15 maja 1956 |
Krzesiwo
Andersen Hans Christian
postać: Pies z oczami jak talerze reżyseria: Biliżanka Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
17 listopada 1956 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Motyliński reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
21 kwietnia 1957 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Jasiek reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
20 czerwca 1957 |
Lekkomyślna siostra
Włodzimierz Perzyński
postać: Janek Topolski reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
29 września 1957 |
Bal złodziejaszków
Jean Anouilh
postać: Agent policji reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Ziemi Rzeszowskiej, Rzeszów
|
21 grudnia 1957 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Żołnierz reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
8 marca 1958 |
Awantura w Chioggi
Carlo Goldoni
postać: Padron Toni reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
25 grudnia 1958 |
Otello
William Shakespeare
postać: Montano reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
2 kwietnia 1959 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
postać: Kawaler przpasany barwnym pasem reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
2 czerwca 1959 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Kajetan reżyseria: Smela Bolesław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
2 kwietnia 1960 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Lelum reżyseria: Błońska-Kondratowa Gustawa teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
28 czerwca 1960 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Dzierżymorda reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
25 marca 1961 |
Kelner Hauptmann z Kolonii
Slatan Dudow, Michael Tschesno-Hell
postać: Porucznik Muller, Przewodniczący sądu reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 czerwca 1961 |
Opiekuj się Amelią
Feydeau Georges
postać: Bibichon reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 kwietnia 1962 |
Miecz Damoklesa
Hikmet Nazim
postać: Głuchy reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
12 marca 1963 |
Przed maturą
Lacour Jose-Andre
postać: Pan Terrenoire reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
4 maja 1963 |
Aleja słowików
Hanna Adela Mirecka
postać: Ojciec reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
4 listopada 1963 |
Prawo dalekiej północy
Gorbatow Borys
postać: Froł reżyseria: Mianowska Aleksandra teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
8 marca 1964 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Bonawentura Licki reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
4 lipca 1965 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Milord III reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
26 lutego 1966 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
postać: Gazeciarz reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
26 lutego 1966 |
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
forma twórczości: role reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
8 października 1966 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Kucharz reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
12 lutego 1967 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Sarkastyk reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
5 września 1967 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Józio (Józef, Fiakier) reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
29 listopada 1967 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Górnik II reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
20 stycznia 1968 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Aktor reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
20 stycznia 1968 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Bernardo reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
2 lutego 1968 |
Czerwony Kapturek
Eugeniusz Szwarc
postać: Miś reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
20 października 1968 |
Gracze
Mikołaj Gogol
postać: Aleksy reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
27 marca 1969 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Urbaniak reżyseria: Mak Zbigniew teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
14 lutego 1970 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
14 lutego 1970 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
2 października 1970 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Hubert reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
23 stycznia 1971 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Lucio reżyseria: Grywałd Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
16 października 1971 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Leśniczy reżyseria: Grywałd Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
29 grudnia 1971 |
Człowiek, który był Czwartkiem
Gilbert Keith Chesterton
postać: Sobota, czyli lekarz nazwiskiem Bull reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
23 kwietnia 1972 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Rembo reżyseria: Skibiński Wojciech teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
25 sierpnia 1972 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Stach reżyseria: Grywałd Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
4 listopada 1972 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Leon reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
5 kwietnia 1973 |
Świętoszek
Molière
postać: Walery reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
22 czerwca 1973 |
Lęki poranne
Grochowiak Stanisław
postać: Bis reżyseria: Sopoćko Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
27 października 1973 |
Król Mięsopust
Jarosław Marek Rymkiewicz
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
27 października 1973 |
Król Mięsopust
Jarosław Marek Rymkiewicz
postać: Gęba reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
3 lutego 1974 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
3 lutego 1974 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Reżyser reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
3 lutego 1974 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
6 kwietnia 1974 |
Okapi
Grochowiak Stanisław
postać: Antoś (Anton) reżyseria: Wachowiak Maria teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
16 listopada 1974 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Żmuda reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
16 listopada 1974 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Daniel Delfino reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
11 stycznia 1975 |
Przygody zbója Madeja
Ludomir Legut
postać: Pan Chmurka reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
4 kwietnia 1975 |
Cyrulik sewilski
Pierre A. Beaumarchais
postać: Rejent reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
18 kwietnia 1975 |
Kwiatami znów obrósł świat
Wieczór poezji radzieckiej
forma twórczości: role reżyseria: Krężałowski Zbigniew teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
10 grudnia 1975 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Rzecznicki reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
10 grudnia 1976 |
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
postać: Pan I reżyseria: Baranowski Henryk teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
18 lutego 1977 |
Robin Hood
Kraszewski Tadeusz
postać: Czarny Baron reżyseria: Cieślak Piotr teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
19 maja 1977 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Szambelan, Sekretarz reżyseria: Baranowski Henryk teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
|
28 października 1977 |
Niedorostek
Fonwizin Denis
postać: Cyfirkin reżyseria: Skołuda Celestyn teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
2 grudnia 1977 |
Słoneczny kraj
Stopczyk Stanisław K.
