |
Szatan z siódmej klasy
Kornel Makuszyński
postać: Paweł Gąsowski reżyseria: Kokotek Bogdan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
10 listopada 2001 |
Jaś i Małgosia
Jakub i Wilhelm Grimm
postać: Dziadek reżyseria: Szaciłowski Stefan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
18 kwietnia 2002 |
Kot w butach
Brzechwa Jan
postać: Król reżyseria: Walden Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
28 września 2002 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Gehenna, Dozorca, Szlachcic reżyseria: Zaikauskas Linas Marijus teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
3 kwietnia 2004 |
O co biega?
King Philip
postać: Wielebny Arthur Humphrey reżyseria: Perepeczko Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
12 grudnia 2004 |
Czarodziejskie krzesiwo
Krystyna Wodnicka
postać: Pies Śpioch reżyseria: Szaciłowski Stefan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
14 kwietnia 2005 |
Rewizor
Gogol Mikołaj
postać: Piotr Iwanowicz Bobczyński reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
3 grudnia 2005 |
Calineczka
Maciej Staropolski
postać: Kretowski reżyseria: Hass Zbigniew Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
9 grudnia 2006 |
Trzynasty dwunasty
Przybylska Wendt Grażyna
postać: Ksiądz reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
18 grudnia 2006 |
Śpiąca królewna
Grey Artur
postać: Król reżyseria: Szaciłowski Stefan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
2 lutego 2008 |
Operetka
Witold Gombrowicz
postać: Proboszcz reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
10 maja 2008 |
Obywatel M. - historyja
Maciej Kowalewski
postać: Ksiądz reżyseria: Kowalewski Maciej teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
28 marca 2009 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Pantalon reżyseria: Matuszewski Waldemar teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
7 czerwca 2009 |
Władysław Herman i dwór jego
Marek Mokrowiecki
postać: Biskup Stefan reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
18 listopada 2010 |
Bestia i Piękna, czyli baśń raz jeszcze opowiedziana
Stanisław Grochowiak
postać: Wartownik reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
9 września 2011 |
Mieszczanin szlachcicem
Molière
postać: Krawiec reżyseria: Lesień Zbigniew teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
25 marca 2012 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
postać: Stary marynarz reżyseria: Kowalewski Maciej teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
20 października 2012 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Pierwszy aktor (Król) reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
22 stycznia 2013 |
Płonące cyfry 1863
Bohdan Urbankowski
postać: Generał Semeka reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
13 kwietnia 2013 |
Calineczka
Maciej Staropolski
postać: Ptak reżyseria: Hass Zbigniew Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
1 lutego 2014 |
Przedstawienie "Hamleta" we wsi Głucha Dolna
Ivo Brešan
postać: Chłop V reżyseria: Reszka Grzegorz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
30 marca 2014 |
Proces
Franz Kafka
postać: Wuj reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
12 kwietnia 2015 |
Wujaszek Wania
Antoni Czechow
postać: Jefim reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
21 maja 2015 |
Kot w butach
Cezary Żołyński
postać: Ojciec młynarz reżyseria: Żołyński Cezary teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
24 października 2015 |
Wyspa Hobsona
Stefan Themerson
forma twórczości: role reżyseria: Pogonowski Mariusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
3 kwietnia 2016 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Aktor z trupy wędrownej reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
3 kwietnia 2016 |
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
postać: Vincencjo reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
18 września 2016 |
Arszenik i stare koronki
Joseph Kesselring
postać: Gibbs reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
28 maja 2017 |
Kopciuszek
Jan Grabiecki
postać: Tetryk reżyseria: Szaciłowski Stefan teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
21 października 2017 |
Wróg ludu
Henrik Ibsen
forma twórczości: role reżyseria: Walden Andrzej teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
25 marca 2018 |
Myszy Natalii Mooshaber
Ladislav Fuks
postać: Starszy Pan reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
22 września 2018 |
Dziady część II i III (fragmenty)
Adam Mickiewicz
postać: Ksiądz Piotr reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|
6 października 2018 |
Gwiazdy rdzewieją na dnie Wisły
Bohdan Urbankowski
postać: Upiór Konstantego reżyseria: Mokrowiecki Marek teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Płock
|