18 listopada 1955 |
Zaczarowane koło
Lucjan Rydel
postać: Drwal reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
22 marca 1956 |
Narodziny poety
Janusz Teodor Dybowski
postać: Tomasz Zan reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
1 grudnia 1956 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Pagatowicz reżyseria: Grodnicki Józef teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
5 marca 1960 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Anuczkin reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 maja 1961 |
Bracia
Titus Maccius Plautus
postać: Messenio reżyseria: Chodecka Maria teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
8 czerwca 1961 |
Rodzynek w słońcu
Hansberry Lorraine
postać: Charles Lindner reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Wilama Horzycy Toruń), Bydgoszcz-Toruń
|
17 października 1961 |
Czas młodości
Leonid Zorin
postać: Starszy mężczyzna reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 listopada 1962 |
Lubow Jarowaja
Konstanty Treniew
postać: Pan II reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
7 listopada 1962 |
Lubow Jarowaja
Konstanty Treniew
postać: Konwojent I reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
7 listopada 1962 |
Lubow Jarowaja
Konstanty Treniew
postać: Folgin reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
23 stycznia 1963 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Solfernus reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
25 maja 1963 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Niewolnik reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
16 listopada 1963 |
Symulanci
Albin Siekierski
postać: Dowódca kampanii, kapitan reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
29 grudnia 1964 |
Nocna opowieść
Choiński Krzysztof
postać: Fotograf reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
24 marca 1965 |
Marchołt
Brandstaetter Roman
postać: Dusimieszek reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
20 lutego 1969 |
Psy
Chajtow Nikołaj
postać: Zootechnik reżyseria: Niczew Iwan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
20 lutego 1969 |
Psy
Chajtow Nikołaj
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Niczew Iwan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
26 kwietnia 1969 |
Awantury w Chioggi
Carlo Goldoni
postać: Isidoro reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
22 listopada 1969 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Papkin reżyseria: Małkowska Hanna teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
14 września 1970 |
Zielone rękawice
Karpowicz Tymoteusz
postać: Bonifacy reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
29 listopada 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
29 listopada 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Doktor reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
29 listopada 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Spiskowy reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
29 listopada 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Gehenna reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
4 kwietnia 1971 |
Rogacz mimo woli
Bruno Giordano
postać: Manfurio reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
26 czerwca 1971 |
Zazdrość i medycyna
Choromański Michał
postać: Gold reżyseria: Borysławska Aniela teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
11 listopada 1971 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Kaznodzieja reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
22 czerwca 1972 |
Cyrano de Bergerac
Edmond Rostand
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
22 czerwca 1972 |
Cyrano de Bergerac
Edmond Rostand
postać: Lignier reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
22 września 1972 |
Rzeczpospolita zapłaci
Auderska Halina
postać: Granowski reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
15 kwietnia 1973 |
Kruk
Gozzi Carlo
postać: Truffaldino reżyseria: Borysławska Aniela teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
16 lutego 1974 |
Dama kameliowa
Aleksander Dumas (syn)
postać: Doktor reżyseria: Borysławska Aniela teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
22 czerwca 1974 |
Przed ślubem
Zalewski Kazimierz
postać: August Nowowiejski reżyseria: Żukowski Feliks teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
29 listopada 1974 |
Ludzie bezdomni
Stefan Żeromski
postać: Kalinowicz reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
11 grudnia 1975 |
Niewolnik
Czerwieński Bolesław
postać: Publiusz Sempronius reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
2 kwietnia 1976 |
Prawdziwa miłość Eumenesa
Tadeusz Rittner
postać: Kalimachos i III Pirat reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
27 października 1976 |
Indyk
Sławomir Mrożek
postać: Chłop reżyseria: Kwapisz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
15 marca 1977 |
Igraszki trafu i miłości
Pierre de Marivaux
postać: Pan Orgon reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
3 listopada 1977 |
Most
Czchaidze Aleksander
postać: Milicjant reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
9 marca 1978 |
Klątwa
Stanisław Wyspiański
postać: Chłop reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
22 czerwca 1978 |
Błękitny zamek
Roman Czubaty
postać: Stary Redfern reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
25 listopada 1978 |
Cudzołóstwo ukarane
Janusz Głowacki
postać: Stary Robociarz reżyseria: Radecka Barbara Katarzyna teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
23 lutego 1980 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Priamus reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr im. Juliana Tuwima, Łódź
|