14 września 1948 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Wanda reżyseria: Stoma Władysław teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
25 stycznia 1950 |
Maszeńka
Aleksander Afinogenow
postać: Lola reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
15 września 1950 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Franchette reżyseria: Daczyński Stanisław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
6 września 1952 |
Trzydzieści srebrników
Fast Howard
postać: Hilda Smith reżyseria: Łozińska Zuzanna teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
4 czerwca 1954 |
Wassa Żeleznowa
Maksym Gorki
postać: Natalia reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
2 listopada 1954 |
Szczęście Frania
Perzyński Włodzimierz
postać: Langmanowa reżyseria: Czyński Kazimierz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
17 lutego 1955 |
Dom na Twardej
Kazimierz Korcelli
postać: Hrabina reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
24 września 1955 |
Panna Maliczewska
Gabriela Zapolska
postać: Michasiowa reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
17 lutego 1956 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
17 lutego 1956 |
Don Karlos
Friedrich Schiller
postać: Księżniczka Eboli reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
27 października 1956 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Księżniaczka Celina Sieniawianka reżyseria: Czajkowska Irma teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
15 grudnia 1956 |
Z siedmiu najbrzydsza
Skarbek Fryderyk
postać: Panna Kunegunda reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
30 maja 1957 |
Proces Mary Dugan
Bayard Veiller
postać: Dagmara Lorne reżyseria: Orsza Jan teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
28 listopada 1957 |
Noc listopadowa
Wyspiański Stanisław
postać: Nike spod Cheronei reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
31 grudnia 1957 |
Gdy zawita satelita (noworoczna rewia)
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina, Orsza Jan teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
13 marca 1959 |
Buntownica
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Siostra Monika reżyseria: Gulska Irma teatr: Teatry Dolnośląskie (Legnica), Jelenia Góra-Legnica-Wałbrzych
|
17 grudnia 1960 |
Dom Bernardy Alba
Federico García Lorca
postać: Służąca reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
10 grudnia 1962 |
Czarna róża
Stanisława Zawiszanka
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
2 marca 1963 |
Wygnańcy
James Joyce
postać: Brygida reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
11 grudnia 1963 |
Piąta kolumna
Hemingway Ernest
postać: Pokojówka Petra reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
12 kwietnia 1964 |
Makbet
Shakespeare William
postać: Dworka I reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
1 czerwca 1964 |
Ania z Zielonego Wzgórza
Lucy Maud Montgomery
postać: Maryla Cuthbert reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
4 kwietnia 1965 |
Dama kameliowa
Aleksander Dumas (syn)
postać: Anna reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
1 października 1965 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Pani Dyndalska reżyseria: Aleksy Aleksander teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
11 czerwca 1968 |
Niewidzialny mordeca
Robert Thomas
postać: Babcia reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
18 lipca 1969 |
Ballada o tamtych dniach
Stefania Grodzieńska, Jerzy Jurandot
postać: Kowalska reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
22 stycznia 1970 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Żona Mahdiego reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
13 stycznia 1973 |
Syn słońca
Stanisław Weremczuk
postać: Kobieta, Marta reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
26 marca 1974 |
Człowiek znikąd
Ignatij Dworiecki
postać: Rimma reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
6 marca 1976 |
Baba-Dziwo
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
postać: Członkini Komisji Poborowej reżyseria: Skołuda Celestyn teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
19 stycznia 1977 |
Po górach, po chmurach
Bryll Ernest
postać: Cherubin reżyseria: Mozer Henryk teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
5 czerwca 1977 |
Książę i żebrak
Mark Twain
postać: Kobieta z prosięciem reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 stycznia 1979 |
Operetka
Witold Gombrowicz
postać: Dama reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|