20 listopada 1947 |
Powrót syna marnotrawnego
Roman Brandstaetter
postać: Strzelec, Żebrak reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
20 listopada 1947 |
Powrót syna marnotrawnego
Roman Brandstaetter
postać: Th.J.Harringh reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
31 grudnia 1947 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
postać: Kapral reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
3 czerwca 1948 |
Cement
Juliusz Wirski
postać: Posłaniec reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
31 grudnia 1948 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Literat reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
9 kwietnia 1949 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Urbaniak reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
10 czerwca 1949 |
Mickiewicz
Adam Mickiewicz
postać: Pielgrzym reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
29 lipca 1949 |
Traktor i dziewczyna
Tadeusz Kwiatkowski, Wilhelm Mach, Stefan Otwinowski
postać: Sołtys reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
22 października 1949 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Gefreiter reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
9 grudnia 1949 |
Lubow Jarowaja
Konstanty Treniew
postać: Oficer II reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
30 czerwca 1950 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Szlachcic I reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
30 czerwca 1950 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Strażnik reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
30 czerwca 1950 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Starzec reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
8 listopada 1950 |
Obcy cień
Simonow Konstanty
postać: Grzegorz Ryżow reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
1 lipca 1951 |
Alkad z Zalamei
Pedro Calderon de la Barca
postać: Pisarz gminny reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
18 kwietnia 1952 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
postać: Barthelemy reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
18 lipca 1952 |
Kruki
Henry Becque
postać: Dupuis reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
28 lutego 1953 |
Turcaret
Alain Rene Lesage
postać: Flamand reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
4 lipca 1953 |
Rozbity dzban
Heinrich von Kleist
postać: Bernard reżyseria: Babel Irena teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
31 października 1953 |
Domek z kart
Maria Koszyc, Emil Zegadłowicz
postać: Kobza reżyseria: Kaliszewski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
2 marca 1954 |
Chory z urojenia
Molière
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
2 marca 1954 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Doctor Tertius reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
17 października 1954 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Perełka reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 grudnia 1954 |
Kaukaskie kredowe koło
Bertolt Brecht
postać: Simon Chachawa reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
14 maja 1955 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Leszczyński Jerzy, Nowakowski Wacław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
14 maja 1955 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: role reżyseria: Leszczyński Jerzy, Nowakowski Wacław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 września 1955 |
Odwiedziny
Kruczkowski Leon
postać: Kłyś reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 listopada 1955 |
Pierwszy dzień święta
Nazim Hikmet
postać: Dżemal reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
22 lutego 1956 |
Złota kareta
Leonow Leonid
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
22 lutego 1956 |
Złota kareta
Leonow Leonid
postać: Bieriozkin reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
29 kwietnia 1956 |
Kordian
Słowacki Juliusz
postać: Diabeł; Pierwszy z ludu reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
17 lutego 1957 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Andrzej reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
17 lutego 1957 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Kapitan reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
28 listopada 1957 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Aktor reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
28 listopada 1957 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 marca 1958 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Policjant reżyseria: Zamkow-Słomczyńska Lidia teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
29 maja 1958 |
Popas króla jegomości
Adam Grzymała-Siedlecki
postać: Miecznik Kręgosławski reżyseria: Fabisiak Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
16 października 1958 |
Bal pożegnanych
Peter Zvon
postać: Hrabia Ryszard ze Świętej Amelii reżyseria: Rakovsky Tibor teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
16 grudnia 1958 |
Zbrodnia i kara
Dostojewski Fiodor
postać: Duszkin reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
25 kwietnia 1959 |
Cyrulik sewilski
Pierre A. Beaumarchais
postać: Alkad reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
25 kwietnia 1959 |
Cyrulik sewilski
Pierre A. Beaumarchais
postać: Żywiec reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
6 czerwca 1959 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Ksiński reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
11 października 1959 |
Sprytna wdówka
Goldoni Carlo
postać: Don Alvaro Di Castiglia reżyseria: Malicka Maria teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
