teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Jacek Mąka

aktor, Teatr im. Stefana Żeromskiego Kielce

Nagrody

1.

nagroda:Płock - Srebrna Maska - doroczna nagroda Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru - za rolę Harpagona w "Skąpcu" Moliera w Teatrze Dramatycznym im.Jerzego Szaniawskiego w Płocku
rok otrzymania:2004

2.

nagroda:Płock - Srebrna Maska - nagroda Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru - za rolę Ojca w "Sklepach cynamonowych" wg Brunona Schulza w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku
rok otrzymania:2005

3.

nagroda:Płock - Srebrna Maska - nagroda Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru - za rolę Pana Jourdain w "Mieszczaninie szlachcicem" i za rolę Simona Willisa w "Kochankach nie z tej ziemi"
rok otrzymania:2012

4.

nagroda:Płock - Złota Maska Masek za monodram "Ostatnia taśma"
rok otrzymania:2014

5.

nagroda:Płock - Srebrna Maska - za rolę Izquierdo w "Montserrat"
rok otrzymania:2018

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.