postać: Rycerz Mieszek; Dworzanin II reżyseria: Bartosik Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 marca 1978 |
Owca
Stanisław Stratijew
postać: Chłop reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 marca 1978 |
Owca
Stanisław Stratijew
postać: Iwanow reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
18 listopada 1978 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Milicjant, Strażak IV, Strażnik, Reporter II reżyseria: Olejniczak Stanisław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1979 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
postać: Członek Jury II reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 maja 1979 |
Domek z kart
Maria Koszyc, Emil Zegadłowicz
postać: Antoni Kleczek reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 października 1979 |
Edyp królem
Sofokles
postać: Jeden z chóru reżyseria: Kopciński Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 marca 1980 |
Czyżby?
Jacek Janczarski
postać: Bartkowiak reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 maja 1980 |
Pinokio
Carlo Collodi
postać: Dyrektor Cyrku reżyseria: Bartosik Tadeusz, Opałek Wiesław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 września 1980 |
Cnota klejnot drogi
Jan Kochanowski
postać: Gospodarz reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
6 lutego 1981 |
Gbury
Carlo Goldoni
postać: Konstanty reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
30 kwietnia 1981 |
Pan Puntila i jego sługa Matti
Brecht Bertolt
postać: Pastor reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 czerwca 1981 |
Basen
Jerzy Kondracki
postać: Rąsia reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 grudnia 1982 |
Opowieści Lasku Wiedeńskiego
Ödön von Horváth
postać: Spowiednik reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 kwietnia 1983 |
3xJanusz Głowacki
Janusz Głowacki
postać: Wiatrak reżyseria: Hutek Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 czerwca 1983 |
Hiob
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Pastuch; Koniuch reżyseria: Kopciński Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 czerwca 1983 |
Hiob
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
forma twórczości: role reżyseria: Kopciński Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
12 kwietnia 1984 |
Bestia i Piękna
Stanisław Grochowiak
postać: Marszałek Dworu reżyseria: Obracaj Piotr teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 listopada 1984 |
Rodzina
Antoni Słonimski
postać: Rosenberg reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1985 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Smith reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
6 października 1985 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Iwan Piatirubel reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 marca 1986 |
Foczka akrobatka
Waldemar Kotas
postać: Prezydent reżyseria: Kotas Waldemar teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 kwietnia 1986 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Łuka Łukicz Chłopow reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
8 listopada 1986 |
Don Juan
Molière
postać: Franciszek reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
28 grudnia 1986 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Chłopek reżyseria: Żarnecki Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
28 grudnia 1986 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Rabin reżyseria: Żarnecki Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
28 lutego 1987 |
Rozmowy przy wycinaniu lasu
Stanisław Tym
postać: Macuga reżyseria: Rościszewski Krzysztof teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
16 maja 1987 |
Ślub
Witold Gombrowicz
postać: Kanclerz reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
29 października 1987 |
Bal manekinów
Bruno Jasieński
postać: Levasin reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
24 kwietnia 1988 |
O straszliwym smoku, dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku
Maria Kownacka
postać: Król reżyseria: Radkowski Bohdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
15 października 1988 |
Bezimienne dzieło
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Manfred hr. Giers reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
25 lutego 1989 |
Szindaj!
Igor Afanasjew
postać: Profesor - Nikołaj reżyseria: Sielezniow Witalij teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
16 kwietnia 1989 |
Kopciuszek
Jan Brzechwa
postać: Narrator-poeta reżyseria: Radkowski Bohdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
24 czerwca 1989 |
Kościuszko pod Racławicami
Władysław Ludwik Anczyc
postać: Abraham Działoszycki reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
16 grudnia 1989 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Rzecznicki reżyseria: Jagła Danuta teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
20 maja 1990 |
Krawcy szczęścia
Kwinta Tadeusz
postać: Minister Chwalebnych Czynów reżyseria: Kwinta Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
10 listopada 1990 |
Brat naszego Boga
Karol Wojtyła - Jan Paweł II
postać: Wuj Józef reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 listopada 1990 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: zespół teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 marca 1991 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Kreczetnikow reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 marca 1991 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Ksiądz Przełożony Karmelitów reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 marca 1991 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Suwarow reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 czerwca 1991 |
Obrona Częstochowy
Bośniacka Elżbieta
postać: Miączyński; Podstoli reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 czerwca 1992 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Lekarz sądowy reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 listopada 1992 |
Dziady. Sceny wybrane
Adam Mickiewicz
postać: Pelikan reżyseria: Nosowicz Stanisław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|