27 lutego 1960 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Hieronim reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 kwietnia 1960 |
Życie Galileusza
Bertolt Brecht
postać: Sagredo reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
16 września 1960 |
Sławna historia o Troilusie i Kresydzie
William Shakespeare
postać: Agamemnon reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
17 grudnia 1960 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Benzek reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 kwietnia 1961 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Derwid reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
14 maja 1961 |
Mądremu biada
Gribojedow Aleksander
postać: Pułkownik Skałozub reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
16 listopada 1961 |
Zbójcy
Friedrich Schiller
postać: Ksiądz reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
17 lutego 1962 |
Elżbieta królowa Anglii
Ferdinand Bruckner
postać: Walsingham reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 marca 1962 |
Pożegnanie z Salomeą
Jerzy Zawieyski
postać: Kruk reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
25 maja 1962 |
Don Juan albo uczta z posągiem
Molière
postać: Pan Niedziela reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 czerwca 1962 |
Żałoba przystoi Elektrze
Eugene O'Neill
postać: Amos Ames reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 października 1962 |
Wesołe kobiety z Windsoru
Shakespeare William
postać: Płytek reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 stycznia 1963 |
Fantazy (Nowa Dejanira)
Juliusz Słowacki
postać: Wołdemar Hawryłowicz reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 lutego 1963 |
Improwizacja paryska
Jean Giraudoux
postać: Saint Ysles reżyseria: Biczycki Jan teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
5 czerwca 1963 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Obrzędnik, Kapral, Marszałek, Widmo pana reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 października 1963 |
Krakowiacy i Górale
Bogusławski Wojciech
postać: Wawrzyniec reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 grudnia 1963 |
Las
Aleksander Ostrowski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 grudnia 1963 |
Las
Aleksander Ostrowski
postać: Uar Bodajew reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 kwietnia 1964 |
Przychodzę opowiedzieć
Jerzy Broszkiewicz
postać: Lekarz I reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 lipca 1964 |
Urząd
Breza Tadeusz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 lipca 1964 |
Urząd
Breza Tadeusz
postać: Kardynał Ehrle;Sekretarz I reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 października 1964 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Fryderyk reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 stycznia 1965 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: PWST, Kraków
|
20 czerwca 1965 |
Dziejowa rola Pigwy
Jerzy Broszkiewicz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: PWST, Kraków
|
25 września 1965 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Walter "Karawaniarz" reżyseria: Zamkow-Słomczyńska Lidia teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
25 lutego 1966 |
Jego ekscelencja błazen
Fiodor Dostojewski
postać: Chłop I reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 marca 1966 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
6 czerwca 1966 |
W małym dworku
Stanisław Ignacy Witkiewicz
forma twórczości: asystent reżysera teatr: PWST, Kraków
|
3 grudnia 1966 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Telesfor reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
19 stycznia 1967 |
Namiestnik
Rolf Hochhuth
postać: Brat Zakonny reżyseria: Dejmek Kazimierz, Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
21 maja 1967 |
Bezimienne dzieło
Stanisław Ignacy Witkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
5 listopada 1967 |
Nad brzegami Newy
Konstanty Treniew
postać: Czubariew reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
4 marca 1968 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: PWST, Kraków
|
29 czerwca 1968 |
Ameryka
Franz Kafka
postać: Kapitan reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
26 lipca 1968 |
Baba-Dziwo
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
postać: Dyrektor Radia - Generalny reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
7 grudnia 1968 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Mężczyzna I reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
27 marca 1969 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Gość weselny reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 listopada 1969 |
Złota Czaszka, czyli historie o duszy anielskiej i czerepie rubasznym
Juliusz Słowacki
postać: Pan Bulski reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
23 kwietnia 1970 |
Sceny z miasta powiatowego
Maksym Gorki
postać: Maurycy Monachow reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 września 1970 |
Za kulisami
Cyprian Kamil Norwid
postać: Kleokarp reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 września 1970 |
Za kulisami
Cyprian Kamil Norwid
postać: Malcher reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
24 kwietnia 1971 |
Zakładnicy
Bukovcan Ivan
postać: Fischl reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 października 1971 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Artylerzysta polski reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
19 grudnia 1971 |
Drogi Antoni
Jean Anouilh
postać: Notariusz reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 grudnia 1972 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 grudnia 1972 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Lapkin-Tiapkin reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
