teatralna |  filmowa | telewizyjna | radiowa | zawodowa | nagrody | odznaczenia | multimedia

Anna Kramarczyk

aktor-lalkarz, Wrocławski Teatr Lalek Wrocław

Nagrody

1.

nagroda:Złota Pacynka dla najlepszego aktora - lalkarza
rok otrzymania:1989

2.

nagroda:Katowice - II Festiwal Teatrów Lalek "Katowice -Dzieciom" - nagroda Śląskiego Oddzialu ZASP za animację lalek w spektaklu "Calineczka" wg Andersena we Wrocławskim T. Lalek
rok otrzymania:2003

3.

nagroda:Wrocław - Wulkanuś Talentu - nagroda dla "ulubionego aktora wrocławskich dzieci"
rok otrzymania:2005

4.

nagroda:Wrocław - 40.Międzynarodowe Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora - Nagroda Ośrodka Kultury i Sztuki za spektakl "Słowik"
rok otrzymania:2006

5.

nagroda:Łomża - XIX MFT "Walizka" - Nagroda Starosy PowiatuŁomżyńskiego za współgrę z lalką w spektaklu "Słowik" Wrocławskiego Teatru Lalek w reżyserii Aleksandra Maksymiaka
rok otrzymania:2006

6.

nagroda:Opole - 23.Ogólnopolski Festiwal Teatró Lalek - nagroda za monodram "Słowik" Wrocławskiego Teatru Lalek
rok otrzymania:2007

7.

nagroda:Łódź - V Międzynarodowy Festiwal Solistów Lalkarzy - nagroda za przedstawienie "Słowik"
rok otrzymania:2007

8.

nagroda:Wrocław - 43. Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora - Nagroda TVP Wrocław za spektakl "Calineczka"
rok otrzymania:2009

Baza danych zawiera informacje o karierach artystycznych, zatrudnieniu zawodowym i nagrodach wszystkich osób związanych twórczo z polskimi teatrami dramatycznymi, muzycznymi, lalkowymi i polskim filmem od roku 1991 do chwili obecnej. Dane wcześniejsze są sukcesywnie uzupełnianie i docelowo w bazie znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące życia teatralnego w Polsce.

Od kwietnia 2004 roku baza codziennie wzbogacana jest o artykuły, które ukazują się w polskiej prasie. Artykuły archiwalne pojawiają się stopniowo.

Od września 2014 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania szczegółowej, elektronicznej kwerendy na temat archiwaliów znajdujących się w zbiorach Pracowni Dokumentacji Teatru.

Wiosną 2015 rozpoczęliśmy współpracę z fundacją sedina.pl tworzącą Internetową Encyklopedię Szczecina oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.