6 października 1973 |
Kobiety święcą Tesmoforie
Arystofanes
postać: Scyta reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 marca 1974 |
Turandot czyli kongres wybielaczy
Bertolt Brecht
postać: Gangster reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 marca 1974 |
Turandot czyli kongres wybielaczy
Bertolt Brecht
postać: Tui Związkowy II reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 lutego 1975 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
postać: Dozorca więzienia reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 lutego 1975 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
forma twórczości: role reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
14 lutego 1976 |
Morze
Bond Edward
postać: Carter reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
27 marca 1976 |
Mario i czarodziej
Tomasz Mann
postać: Pan Angiolieri reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
27 marca 1976 |
Fiorenza
Tomasz Mann
postać: Angelo Poliziano reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
21 kwietnia 1978 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Grzegorz reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
27 marca 1979 |
Król IV
Grochowiak Stanisław
postać: Generał reżyseria: Wilkoński Zbigniew teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 lutego 1980 |
Sto rąk, sto sztyletów
Jerzy Żurek
postać: Widz IV reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
5 marca 1980 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Doktor reżyseria: Kutryś Ewa teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 grudnia 1980 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Bezdomny reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 grudnia 1980 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Brat reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 maja 1981 |
Dulle Griet
Stanisław Grochowiak
postać: Prokurator reżyseria: Lutosławska Anna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
27 listopada 1982 |
Trans-Atlantyk
Witold Gombrowicz
postać: Ciumkała reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
18 marca 1983 |
Listopad
Henryk Rzewuski
postać: Pan Ślizeń reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 listopada 1983 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Kapłan Heliogabala reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
24 listopada 1984 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Radost reżyseria: Kmieciński Marek teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
8 marca 1986 |
Legion
Wyspiański Stanisław
postać: Starzec reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 lutego 1988 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Anuczkin reżyseria: Kaczkowski Włodzimierz teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
11 marca 1989 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Drugi obywatel miasta reżyseria: Danczenko Siergiej teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
1 września 1989 |
Genewa
George Bernard Shaw
postać: Komisarz Posky reżyseria: Rajca Brunon teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
25 maja 1990 |
Noc Walpurgii albo Kroki Komandora
Wieniedikt Jerofiejew
postać: Michałycz reżyseria: Ciciszwili Konstanty teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
15 marca 1991 |
Obóz wszystkich świętych
Tadeusz Nowakowski
postać: Grządziel reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
15 września 1991 |
Dzika kaczka
Henrik Ibsen
postać: Stary Ekdal reżyseria: Wernio Julia teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 czerwca 1992 |
Ten list napisał do mnie Fernando Krapp
Tankred Dorst
postać: Ojciec reżyseria: Ratyński Michał teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
26 marca 1993 |
Martwe dusze
Mikołaj Gogol
postać: Urzędnik reżyseria: Fokin Walery teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
25 czerwca 1994 |
Śniadanie u Tiffany'ego
Truman Capote
postać: Gość reżyseria: Miśkiewicz Paweł teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 października 1994 |
Czerwone nosy
Peter Barnes
postać: Papież Klemens VI (gościnnie) reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 grudnia 1996 |
Rodzina
Antoni Słonimski
postać: Pituła reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
23 września 1998 |
Książę Niezłomny
Juliusz Słowacki
postać: Żołnierz, niewolnik reżyseria: Pawłowski Andrzej teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
17 czerwca 1999 |
Powrót
Jerzy Łukosz
postać: Żałobnik reżyseria: Miśkiewicz Paweł teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
14 września 2000 |
Ich czworo
Gabriela Zapolska
postać: Fedycki reżyseria: Banaś Stanisław teatr: Krakowski Teatr Scena STU, Kraków
|
5 listopada 2000 |
Król Edyp
Sofokles
postać: Sługa Lajosa reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 marca 2002 |
Idiota
Fiodor Dostojewski
postać: Iwan Siergiejewicz reżyseria: Sass Barbara teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
19 grudnia 2003 |
Betlejem - misterium na Boże Narodzenie
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Lektor reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
22 maja 2004 |
Ożenek
Gogol Mikołaj
postać: Stiepan reżyseria: Sobociński Maciej teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
10 grudnia 2005 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Inny Starszy Mężczyzna (gościnnie) reżyseria: Stuhr Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
28 kwietnia 2006 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Cień Starego Wiarusa reżyseria: Wiśniewski Janusz teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|